Ухвала
від 17.04.2024 по справі 638/6827/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/6827/24

Провадження № 1-кс/638/1511/24

УХВАЛА

Іменем України

17 квітня 2024 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СВ Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, на підставі матеріалів досудового розслідування № 12024221200000454, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 лютого 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 звернулась до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення її оригіналу для проведення комісійної судово-медичної експертизи, яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтовує тим, що 17 лютого 2024 року до ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області надійшла заява про те, що 15 лютого 2024 року за адресою: АДРЕСА_2 працівники приватної установи «Fresenius», неналежно виконали свої професійні обов`язки, що призвело до смерті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

ОСОБА_6 відповідно до вимог КПК України визнано потерпілим. В ході допиту ОСОБА_6 пояснив, що 16.02.2024 року привіз свою мати ОСОБА_5 на планову процедуру під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » до медичного центру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за адресою: АДРЕСА_2 . Знаходячись в залі очікування, побачив, що до кабінету де знаходилась ОСОБА_5 забігли дві бригади швидкої допомоги, ОСОБА_6 зайшовши до кабінету, побачив, що мати безпритомна, а лікарі проводять реанімаційні заходи по відношенню до ОСОБА_5 , однак остання 15 лютого 2024 померла в медичному центрі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Окрім цього, ОСОБА_6 під час допиту повідомив, що мати 25 років хворіла на цукровий діабет тяжкої форми та проходила лікування в декількох лікарнях, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ІНФОРМАЦІЯ_6 та перебувала на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Тимчасовий доступ до вищевказаних документів має істотне значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, оскільки для проведення комісійної судово-медичної експертизи, необхідна вся наявна медична документація.

Слідчий у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити за викладених у ньому обставин.

Клопотання слідчого розглядається відповідно до ч. 2ст. 163 КПК Українибез виклику осіб, у володінні яких знаходяться речі та документи вказані у клопотанні про тимчасовий доступ до документів.

Згідно ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

У відповідності до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Частиною 2 статті 160КПК України передбачено вичерпний перелік відомостей, які повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.

Пунктом 2 частини 1статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Згідно ч. 5, ч. 6ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе, що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, перевіривши матеріали клопотання та надані до нього додатки встановив, що воно подано з додержанням вимог ч. 2 ст. 160 КПК України.

Так, Харківським районним управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 лютого 2024 року за № 12024221200000454, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, тобто невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов`язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого. Слідчим додано до клопотання протокол допиту потерпілого ОСОБА_6 від 21 лютого 2024 року.

Таким чином, слідчим доведено, що запитувані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Враховуючи викладені обставини, наведені норми кримінального процесуального закону, перевіривши надані докази, слідчий суддя визнає клопотання слідчого обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити, оскільки слідчим доведено, що документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та необхідні для проведення комісійної судово-медичної експертизи. При цьому неможливо іншими способами встановити обставини вчиненого кримінального правопорушення, іншим чином доступ до зазначених документів неможливий, а тому є достатні підстави для задоволення клопотання та надання доступу до документів.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, на підставі матеріалів досудового розслідування № 12024221200000454, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 лютого 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів шляхом їх вилучення, а саме: медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 .

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118420269
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/6827/24

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 22.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Невеніцин Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні