У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 квітня 2024 року справа № 545/4426/23
провадження № 2/542/260/24
Новосанжарський районний суд Полтавської області у складі
головуючого судді Кашуби М.І.
за участю секретаря судового засідання - Журавель О..В.
розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника позивачки - адвоката Костенка Володимира Олександровича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
В провадженні Новосанжарського районного суду Полтавської області перебуває вказана цивільна справа.
До суду надійшло клопотання представника позивачки - адвоката Костенка Володимира Олександровича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суд, вивчивши матеріали справи в межах досліджуваного питання, дійшов висновку про достатність правових підстав для задоволення клопотання, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, 2, 3, 4 статті 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Із заяви представника позивачки - адвоката Костенка Володимира Олександровича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду вбачається, що вона має електронний цифровий підпис та має зареєстрований обліковий запис в системі відеоконференцзв`язку, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, коли така особа не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
З огляду на наведене та враховуючи наявну технічну можливість, суд вважає за можливе провести судове засідання в режимі відеоконференції.
З урахуванням викладеного, клопотання представника позивачки - адвоката Костенка Володимира Олександровича підлягає задоволенню.
Згідно з частиною 2 статті 258 ЦПК України, процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
На підставі викладеного, керуючись статтею 212, 258 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивачки - адвоката Костенка Володимира Олександровича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - задовольнити.
Провести судове засідання, яке відбудеться 18 квітня 2024 року о 11 годині 00 хвилин, у справі за позовом ОСОБА_1 до Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщинив режимі відеоконференції з представником позивачки - адвокатом Костенко Володимиром Олександровичем з використанням ним власних технічних засобів.
Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити сторони.
Попередити учасників справи про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Копію ухвали негайно надіслати учасникам справи.
Роз`яснити особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що у разі їх явки до Новосанжарського районного суду Полтавської області у призначений для судового розгляду час, вони мають право брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ns.pl.court.gov.ua/sud1621 на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області Кашуба М.І.
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118442242 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Кашуба М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні