Ухвала
від 16.04.2024 по справі 208/2993/24
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/2993/24

№ провадження 2/208/901/24

УХВАЛА

про відкриття провадження в справі

16 квітня 2024 р. м. Кам`янське

Суддя Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області Івченко Т.П., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі:

позивач ОСОБА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ;

відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Факторінгс»», юридична адреса реєстрації: місто Дніпро, Крутогірний узвіз, будинок № 15А;

третя особа Приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Вірко Сергій Григорович, адреса реєстрації: місто Дніпро, вулиця князя Ярослава, будинок № 30, офіс 5;

третя особа Приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Віноградова Владислава Юріївна, адреса реєстрації: місто Дніпро, вулиця Січових Стрільців, будинок № 15А, прим.6;

предмет спору визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,-

встановив:

16квітня 2024року представник позивача ОСОБА_2 адвокат Мокрецова Марина Вадимівна, подала матеріали позовної заяви до Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Факторінгс», третя особа: Приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Вірко Сергій Григорович «про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню».

Згідно позовних вимог просить:

-Витребувати у приватного нотаріусаВіноградової В.Ю. копії документів, на підставі яких вчинено виконавчий напис нотаріуса №425 від 30.04.2021 року.

-Визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис, вчинений приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Віноградовою В.Ю. від 30.04.2021 року зареєстрований в реєстрі за № 425 про стягнення з ОСОБА_2 ( ІПН НОМЕР_1 ), на користь ТОВ «Фінансова компанія «Факторінгс» (ЄДРПОУ 40298218) заборгованість в розмірі 217064 (двісті сімнадцять тисяч сто чотири) грн., 17 коп.,

-Стягнути з відповідача на користь позивача всі судові витрати понесені у зв`язку з розглядом справи.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до вимог ч. 12 ст. 28 ЦПК України, позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.

Враховуючи вимоги ч.1 ст. 24 ЗУ «Про виконавче провадження», виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.

Згідно до матеріалів позовної заяви ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Зазначена адреса відноситься до юрисдикції Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області.

У викладені позовних вимог, позивачем заявлено про витребування доказів, що не узгоджується ані з п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, ані з ст. 84 ЦПК України.

Згідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, - Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу.

Частина 2 ст. 83 ЦПК України передбачає, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Таким чином, ст. 84 ЦПК України передбачає ряд вимог, щодо забезпечення доказів, а саме:учасник справи лише у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане разом або з позовною заявою, або із відзивом на позовну заяву.

Тобто заявляючи про витребування доказів, учасник справи подає КЛОПОТАННЯ, із зазначенням 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу, що визначено ч. 2 ст. 84 ЦПК України.

Крім того, згідно до ст. 182 ЦПК України:

1. При розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

2. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

3. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.

Також, згідно до ст.. 183 ЦПК України:

1. Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

2. Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

А тому,суд встановив,що п.1позовних вимог викладених як вимога, що відносяться до витребування доказів, яка можебути поданав порядкуст..84ЦПК України,не узгоджуєтьсяіз приписамип.4ч.2ст.185ЦПК України,з врахуванням ч.4ст.183ЦПК України, повертає її заявнику без розгляду.

Позовні вимоги заявлені до відповідача не містять вимог передбачених ч. 4 ст. 274 ЦПК України.

З огляду на предмет та ціну позову дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини 3 статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку. На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що справа підлягає розгляду згідно ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 19, 260, 274-277 ЦПК України,

постановив:

Відкрити провадженняу цивільнійсправі за позовом ОСОБА_2 доТовариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Факторінгс», третя особа: Приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Вірко Сергій Григорович «про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню», в частині заявлених позовних вимог викладених у п. 2,3 прохальної частини.

Розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження.

Призначити судовезасіданняна 15травня2024рокуо09.00годині, яке відбудеться у приміщенні Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області (область Дніпропетровська, місто Кам`янське, вулиця Ігнатія Ясюковича, будинок№5, кабінет№15).

Відповідач, має право подати в строк, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів із дня вручення даної ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження, відзив на позов, який має відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, та докази в підтвердження обставин, на яких ґрунтується заперечення, а також подати зустрічний позов. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежать від неї. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Одночасно до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач, має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Сторони повідомляються про наявність в суді технічної можливості проводити судове засідання у режимі відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом позамежами судового засідання або в судовому засіданні уразі неявкивсіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику)учасників справи,набирають законної сили змоменту їхпідписання суддею(суддями).

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://zv.dp.court.gov.ua.

Суддя Івченко Т. П.

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення16.04.2024
Оприлюднено19.04.2024
Номер документу118445263
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —208/2993/24

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Рішення від 07.08.2024

Цивільне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 30.07.2024

Цивільне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 11.07.2024

Цивільне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Рішення від 11.07.2024

Цивільне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні