справа № 166/626/24
провадження № 2/166/141/24
УХВАЛА
16 квітня 2024 року сел. Ратне
Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Свистун О.М., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Велимченської сільської ради Ковельського району Волинської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом,
установив:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Білецька І.М. 16 квітня 2024 року звернулася в суд із позовом до Велимченської сільської ради про визнання за позивачем права на земельну частку (пай) у розмірі 1,05 в умовних кадастрових гектарах, згідно із сертифікатом серії ВЛ № 0157788, що зареєстрований у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 31 грудня 1997 року за № 1202, із земель колективної власності КСП "Комсомолець", у порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2 .
Указана позовназаява підлягаєзалишенню безруху,оскільки оформленаз порушеннямвимог,передбачених ст.175ЦПК України.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Усупереч указаних норм законодавства представник позивача не зазначив і не надав доказів на підтвердження:
-одержання КСП "Комсомолець" або його правонаступниками державного акта на право колективної власності на землю;
-невидання державного акта на право власності на землю на підставі сертифіката на земельну ділянку (пай), зокрема відсутності відомостей у Книзі записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку, що ведеться територіальним органом Держкомзему за місцем розташування земельної ділянки.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки заяву подано без додержання вимог, викладених у п. 5 ч. 3 ст. 175, ч. 5 ст. 177 ЦПК України, вона підлягає залишенню без руху.
Таким чином, позивачу слід до позовної заяви долучити докази на підтвердження: одержання КСП "Комсомолець" або його правонаступниками державного акта на право колективної власності на землю; невидання державного акта на право власності на землю на підставі сертифіката на земельну ділянку (пай).
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 доВелимченської сільськоїради провизнання правана земельнучастку (пай)в порядкуспадкування зазаконом залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів із дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ратнівського
районного суду О.М.Свистун
Суд | Ратнівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118387000 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Ратнівський районний суд Волинської області
Свистун О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні