Справа № 175/1352/24
Провадження № 2/175/205/24
УХВАЛА
"15" лютого 2024 р. смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Білоусової О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Краматорської міської ради, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Суд дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов до наступного висновку.
Відповідно норм ЦПК України існує загальна підсудність справ за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача (ст. 27 ЦПК України), альтернативна підсудність за вибором позивача (ст. 28 ЦПК України) та виключна підсудність (ст. 30 ЦПК України).
Відповідно ч.1 ст. 30 ЦПК України визначено, зокрема, що позови, які виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Так, з позовної заяви та викладу обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги вбачається, що спірні правовідносини виникли щодо нерухомого майна,а саме земельної ділянки (спадкове майно), яка знаходяться в селі Прелесне Краматорського району (колишній Слов`янський район), Донецької області, що не відноситься до територіальної підсудності Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Враховуючи вищевикладене та відсутність підстав направлення даної справи до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області для розгляду за підсудністю, справа підлягає передачі для розгляду за підсудністю до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
Керуючись ст.ст. 27, 28, 31, 32 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 доКраматорської міськоїради, ОСОБА_2 провизначення додатковогостроку дляприйняття спадщини- направити до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області (84122, Донецька область, місто Слов`янськ, вулиця Добровольського, будинок 2) для розгляду за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя О. М. Білоусова
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 17.04.2024 |
Номер документу | 118379619 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Білоусова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні