ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16.04.2024 р. Справа № 914/959/24
Суддя господарського суду Львівської області І. Б. Козак, розглянувши матеріали позовної заяви: Комунального підприємства «Розвиток Явче» Івано-Франківської районної ради, с.Явче Рогатинського Р-НУ Івано-Франківської обл,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Скло Плюс», м.Львів,
про: стягнення 647964,72 грн,
визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи такі доводи.
Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 174 встановлює низку вимог до документів, які додаються до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, поданої комунальним підприємством, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви документи, які підтверджують, відправлення іншим учасникам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивачем не додано до матеріалів позову жодних доказів надіслання позовної заяви з додатками відповідачу. У тексті позову зазначив, що оскільки відповідач не зареєстрований в ЄСІТС, позивач не надсилав ТОВ «Захід Скло Плюс» копію позову з додатками та не зобов`язаний це робити в силу вимог ч.6 ст.6 ГПК України.
Відповідно до ч.6 ст.6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Суд звертає увагу представника позивача Іванової І.Є. на те, що стаття 6 ГПК України не звільняє позивача від надсилання копії позову з додатками відповідачу, якщо така юридична особа не зареєстрована в ЄСІТС. Такий обов`язок позивача з надсилання позовної заяви з додатками в паперовому вигляді зокрема встановлений ст.164 ГПК України. Доказами надсилання в паперовому вигляді є опис вкладення в цінний лист та фіскальний чек відділення поштового звязку.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Комунального підприємства «Розвиток Явче» Івано-Франківської районної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Скло Плюс» про стягнення 647964,72 грн, залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази надіслання надати суду.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Козак І.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118392462 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Козак І.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні