Ухвала
від 12.04.2024 по справі 753/6951/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/6951/24

провадження № 1-кс/753/1213/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" квітня 2024 р. м. Київ

Дарницький районний суд м. Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача, погоджене прокурором, подане в рамках кримінального провадження, внесеного 04.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024105020000595 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,

У С Т А Н О В И В:

09.04.2024 до Дарницького районного суду м. Києва надійшло клопотання дізнавача ВД Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , подане в рамках кримінального провадження, внесеного 04.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024105020000595 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 .

У клопотанні дізнавач просить надати групі дізнавачів відділу дізнання Дарницького УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,оперуповноваженим ВКП Дарницького УП ГУНП у м. Києві, ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів (здійснити їх виїмку)які знаходяться у володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 (МФО НОМЕР_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 , або в приміщенні іншого структурного підрозділу, а саме:

- документи про рух коштів по картковому рахунку № НОМЕР_3 ,призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, ІР адреси з якої здійснювались вказані операції, документів, на підставі яких проведені операції, які перерахували та ким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів з 00 год. 01 хв. 03.04.2024 по теперішній час з указуванням суми обороту та залишку, в тому числі і в електронному вигляді та надати дозвіл на їх вилучення

- фото та відеоінформації щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з картковому рахунку № НОМЕР_3 , при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів в період з 00 год. 01 хв. 03.04.2024 по теперішній час, в тому числі і в електронному вигляді та наданні дозволу на їх вилучення;

- копій документів особи (паспорта громадянина України чи іншого документа, що посвідчує особу) за якою рахується картковий рахунок № НОМЕР_3 , копії заяв та анкет тощо, що надавалися при оформленні банківської карти та рахунку, за яким вона закріплена та дозволу на їх вилучення в електронному та паперовому вигляді;

- інформації про номери телефонів, які були закріпленими за картковим рахунком № НОМЕР_3 ,та використовуються як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового номеру телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбувалась така зміна за період часу період з00 год. 01 хв. 03.04.2024по теперішній час,а також вилучення такої інформації в електронному та паперовому вигляді;

- інформації про рух коштів, у разі їх перерахунку з карткового рахунку № НОМЕР_3 , за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування, зокрема вхід та авторизація та зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з00 год. 01 хв. 03.04.2024по теперішній час,а також вилучення такої інформації в електронному вигляді;

- інформації про рух коштів, у разі їх перерахунку з карткового рахунку № НОМЕР_3 , на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операція (транзакціях) та користувачах за період часу період з 00 год. 01 хв. 03.04.2024по теперішній час, а також вилучення такої інформації в електронному вигляді.

На обґрунтування клопотання зазначає, що в провадженні відділу дізнання Дарницького УП ГУНП у м. Києві знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024105020000595 від 04.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що 03.04.2024 приблизно о 11 год. 00 хв. перебуваючи за місцем мешкання громадянину ОСОБА_14 надійшов телефонний дзвінок з контактного номеру телефону НОМЕР_4 , де в розмові невідома особа чоловічої статі представився як співробітник служби безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та повідомив про те, що по його банківських картках нібито відбуваються шахрайські дії, у зв`язку з чим виникла необхідність переказати всі кошти на новостворену віртуальну картку, з метою їх безпеки. Після чого, потерпілий будучи впевненим, що спілкується дійсно з працівником банку, за вказівками невідомої особи, здійснив декілька переказів коштів з власних банківських карток, на новостворену картку № НОМЕР_5 яку він відкрив за допомогою додатку, з консультацією невідомої особи. Надалі з банківської картки № НОМЕР_5 , за вказівкою невідомої особи, він знову здійснив переказ власних грошових коштів на банківську картку невідомої особи, яку нібито відкрито на його ім`я № НОМЕР_3 , загальна сума переказів становить 55 690 грн., в подальшому після здійснення добровільного переказу коштів, невідома особа яка весь час була на зв`язку з потерпілим, поклала слухавку, у зв`язку з чим потерпілий зрозумів, що це шахраї.

Таким чином, внаслідок протиправних дій невідомою особою, потерпілий зазнав матеріального збитку на загальну суму 55690 грн. (ЄО 15843 від 03.04.2024).

Слідчим шляхом встановлено, що банківська картка № НОМЕР_3 , відкрита у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Витребувана інформація пов`язана з нарахуванням, зняттям (перерахуванням) коштів з рахунку, їх рух, становить банківську таємницю та має важливе доказове значення у справі.

Інформація, що міститься у вказаних документах має відношення до кримінального провадження, а також зазначена інформація сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та має значення для встановлення істини по даному провадженню, тому відомості, отримані з неї можуть бути використані як доказ у розслідуванні кримінального провадження.

Одержати в інший спосіб інформацію, яка містить банківську таємницю, в межах вказаного кримінального провадження неможливо.

В судове засідання дізнавач не з`явилась, подала заяву про проведення судового засідання без її участі.

Представник особи, у володінні якої знаходяться такі документи, про слухання справи повідомлений, в судове засідання не з`явився, причини неявки не повідомив.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення клопотання з таких мотивів.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У судовому засіданні встановлено, що у провадженні ВД Дарницького УП ГУНП у м. Києві знаходяться матеріали кримінального провадження № 12024105020000595 від 04.04.2024 за ознаками кримінального провадження, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Відповідно до витягу з ЄРДР № 12024105020000595 від 04.04.2024 внесені відомості за обставинами того, що 03.04.2024 приблизно об 11 год. 00 хв. перебуваючи за місцем мешкання ОСОБА_14 надійшов телефонний дзвінок з контактного номеру НОМЕР_4 , НОМЕР_6 , де в розмові невідома особа чоловічої статі представилась як співробітник служби безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та повідомив про те, що по його банківських картках нібито відбуваються шахрайські дії, у зв`язку чим виникла необхідність переказати всі кошти на новостворену віртуальну картку, з метою їх безпеки. Після чого, потерпілий будучи впевненим, що спілкується дійсно з працівником банку, за вказівками невідомої особи, здійснив декілька переказів коштів з власних банківських карток, на новостворену картку № НОМЕР_7 яку він відкрив за допомогою додатку, з консультацією невідомої особи. Надалі з банківської картки № НОМЕР_7 , за вказівкою невідомої особи, він знову здійснив переказ власних грошових коштів на банківську картку невідомої особи, яку нібито відкрито на його ім`я № НОМЕР_3 , загальна сума переказів становить 55 690 грн, в подальшому після здійснення добровільного переказу коштів невідома особа яка весь час була на зв`язку з потерпілим поклала слухавку, у зв`язку з чим потерпілий зрозумів, що це шахраї. Таким чином, внаслідок протиправних дій невідомою особою, потерпілий зазнав матеріального збитку на загальну суму 55 690 грн (ЄО 15843).

Під час допиту потерпілого 04.04.2024 ОСОБА_14 встановлено, що йому подзвонили невідомі та повідомили, що вони зі служби безпеки ІНФОРМАЦІЯ_1 . Невідомий чоловік повідомив, що його банківська картка заблокована та аби її розблокувати потрібно перевести кошти з його картки на іншу віртуальну картку, яка також буде його. Надалі чоловік запропонував перевести всі кошти з інших карток також на віртуальну картку, аби шахраї до них не отримали доступ. Тоді потерпілий зі своєї ІНФОРМАЦІЯ_3 картки НОМЕР_8 здійснив переказ на свою банківську картку ІНФОРМАЦІЯ_1 грошові кошти в сумі 29 634 грн та з іншої НОМЕР_9 на свою картку ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_5 грошові кошти в сумі 3 065 грн. В подальшому говорячи по телефону НОМЕР_10 та виконуючи вказівки невідомого, потерпілий здійснив переказ зі своєї картки ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_5 на картку невідомий (нібито віртуальна карка потерпілого) НОМЕР_3 грошові кошти в сумі 55 690 грн. Після того, як потерпілий переказав кошти, чоловік, який телефонував з номеру телефону НОМЕР_10 кинув слухавку. Невідомі телефонували з номерів НОМЕР_11 , НОМЕР_10 .

З копії виписки, виданою ТВББ № НОМЕР_12 - Головного управління по м. Києву та Київської області, встановлено, що за карткою НОМЕР_13 , відкритої на ОСОБА_15 03.04.2024 здійснені транзакції:

- 03.04.2024 о 20 год. 50 хв. «переказ коштів з рахунку через UKR KYIV MOBILE BANKING НОМЕР_14 », сума 16 300,00 UKR;

- 03.04.2024 о 10 год. 51 хв. «переказ коштів з рахунку через UKR KYIV MOBILE BANKING НОМЕР_15 », сума 16 900,00 UKR.

Отже, слідчий суддя погоджується з тим, що з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального правопорушення, необхідно надати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »та доступ до яких просить надати дізнавач.

Вимоги про надання дозволу на отримання тимчасового доступу до зазначеної в клопотанні інформації дізнавачам ВД Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 не підлягає задоволенню, оскільки дізнавач не надав доказів здійснення зазначеними дізнавачами досудового розслідування в межах кримінального провадження №12024105020000595.

Вимоги клопотання в частині надання тимчасового доступу до документів за дорученням оперуповноваженим ВКП Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_10 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 не підлягають задоволенню з огляду на таке.

Стаття 3 КПК України містить визначення основних термінів Кодексу, а саме у п. 19 міститься визначення хто є стороною кримінального провадження - сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, дізнавач, керівник органу досудового розслідування, керівник органу дізнання, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, особа, стосовно якої зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, але не повідомлено про підозру у зв`язку з її смертю, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.

Відповідно до статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Дізнавач має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним з видів заходів забезпечення кримінального провадження.

З огляду на викладене, вимоги вказаної статті не передбачають можливості виконання ухвали про надання тимчасового доступу до документів ніким іншим, окрім слідчого чи прокурора. Положення п. 3 ч. 2 ст. 40-1 КПК про наявність у дізнавача слідчого права доручати проведення слідчих дій оперативним підрозділам в даному випадку не підлягають застосуванню, оскільки тимчасовий доступ до речей та документів не є слідчою або розшуковою дією, а є заходом забезпечення кримінального провадження.

Керуючись ст. 7, 110, 131-132, 159-166, 309 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання дізнавача, погоджене прокурором, подане в рамках кримінального провадження, внесеного 04.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024105020000595 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.

Надати дозвіл дізнавачу ВД Дарницького УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме:

- документи про рух коштів по картковому рахунку № НОМЕР_3 ,призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, ІР адреси з якої здійснювались вказані операції, документів, на підставі яких проведені операції, які перерахували та ким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів з 00 год. 01 хв. 03.04.2024 по 12.04.2024 з указуванням суми обороту та залишку;

- фото та відеоінформації щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з картковому рахунку № НОМЕР_3 , при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів в період з 00 год. 01 хв. 03.04.2024 по 12.04.2024;

- документів особи (паспорта громадянина України чи іншого документа, що посвідчує особу) за якою рахується картковий рахунок № НОМЕР_3 , копії заяв та анкет тощо, що надавалися при оформленні банківської карти та рахунку, за яким вона закріплена;

- інформації про номери телефонів, які були закріпленими за картковим рахунком № НОМЕР_3 ,та використовуються як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового номеру телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбувалась така зміна за період часу період з 00 год. 01 хв. 03.04.2024 по 12.04.2024;

- інформації про рух коштів, у разі їх перерахунку з карткового рахунку № НОМЕР_3 , за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування, зокрема вхід та авторизація та зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 00 год. 01 хв. 03.04.2024 по 12.04.2024;

- інформації про рух коштів, у разі їх перерахунку з карткового рахунку № НОМЕР_3 ,на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операція (транзакціях) та користувачах за період часу період з 00 год. 01 хв. 03.04.2024 по 12.04.2024.

В задоволенні решти клопотання відмовити.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення щодо неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.04.2024
Оприлюднено22.04.2024
Номер документу118411637
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —753/6951/24

Ухвала від 12.04.2024

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Маркєлова В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні