17.04.2024
Справа № 642/5725/23
Провадження № 2-с/642/25/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2024 року Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Пашнєв В.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу за заявою ОСББ «Панасівська слобода» про стягнення заборгованості з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій,-
в с т а н о в и в:
До Ленінського районного суду м. Харкова надійшла заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого Ленінським районним судом м. Харкова від 24.01.2024 у справі № 642/5725/23 на підставі заявиОСББ «Панасівська слобода».
Суддя, ознайомившись з заявою про скасування судового наказу вважає, що заява про скасування судового наказу підлягає поверненню заявнику виходячи з наступних підстав.
Згідно ч.1ст. 170 ЦПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини 1статті 161 цього Кодексу.
Форма і зміст заяви про скасування судового наказу повинні відповідати вимогамст.170 ЦПК України. А саме заява про скасування судового наказу має містити:1) найменування суду, до якого подається заява;2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження;4) наказ, що оспорюється;5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.
До заяви про скасування судового наказу додаються:1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником;3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
Відповідно до пояснень боржника ОСОБА_1 , зазначених в заяві, копію судового наказу він не отримував, про існування судового наказу дізнався лише 06.03.2024 після отримання повідомлення від банку про блокування рахунку.
Як вбачається з матеріалів справи, 14.03.2024 боржником ОСОБА_1 до суду подана заява про ознайомлення з матеріалами справи, 20.03.2024 останній ознайомився з ними, однак заява про скасування судового наказу подана лише 15.04.2024, тобто більше ніж через 15 днів після ознайомлення з матеріалами справи.
В порушення вимог п.3 ч. 5ст.170 ЦПК Українидо заяви про скасування судового наказу не додано клопотання про поновлення пропущеного строку, тому як заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
Крім того, ОСОБА_1 в порушення п.5 ч.3ст.170 ЦПК України, не зазначає в чому полягає повна або часткова необґрунтованість вимог стягувача.
Згідно ч. 2ст. 171 ЦПК Українизаява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першоюстатті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 ЦПК Україниу разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.
На підставі вищевикладеного, вважаю за необхідне повернути заяву про скасування судового наказу без розгляду.
Керуючись ст.170,260,353 ЦПК України, суддя
постановив :
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу за заявою ОСББ «Панасівська слобода» про стягнення заборгованості з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - повернути без розгляду.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня його(її) проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.Г Пашнєв
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 19.04.2024 |
Номер документу | 118446661 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи до юр або фіз особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (крім надання житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні