15.04.2024
ЄУН 389/1185/24
Провадження №2/389/297/24
У Х В А Л А
15 квітня 2024 року місто Знам`янка
Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Г.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агродар-Україна Плюс» про скасування державної реєстрації оренди землі та повернення земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, 10 квітня 2024 року подала до суду дану позовну заяву, в якій просить скасувати державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, номер запису про інше речове право відповідно до договору оренди землі без номеру від 29 вересня 2014 року та додаткові угоди до нього, укладеного між ОСОБА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агродар Україна Плюс». Зобов`язати відповідача повернути їй земельну ділянку кадастровий номер 3522287400:02:000:0257, загальною площею 4,8430 га, яка розташована на території Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.
Стаття 175ЦПК Українимістить вимогищодо форми,змісту тапорядку поданняпозовної заявидо суду.Так,згідно зпунктом 5ч.3вказаної статтіпозовна заяваповинна міститивиклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини.
Частинами 2 та 4 ст.83, ч.5 ст.177 ЦПК України на позивача покладений обов`язок подати докази разом з поданням позовної заяви. А якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
За змістом ст.ст.76 79 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Крім того, ч.4 ст.177ЦПК України передбачено,що допозовної заявидодаються докумети,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановленому порядкуі розмірі,або документи,які підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону.Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (ч.4 ст.175 ЦПК України).
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст.3 та ст.4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством справляється судовий збір.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до суду заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, подана фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року встановлений у розмірі 3028 грн 00 коп.
Таким чином, на день подання до суду даної позовної заяви, розмір судового збору за подання до суду позовної заяви фізичною особою немайнового характеру, складає 1211 грн 20 коп.
У частині 3 ст.6 ЗУ «Про судовий збір» зазначено, що уразі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Підсумовуюючи вищевикладене, подана позовна заява не відповідає зазначеним вимогам чинного законодавства та потребує уточнення, оскільки до позовної заяви не додано доказів, які підтверджують викладені в ній обставини, а саме щодо прийняття позивачем земельної ділянки у спадщину, оформлення на неї спадкових прав та реєстрації права власності, перебування земельної ділянки в оренді відповідача. Також не надано доказів, які підтверджують здійснення всіх залежних від заявника дій, спрямованих на отримання цих доказів.
Крім того, за подання позовної заяви, яка має дві вимоги немайнового характеру, не сплачено судовий збір, сума якого має складати 2422 грн 40 коп. (1211 грн 20 коп. х 2 дві вимоги). Доказів звільнення заявника від сплати судового збору на підставі Закону до заяви не долучено, клопотання про відстрочення або розстрочення належних до сплати судових витрат не заявлялося.
За вказаних вище обставин провадження у справі не може бути відкритим, а тому відповідно до ст.185ЦПК України подана заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Разом з цим суд вважає за необхідне роз`яснити наступне.
Частинами першою та третьою статті 136ЦПК України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З положень ст.12ЦПК України вбачається, що заявник повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Враховуючи наведене, за наявності підстав передбачених законом, заявник не позбавлений можливості звернутися з відповідним клопотанням про відстрочення/ розстрочення або звільнення від сплати сплату судового збору із наведеними доводами та подати докази на їх підтвердження.
Керуючись ст.ст.173,177,185,260,261 ЦПК України, ЗУ «Про судовий збір», суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агродар-Україна Плюс» про скасування державної реєстрації оренди землі та повернення земельної ділянки, залишити без руху, для усунення недоліків строком десять днів з дня отримання заявником ухвали.
Запропонувати позивачу надати суду належним чином оформлену позовну заяву із зазначенням доказів, які підтверджують викладені в ній обставини, а саме щодо прийняття земельної ділянки у спадщину, оформлення на неї спадкових прав та реєстрації права власності, перебування земельної ділянки в оренді відповідача.Або ждокази,що неюздійснювалися всізалежні віднеї дії,спрямовані наотримання вказаногодоказу (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. Сплатити судовий збір у сумі 2422грн 40коп. та надати суду докази, що підтверджують оплату судового збору у вказаному розмірі.
Банківські реквізити для зарахування судового збору до державного бюджету за звернення до Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області.
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./тг м.Знам`ян/22030101
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
UA098999980313141206000011557
КОДкласифікації доходів бюджету: 22030101
У разі невиконання вимог суду заяву вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала про визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Дата складення ухвали 15 квітня 2024 року.
Суддя Г.В. Берднікова
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2024 |
Оприлюднено | 17.04.2024 |
Номер документу | 118369112 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Берднікова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні