ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" вересня 2010 р. Справа № 2a-3091/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
Судді Боброва Ю.О.,
при секретарі Кривун О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі
до ВТКФ "Фортуна"
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 317,19 грн., -
ВСТАНОВИВ:
03.09.2010 року управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі звернулося до суду з адміністративним позовом до ВТКФ "Фортуна" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 317,19 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що виробничою торгово-комерційною фірмою "Фортуна" протягом січня-серпня 2010 р. своєчасно не сплачені страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого заборгованість по їх сплаті становить 317,19 грн.
Позивач, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримав повністю, з підстав викладених в позовній заяві.
Відповідач, який не є суб’єктом владних повноважень в судове засідання повторно не з'явився, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення, які наявні в матеріалах справи, своїм правом на подання заперечення на адміністративний позов не скористався.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що виробнича торгово-комерційна фірма "Фортуна" зареєстрована Галицькою районною державною адміністрацією 27.01.1998 р. та взята на облік управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (надалі Закон) визначено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 статті 5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 Закону та розділу 4 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” відповідач зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески в розмірі 32 % суми фактичних витрат на оплату праці і 1-5 % від суми доходу у вигляді заробітної плати.
Згідно ч.3 ст.18 вказаного Закону страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
В ч.3 ст.20 Закону зазначено, що обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
В силу вимог ч.2 ст.106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч.3 ст.20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (ч.2 ст.20 зазначеного Закону).
Згідно з ч.12 ст.20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2009 року визначено до сплати 322,96 грн., проте сума заборгованості відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі по сплаті страхових внесків станом на день розгляду справи становить 317,19 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до карток особового рахунку страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка не має найманих працівників за період з 01.01.2010 р. по 05.08.2010 р. за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 317,19 грн. (а.с. 10-11).
Сума боргу, станом на день розгляду справи відповідачем не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Виходячи з наведеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ВТКФ "Фортуна" (ЄДРПОУ 22176573) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 317 (триста сімнадцять) гривень 19 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Бобров Ю.О.
Постанова складена в повному обсязі 27.09.2010 року.
Постанова складена в повному обсязі 27.09.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2010 |
Оприлюднено | 28.10.2010 |
Номер документу | 11837988 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Бобров Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні