Ухвала
від 16.04.2024 по справі 918/1128/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"16" квітня 2024 р.Справа №918/1128/22

Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,

розглянув матеріали справи за заявою про визнання кредиторських вимог: ОСОБА_1

у справі про: банкрутство

боржник: Комунальне підприємство "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради

кредитор: Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго"

кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Газова Компанія"

кредитор: ОСОБА_2

кредитор: Фінансовий відділ Городоцької сільської ради

кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівненська обласна енергопостачальна компанія"

кредитор: Головне управління ДПС у Рівненській області

кредитор: ОСОБА_3

кредитор: ОСОБА_4

кредитор: ОСОБА_5

кредитор: Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал"

кредитор: Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Рівнегаз"

кредитор: Приватне підприємство "Рівнетеплосервіс"

кредитор: ОСОБА_1

секретар судового засідання: С.Коваль

представники сторін не з`явились

Провадження та процесуальні дії у справі

29 грудня 2022 року Комунальне підприємство "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 35597574) звернулося до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою суду від 17 січня 2023 року прийнято до розгляду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради, заяву призначено до слухання у підготовчому засіданні на 17 січня 2023 року.

Ухвалою суду від 17 січня 2023 року відкрито провадження у справі №918/1128/22 про банкрутство Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено ОСОБА_6 , проведення попереднього засідання суду призначено на 21 березня 2023 року.

17 січня 2023 року здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Постановою суду від 21 листопада 2023 року визнано банкрутом Комунальне підприємство "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, припинено повноваження розпорядника майна, призначено ліквідатором Мельник Ірину Анатоліївну.

22 листопада 2023 року здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури.

1 квітня 2024 року від ОСОБА_1 надійшла заява про визнання кредиторських вимог, відповідно до якої заявник просить суд визнати вимоги кредитора в розмірі 28 600,73 грн.

Ухвалою суду від 1 квітня 2024 року вказану заяву прийнято до розгляду, розгляд якої призначено на 16 квітня 2024 року.

16 квітня 2024 року арбітражний керуючий подав повідомлення про результати розгляду кредиторської вимоги, а також клопотання про проведення судового засідання без її участі.

За результатами розгляду вказаної кредиторської заяви суд встановив наступне.

Згідно із наказом директора Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради №18.08.21 від 18 серпня 2021 року ОСОБА_1 прийнято на роботу на посаду головного інженера з 19 серпня 2021 року з посадовим окладом згідно із штатним розписом.

Відповідно до наказу директора Комунального підприємства "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради №27.11.23 від 27 листопада 2023 року ОСОБА_1 звільнено з 30 листопада 2023 року за угодою сторін на підставі п.1 статті 36 КЗпП України.

Як видно з розрахункового листка за листопад 2023 року ОСОБА_1 нараховано 69 303,04 грн (в т.ч. 48 945,04 грн компенсації за відпустки та 20 358,00 грн заробітної плати). Борг підприємства на початок місяця становив 8 194,09 грн. Всього утримано 13 514,10 грн (в т.ч. 1 039,55 грн військовий збір та 12 474,55 грн ПДФО) та виплачено 35 382,30 грн. Борг підприємства на кінець місяця (компенсація невикористаної відпустки) становить 28 600,73 грн.

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган (роботодавець) за трудовим договором виплачує працівникові за виконану ним роботу (частина перша статті 94 КЗпП України, частина перша статті 1 Закону України "Про оплату праці").

У рішенні від 15 жовтня 2013 року N 8-рп/2013 у справі № 1-13/2013 Конституційний Суд України зазначив, що поняття "заробітна плата" й "оплата праці", які використані у законах, що регулюють трудові правовідносини, є рівнозначними в аспекті наявності у сторін, які перебувають у трудових відносинах, прав і обов`язків щодо оплати праці, умов їх реалізації та наслідків, що мають настати у разі невиконання цих обов`язків (абзац третій пункту 2.1 мотивувальної частини). Крім того, Конституційний Суд України у тому ж рішенні дійшов висновку, що під заробітною платою, що належить працівникові, або, за визначенням, використаним у частині другій статті 233 КЗпП України, належною працівнику заробітною платою необхідно розуміти усі виплати, на отримання яких працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій, установлених законодавством для осіб, які перебувають у трудових правовідносинах з роботодавцем, незалежно від того, чи було здійснене нарахування таких виплат (абзац восьмий пункту 2.1 мотивувальної частини).

За нормами статей 21, 22 Закону України "Про оплату праці" працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору. Суб`єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

У статті 15 Закону України "Про оплату праці" закріплено, що оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов`язань щодо оплати праці.

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ч. 1 ст. 115 КЗпП України, ч. 1 ст. 24 Закону України "Про оплату праці").

Згідно із нормами статті 94 КЗпП України, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.

Питання державного і договірного регулювання оплати праці, прав працівників на оплату праці та їх захисту визначається цим Кодексом, Законом України "Про оплату праці" та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з положеннями статті 115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

В умовах спрощеного режиму розмір заробітної плати визначається трудовим договором з урахуванням встановленого законом мінімального рівня оплати праці, а заробітна плата виплачується працівнику у строки, встановлені цією статтею, та визначені трудовим договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується до початку відпустки, якщо інше не передбачено трудовим або колективним договором.

Згідно з приписами статті 28 Закону України "Про оплату праці", у разі банкрутства підприємства чи ліквідації його у судовому порядку зобов`язання перед працівниками такого підприємства щодо заробітної плати, яку вони повинні одержати за працю (роботу, послуги), виконану у період, що передував банкрутству чи ліквідації підприємства, виконуються відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з положеннями статті 24 Закону України "Про відпустки", у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Отже, як видно з матеріалів справи, заборгованість КП "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради перед ОСОБА_1 станом на листопад 2023 року складала 28 600,73 грн компенсації за невикористані відпустки.

Докази виплати вказаної заборгованості матеріали справи не містять.

З урахуванням наведеного суд робить висновок, що кредиторські вимоги в розмірі 28 600,73 грн (без врахування обов`язкових утримань) мають бути визнані.

Арбітражний керуючий повідомив суд, що заявлені вимоги визнає повністю.

Згідно з нормами статті 1 КУзПБ, кредитор - юридична або фізична особа, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника.

Забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника.

Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Суд установив, що заявлені вимоги виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство, а отже є поточними. Докази того, що вказані вимоги є конкурсними чи забезпеченими в матеріалах справи відсутні.

Згідно з приписами статті 45 КУзПБ, до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом.

Згідно з положеннями статті 60 КУзПБ, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Таким чином суд констатує, що заявлені вимоги є обґрунтованими, а відтак суд вважає за необхідне визнати поточні вимоги ОСОБА_1 у розмірі 28 600,00 грн. (без вирахування податків і зборів).

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Згідно з положеннями статті 64 КУзПБ, у першу чергу задовольняються вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі.

А тому, суд визнає поточні вимоги ОСОБА_1 у розмірі 28 600,00 грн (без вирахування податків і зборів), як вимоги 1 черги задоволення.

Керуючись статтями 45, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232-234 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

Визнати вимоги поточного кредитора ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) у розмірі 28 600,00 грн (без вирахування податків і зборів), як вимоги 1 черги задоволення.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 ГПК України та може бути оскаржена у порядку установленому статтями 254-257 ГПК України до Північно-західного апеляційного господарського суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Андрій КАЧУР

Дата ухвалення рішення16.04.2024
Оприлюднено18.04.2024
Номер документу118417537
СудочинствоГосподарське
Суть: банкрутство боржник: Комунальне підприємство "Управління майновим комплексом" Рівненської міської ради кредитор: Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго" кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Газова Компанія" кредитор: ОСОБА_2 кредитор: Фінансовий відділ Городоцької сільської ради кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівненська обласна енергопостачальна компанія" кредитор: Головне управління ДПС у Рівненській області кредитор: ОСОБА_3 кредитор: ОСОБА_4 кредитор: ОСОБА_5 кредитор: Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" кредитор: Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Рівнегаз" кредитор: Приватне підприємство "Рівнетеплосервіс" кредитор: ОСОБА_1 секретар судового засідання: С.Коваль

Судовий реєстр по справі —918/1128/22

Ухвала від 16.04.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Жуков С.В.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 27.02.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні