Ухвала
від 04.04.2024 по справі 910/17547/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

04.04.2024Справа № 910/17547/23

Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., дослідивши матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Арт-Техніка»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фактор

плюс»

товариства з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд»

третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору,

товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса»

про визнання недійсним договору купівлі-продажу (відступлення) прав вимоги № 04/09/23-1 від 04.09.2023

Представники:

від позивача Стадник Т.І.

від відповідача (ТОВ «Техенерготрейд») Карасова Н.В.

від третьої особи Сукорянський Є.О.

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю «Віндейр» до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фактор плюс» (відповідача-1) та товариства з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» (відповідача-2) про визнання недійсним договору купівлі-продажу (відступлення) прав вимоги № 04/09/23-1 від 04.09.2023.

Суд 16.11.2023 відкрив провадження у справі № 910/17547/22, постановив здійснити розгляд справи у порядку загального позовного провадження.

Предметом оскаржуваного договору є відступлення права вимоги за договорами № 16/03 від 16.03.2020, № 24-12/19Д від 24.12.2019, № 30/04-2019 від 30.04.2019, боржником за якими є товариство з обмеженою відповідальністю «Дієса». У вересні 2023 року відбулись загальні збори кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» щодо розгляду та схвалення плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство. Оскаржуваний договір забезпечив товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фактор плюс» 43,2003 % голосів на цих зборах. За твердженнями позивача, оскільки товариство з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» та товариство з обмеженою відповідальністю «Дієса» є пов`язаними особами, метою набуття товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фактор плюс», як непов`язаної з боржником особою, права вимоги мажоритарної заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» є забезпечення більшості голосів у голосуванні під час проведення загальних зборів кредиторів боржника. Це, на думку позивача, свідчить про те, що правочин (договір купівлі-продажу (відступлення) прав вимоги № 04/09/23-1 від 04.09.2023) не є реальним, не має економічної мети, спрямований на порушення прав інших кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса», одним з яких є позивач.

Суд своєю ухвалою від 18.12.2023 замінив позивача - товариство з обмеженою відповідальністю «Віндейр» на товариство з обмеженою відповідальністю «АРТ-Техніка», яке як поручитель погасило борг перед товариством з обмеженою відповідальністю «Віндейр» та відклав підготовче засідання до 15.01.2024.

03.01.2024 позивач звернувся до суду з клопотанням про витребування:

1. У товариства з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» та у товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» належним чином засвідчені копії договорів: № 16/03 від 16.03.2020, № 24-12/19 Д від 24.12.2019, № 30/04-2019 від 30.04.2019, підтверджуючі документи щодо проведення оплат або виникнення заборгованості за вказаними договорами.

2. Витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» копію статуту та структури власності.

3. Витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) «Дієса», яка не заявляє самостійних вимог належним чином засвідчені копії:

статуту ТОВ «Дієса»;

документів, які підтверджують набуття компанією POTNEF ENTERPRISES LIMITED LLC права власності на корпоративні права ТОВ «Дієса»;

рішення загальних зборів учасників ТОВ «Дієса» про виплату дивідендів на користь учасників ТОВ «Дієса» за останніх 3 роки;

установчих документів компанії POTNEF ENTERPRISES LIMITED LLC, реєстраційний номер HE 231904;

витягу з реєстру бенефіціарних власників компанії POTNEF ENTERPRISES LIMITED LLC, реєстраційний номер HE 231904;

установчих документів компанії LIMELM TRADING LIMITED LLC, реєстраційний номер HE 252850;

витягу з реєстру бенефіціарних власників щодо компанії LIMELM TRADING LIMITED LLC, реєстраційний номер HE 252850 ;

установчих документів компанії LAVEZZI PROPERTIES LIMITED LLC, реєстраційний номер HE 310941;

витягу з реєстру бенефіціарних власників щодо компанії LAVEZZI PROPERTIES LIMITED LLC, реєстраційний номер HE 310941 ;

установчих документів компанії ROCKSHIELD INVESTMENTS LIMITED, реєстраційний номер 103605;

витягу з реєстру бенефіціарних власників щодо компанії ROCKSHIELD INVESTMENTS LIMITED, реєстраційний номер 103605;

декларацію про доходи бенефіціарного власника ТОВ «Дієса» - п. ОСОБА_2 (ОСОБА_3);

договору поруки від 22.03.2017р. укладено між ТОВ «Делонгі Україна» та ОСОБА_1 .

При вирішенні цього клопотання суд виходить з такого.

За приписами ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу (далі - ГПК) України учасник справ у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 ГПК України. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтовує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АРТ-Техніка» набуло статусу сторони у справі 18.12.2023, тобто після відкриття провадження. З огляду на це, суд вважає, що відсутні обставини для залишення клопотання без задоволення з підстав, передбачених ч. 1 ст. 81 ГПК України.

Вимоги до клопотання про витребування доказів наведені у ч. 2 ст. 81 ГПК України, відповідно до якої у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Обґрунтовуючи необхідність витребування договорів і документів, які фіксують та засвідчують наявність заборгованості за ними, представник позивача зазначив, що їх дослідження входить до предмету доказування, яким є встановлення реальності обсягу прав, набутих товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фактор плюс». Ці документи намагався отримати представник попереднього позивача, надіславши відповідні адвокатські запити (запит від 02.11.2023, адресований товариству з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» та запит від 02.11.2023, адресований товариству з обмеженою відповідальністю «Дієса»). Товариство з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» відмовило надати документи з підстав їх конфіденційності, товариство з обмеженою відповідальністю «Дієса» відповіді на запит не надало. Також предметом доказування є пов`язаність боржника - товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса», та первісного кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд», чим зумовлено витребування у останнього структури власності. Отримання структури власності було предметом адвокатського запиту (запит від 02.11.2023), адресованого товариству з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд». В задоволенні його надання відповідач-2 відмовив з підстав відсутності такого документу.

Суд вважає, що в цій частині клопотання відповідає наведеним у ч. 2 ст. 81 ГПК України умовам, а тому підлягає задоволенню. Зокрема, в основу своїх доводів щодо недійсності договору купівлі-продажу (відступлення) прав вимоги № 04/09/23-1 від 04.09.2023 позивач покладає спрямованість цього правочину на порушення прав інших кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса». Таке порушення, на думку позивача, полягає у нереальності оспорюваного правочину, оскільки в дійсності його метою є створення умов врахування голосів при схвалені плану санації заінтересованої особи стосовно боржника. Заінтересованою особою є товариство з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд», що є пов`язаною з товариством з обмеженою відповідальністю «Дієса» засновником.

Отже, наведені позивачем обставини є підставними позову, які в рамках розгляду справи підлягають перевірці, з`ясуванню та дослідженню.

Відповідно до п. 58 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» структура власності - це документально підтверджена система взаємовідносин фізичних та юридичних осіб, трастів, інших подібних правових утворень, що дає змогу встановити всіх кінцевих бенефіціарних власників, у тому числі відносини контролю між ними, або відсутність кінцевих бенефіціарних власників. Статтею 5-1 цього Закону на юридичних осіб покладено обов`язок володіти структурую власності за формою та змістом, встановлених положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, за погодженням з Міністерством юстиції України.

З огляду на викладене, оскільки пов`язаність товариства з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» та товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» відноситься до обставин, що є предметом дослідження у справі, структура власності є документом, який в силу Закону повинен бути наявний у відповідача-2, цей документ, який відсутній у позивача, може підтвердити або спростувати таку пов`язаність, і застосовані позивачем заходи внаслідок дій відповідача-2 не створили умов надання доказу позивачем, витребування структури власності здійснюється судом.

Зі схожих мотивів суд також задовольняє клопотання про витребування договорів (№ 16/03 від 16.03.2020, № 24-12/19 Д від 24.12.2019, № 30/04-2019 від 30.04.2019) і документів, які фіксують та засвідчують наявність заборгованості за ними. Дослідження цих документів спрямовано на встановлення дійсності вимог, що бути передані за оспорюваним правочином, тобто на встановлення обставин, що є підстави позову.

Водночас, в іншій частині клопотання задоволенню не підлягає у зв`язку з його необґрунтованістю. Зокрема, позивач не зазначив:

- обставин, які можуть підтвердити ці докази, або аргументи, які вони можуть спростувати;

- підстав, з яких випливає, що ці докази має відповідна особа (стосується витребування у ТОВ «Дієса»: документів, які підтверджують набуття компанією POTNEF ENTERPRISES LIMITED LLC права власності на корпоративні права ТОВ «Дієса»; установчих документів компанії POTNEF ENTERPRISES LIMITED LLC; витягу з реєстру бенефіціарних власників компанії POTNEF ENTERPRISES LIMITED LLC; установчих документів компанії LIMELM TRADING LIMITED LLC; витягу з реєстру бенефіціарних власників щодо компанії LIMELM TRADING LIMITED LLC; установчих документів компанії LAVEZZI PROPERTIES LIMITED LLC; витягу з реєстру бенефіціарних власників щодо компанії LAVEZZI PROPERTIES LIMITED LLC; установчих документів компанії ROCKSHIELD INVESTMENTS LIMITED; витягу з реєстру бенефіціарних власників щодо компанії ROCKSHIELD INVESTMENTS LIMITED; декларацію про доходи бенефіціарного власника ТОВ «Дієса» - п. ОСОБА_2 (ОСОБА_3); договору поруки від 22.03.2017р. укладено між ТОВ «Делонгі Україна» та ОСОБА_1 );

- заходи, які вжив позивач (за винятком клопотання про витребування у ТОВ «Техенерготрейд» та ТОВ «Дієса» копії статутів) для отримання доказів самостійно.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 183 ГПК України витребування нових доказів є підставою для оголошення перерви у підготовчому засіданні.

Керуючись статтями ч.1 81, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Оголосити перерву у підготовчому засіданні до 22.04.2024 о 15:40. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 23.

2. Витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд»:

- належним чином засвідчені копії договорів, укладених між товариством з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» та товариство з обмеженою відповідальністю «Дієса»: № 16/03 від 16.03.2020, № 24-12/19 Д від 24.12.2019, № 30/04-2019 від 30.04.2019, документи про виконання цих договорів сторонами за ними;

- структури власності.

3. Витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» належним чином засвідчені копії договорів, укладених між товариством з обмеженою відповідальністю «Техенерготрейд» та товариство з обмеженою відповідальністю «Дієса»: № 16/03 від 16.03.2020, № 24-12/19 Д від 24.12.2019, № 30/04-2019 від 30.04.2019, документи про виконання цих договорів сторонами за ними.

4. Викликати учасників процесу в підготовче засідання.

Роз`яснити, що неявка в судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених статтею 202 ГПК України. У разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

Ухвала набрала законної сили 04.04.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя С. А. Ковтун

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.04.2024
Оприлюднено18.04.2024
Номер документу118392175
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —910/17547/23

Ухвала від 03.02.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 16.01.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 02.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 04.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні