Ухвала
від 15.04.2024 по справі 927/349/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 квітня 2024 року м. Чернігів справа № 927/349/24

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Військової частини НОМЕР_1 (код НОМЕР_2 ) АДРЕСА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 ) (ІНФОРМАЦІЯ_2 )до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інженерний центр «Імпульс» (код 14219908) 16600, м. Ніжин Чернігівської області, вул. Незалежності, 42 (impuls@impulsltd.com)про стягнення 20 440 грн 70 коп.

ВСТАНОВИВ:

10 квітня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Військової частини НОМЕР_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інженерний центр «Імпульс» про стягнення 20 440,70 грн завищеної вартості і обсягів виконаних робіт згідно Договору № 79 (спеціального призначення) від 10.12.2019 та 4 088,14 грн штрафу.

Звертаючись з даним позовом, позивач посилається на результати внутрішнього аудиту його фінансово-господарської діяльності за період з 01.04.2017 по 31.12.2020, проведеного Південним територіальним управлінням внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту (звіт від 14.05.2021 № 520/3/13з), згідно яких неналежне виконання відповідачем договірних зобов`язань призвело до завищення вартості і обсягів виконаних робіт на суму 20 440,70 грн.

Згідно ст. 161, 162 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявою по суті справи є, зокрема, позовна заява.

Позовна заява повинна містити, зокрема зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

В порушення даного припису діючого законодавства України позовна заява Військової частини НОМЕР_1 не містить обгрунтованого розрахунку заявленої до стягнення суми (відповідний розрахунок не поданий і до позову).

При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що у вступній частині позову зазначена ціна позову як 20 440,70 грн, однак в прохальній частині Військова частина НОМЕР_1 просить стягнути з відповідача 20 440,70 грн завищеної вартості і обсягів виконаних робіт та та 4 088,14 грн штрафу, що загалом становить 24 528,84 грн.

Також, ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України передбачають, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

В порушення даної вимоги позивачем до позовної заяви не додані документи, які підтверджують, зокрема направлення відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів.

Крім того, за правилами ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Однак документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі позивачем до позовної заяви додані не були.

Натомість позов містить клопотання Військової частини НОМЕР_1 про відстрочення сплати судового збору в обгрунтування якого позивач вказує, що він є бюджетною установою і повністю фінансується за рахунок коштів державного бюджету через Департамент фінансів Міністерства оборони України, а процедура отримання коштів у т.ч. на сплату судового збору є тривалою у часі, що унеможливлює своєчасну оплату відповідних судових витрат; також позивач посилається на незадовільній фінансовий стан.

Розглянувши дане клопотання, суд зазначає наступне:

частиною 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Враховуючи те, що наведені в ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» умови для відстрочення сплати судового збору в своїй сукупності не дають підстав для відстрочення сплати Військовою частиною НОМЕР_1 судового збору, відповідне клопотання останньої залишається без задоволення.

Крім того, посилаючись на незадовільний фінансовий стан позивачем всупереч вимогам ст. 73, 74 Господарського процесуального кодексу України не надано жодних доказів на підтвердження даної обставини.

Окремо суд звертає увагу позивача на те, що як вже було вказано вище підставою звернення з даним позовом визначено результати внутрішнього аудиту фінансово-господарської діяльності за період з 01.04.2017 по 31.12.2020, проведеного Південним територіальним управлінням внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту, оформлені звітом від 14.05.2021 № 520/3/13з, однак такий доказ до позовної заяви доданий не був.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи, що позовна заява Військової частини НОМЕР_1 не відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, вона залишається без руху.

Керуючись ст. 8 Закону України «Про судовий збір» ст. 161, 162, 164, 172, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Військової частини НОМЕР_1 про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.

Позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 про стягнення 20 440 грн 70 коп. залишити без руху.

Зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до господарського суду разом із заявою про усунення недоліків:

позовну заяву, оформлену з додержанням вимог, передбачених ст. 162 Господарського процесуального кодексу України;

докази сплати судового збору в розмірі 3 028,00 грн;\

докази направлення копії заяви про усунення недоліків та копій належно оформленої позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу.

Роз`яснити Військовій частині НОМЕР_1 , що в разі неусунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Дата набрання ухвалою законної сили - 15.04.2024.

Суддя А.С. Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено17.04.2024
Номер документу118356242
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/349/24

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні