ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
15.04.2024 справа № 908/1083/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Левкут Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали
за позовом концерну «Міські теплові мережі» (вул. Героїв полку «Азов», буд. 137, м. Запоріжжя, 69091)
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «Варазі» (адреса, вказана позивачем: вул. Незалежної України, буд. 72, кв. 7, м. Запоріжжя, 69035; адреса згідно ЄДР: вул. Перемоги, буд. 17, кв. 1, м. Запоріжжя, 69001)
про стягнення 176110,03 грн.
ВСТАНОВИВ:
Концерн «Міські теплові мережі» звернувся до Господарського суду Запорізької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Варазі» про стягнення 176110,03 грн. основного боргу по оплаті поставленої теплової енергії за період 01.11.2021-29.02.2024 за типовим індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії № 72204951 від 01.11.2021. У позовній заяві позивач просив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.04.2024 справу № 908/1083/24 передано на розгляд судді Левкут В.В.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно із п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме: позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців); відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти. Відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У преамбулі позовної заяви відповідачем зазначено товариство з обмеженою відповідальністю «Варазі» (вул. Незалежної України, буд. 72, кв. 7, м. Запоріжжя, 69035).
Натомість згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю «Варазі» є: вул. Перемоги, буд. 17, кв. 1, м. Запоріжжя, 69001.
Таким чином, позивач не виконав вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки у позовній заяві зазначено неправильні відомості щодо місцезнаходження відповідача.
Відповідно до положень п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
У позовній заяві не зазначено повного переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви. У додатках до позову лише зазначено 8 позицій pdf-файлів: зокрема 3 позиція додатків зазначено як додатки.pdf, який містить розрахунок боргу, рахунки за надані послуги за період, інформацію щодо нарахувань за послугу з постачання теплової енергії, архів показів опалення.
Отже, позивачу необхідно письмово викласти перелік документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви із зазначенням реквізитів документів.
Вищенаведені порушення є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви концерну «Міські теплові мережі» та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків у термін 10 днів з дня отримання вказаної ухвали.
Згідно ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву концерну «Міські теплові мережі» залишити без руху.
2. Надати концерну «Міські теплові мережі» строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом направлення суду:
- письмової інформації з уточненням адреси місцезнаходження відповідача відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,
- письмової інформації щодо переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви із зазначенням реквізитів документів;
- витребувану інформацію та докази її направлення на адресу відповідача надати до суду у вказаний вище строк.
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 15.04.2024.
Суддя В.В. Левкут
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 17.04.2024 |
Номер документу | 118353529 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Левкут В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні