Ухвала
від 27.03.2024 по справі 405/1961/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/1961/24

2/405/334/24

УХВАЛА

27 березня 2024 року м. Кропивницький

Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Драний В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального закладу «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» про визнання незаконними та скасування наказів про оголошення догани, звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, грошової компенсації дні невикористаної відпустки, середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького», в якому просить:

1)визнати незаконним та скасувати наказ відповідача від 07.02.2024 року № 41 про оголошення догани позивачу;

2)визнати незаконним та скасувати наказ відповідача від 29.02.2024 року № 66 про звільнення позивача з роботи та поновити її на роботі;

3)стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по заробітній платі, яка існувала до 29.02.2024 року;

4)стягнути з відповідача на користь позивача грошову компенсацію за невикористані 18 днів щорічної відпустки;

5)стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні по день фактичного розрахунку;

6)стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 29.02.2024 року по день винесення рішення у справі;

7)стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти у розмірі 100000 грн. за завдану моральну шкоду.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що при поданні позовної заяви позивачем не виконано вимоги ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, в порушення вимог ст. 175 ЦПК України заявником не вказано відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в Електронному суді в учасників справи.

Крім того,згідно ч.4ст.177ЦПК Українидо позовноїзаяви додаютьсядокументи,що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позовна заява ОСОБА_1 містить 7 самостійних позовних вимог: 2 немайнові (скасування наказу про оголошення догани та звільнення і поновлення на роботі) та 5 майнових (стягнення заборгованості зі сплати заробітної плати та компенсації за невикористані відпустки, стягнення середнього заробітку за період затримки розрахунку, за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди).

Так, грошова компенсація за дні невикористаної відпустки віднесена до додаткової заробітної плати, а тому, позивач звільнений від сплати судового збору за позовні вимоги про стягнення заборгованостізі сплатизаробітної платита компенсаціїза невикористанівідпусткина підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», згідно якої від сплатисудового зборупід часрозгляду справив усіхсудових інстанціяхзвільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. Зазначене узгоджується з правовою позицією, викладеною у постанові Верховного Суду від 18.03.2020 року в справі № 344/8127/16-ц.

Поряд з цим, відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, який становить 2684,00 грн.

Згідно п.п.2п.1ч.2ст.4Закону України«Про судовийзбір»,ставка судовогозбору заподання досуду позовноїзаяви немайновогохарактеру,яка поданафізичною особоюстановить 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб,станом на 1січня календарногороку,в якомувідповідна заяваподана досуду,що становить 1211,20 грн.

У свою чергу, як вбачається з правової позиції, яка викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 року (справа № 910/4518/16), середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою (зокрема, компенсацією працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати) у розумінні статті 2 Закону України «Про оплату праці», тобто середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні не входить до структури заробітної плати. З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (середнього заробітку за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

Отже, пільг щодо сплати судового збору за позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та за час вимушеного прогулу Законом України«Про судовийзбір» не передбачено.

Відтак, за подання даного позову ОСОБА_1 слід сплатити 1211,20 х 4 = 4844,80 грн. судового збору, однак позивач сплатила судовий збір лише у розмірі 2422,40 грн..

За правиламист.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175і 177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу необхідно в п`ятиденний строк з дня отримання позивачем даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати нову редакцію позовної заяви з додержанням вимог викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України та доплатити судовий збір у розмірі 4844,80-2422,40 = 2422,40 грн. грн., або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Керуючись Законом України «Про судовий збір», ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького» про визнання незаконними та скасування наказів про оголошення догани, звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, грошової компенсації дні невикористаної відпустки, середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди - залишити без руху, надавши п`ятиденний строк з дня отримання позивачем зазначеної ухвали для усунення недоліків.

Запропонувати позивачу у зазначений строк виправити вказані в ухвалі недоліки:

1)надати нову редакцію позовної заяви з додержанням вимог викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України;

2)доплатити судовийзбір урозмірі 2422,40 грн., за такими реквізитами:

- отримувач коштів ГУК у Кіров.обл./Поділ.р-н/22030101;

- код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230;

- банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.);

- код банку отримувача (МФО) 899998;

- рахунок отримувача UA228999980313171206000011569;

- код класифікації доходів бюджету 22030101;

призначення платежу *; ;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ленінський районний суд м. Кіровограда(назва суду, де розглядається справа).

3)надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У разі невиконання вказаних вимог позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда В.В. Драний

Дата ухвалення рішення27.03.2024
Оприлюднено17.04.2024
Номер документу118376110
СудочинствоЦивільне
Сутьоголошення догани, звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, грошової компенсації дні невикористаної відпустки, середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди

Судовий реєстр по справі —405/1961/24

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Драний В. В.

Ухвала від 27.03.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Драний В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні