Справа № 216/941/24
Провадження № 1-кс/216/844/24
УХВАЛА
іменем України
19.04.2024 року м. Кривий Ріг
Дніпропетровської області
Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області:
у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в приміщенні Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області клопотання слідчого слідчого відділу Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за № 12023041230002348 від 17.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
15 квітня 2024 року слідчий слідчого відділу Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області із клопотанням, погодженим з прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання слідчому дозволу на здійснення тимчасового доступу до інформації, що перебуває у володінні Акціонерного Товариства Комерційного Банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », інформації по усіх рахунках клієнтів банку: ОСОБА_5 (ІНН НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (ІНН НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 (ІНН НОМЕР_3 ), на магнітному носії інформація (за неможливості паперовому) за період з 01.01.2021 по 01.04.2024, а саме:
1) інформація про усі наявні рахунки та платіжні картки клієнтів банку (включаючи закриті) з зазначенням дати відкриття чи закриття, способу проведення операції відкриття чи закриття та документами (заява, фото, анкета), що надавались при відкритті чи закритті;
2) виписками до платіжних карток з розшифруванням повних даних контрагентів;
3) інформації стосовно зняття грошових коштів з рахунків та платіжних карток у банкоматах чи касах банку з зазначенням: дати операції, часу, суми, номеру банкомату, адреси банкомату;
4) інформації стосовно зняття грошових коштів з рахунків та платіжних карток у банкоматах чи касах інших банків з зазначенням: дати операції, часу, суми, номеру банкомату, адреси банкомату, банку (якому належить банкомат чи каса);
5) інформації стосовно переказів грошових коштів на платіжні картки банку з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, ідентифікатору пристрою, ІР-адреси, номера платіжної картки (на яку здійснено переказ);
6) інформації стосовно переказів грошових коштів на інші платіжні картки з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, ідентифікатору пристрою, ІР-адреси, номера платіжної картки (на яку здійснено переказ), назву банку емітенту (на який здійснено переказ);
7) інформації стосовно переказів грошових коштів з інших платіжних карток на платіжні картки вищезазначених клієнтів-банку з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, номера платіжної картки (з якої здійснювався переказ, поповнення);
8) інформації стосовно переказів грошових коштів з інших банків на платіжні картки вищезазначених клієнтів-банку з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, номера платіжної картки (з якої здійснювався переказ, поповнення);
9) інформації стосовно переказів грошових коштів на рахунки банку (або інших банків) з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, ідентифікатору пристрою, ІР адреси, номера рахунку (на який здійснено переказ), назву банку (на який здійснено переказ);
10) інформації стосовно операцій у еквайринговій мережі банку з зазначенням дати, часу, суми, номеру терміналу, адреси терміналу, ідентифікаційних відомостей стосовно власника терміналу;
11) інформації стосовно операцій у еквайринговій мережах інших банків з зазначенням дати, часу, суми, номеру терміналу, адреси терміналу, ідентифікатора банку еквайера, назви банку (в мережі якого проводились операції);
12) інформації стосовно грошових переказів на користь інших осіб з зазначенням дати, часу, суми, номеру терміналу, адреси терміналу, ідентифікатора банку еквайера, назви банку (в мережі якого проводилисьоперації).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що посадовими особами комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , директор ОСОБА_8 ), на протязі 2021-2023 року вносяться недостовірні відомості до офіційних документів, а саме табелів обліку робочого часу, щодо знаходження на робочому місці конкретних працівників вказаного закладу.
Так, попередньо встановлено, що на протязі двох років у період 2021-2023 років у « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) перебували ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які фактично у вказаний період часу на роботу не виходили, однак відомості щодо їх перебування на робочому місці вносяться до табелів обліку робочого часу та відповідно нараховується заробітна плата.
Крім цього під час проведення досудового розслідування здійснено тимчасовий доступ до речей та документів АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » по банківським рахункам ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . В ході огляду отриманої інформації встановлено, що згідно виписки по карті НОМЕР_5 належної останній за період з 01.01.2021 по 31.12.2023 встановлено, що мається цільові зарахування у вигляді заробітної плати від ІНФОРМАЦІЯ_6 та подальше перерахування зарахованих коштів заробітної плати на інші банківські картки АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »: № НОМЕР_6 на ім`я ОСОБА_6 (ІНН НОМЕР_2 ) оператору комп`ютерного набору ІНФОРМАЦІЯ_6 та № НОМЕР_7 на ім`я ОСОБА_7 (ІНН НОМЕР_3 ).
Для повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин і встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів що містять інформацію по усіх рахунках клієнтів банку: ОСОБА_5 (ІНН НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (ІНН НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 (ІНН НОМЕР_3 ), намагнітному носіїінформація (занеможливості паперовому)за періодз 01.01.2021по 01.04.2024, які знаходяться в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій клопотання підтримав, просив справу розглянути без його участі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи - АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений своєчасно та належним чином, проте в судове засідання не з`явився. Неприбуття представника АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за судовим викликом, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази та оцінивши в сукупності всі обставини, приходить до наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12023041230002348 від 17.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України з обставин того, що досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , директор ОСОБА_8 ), на протязі 2021-2023 року вносяться недостовірні відомості до офіційних документів, а саме табелів обліку робочого часу, щодо знаходження на робочому місці конкретних працівників вказаного закладу.
Під часдосудового розслідуванняз метоювстановлення важливихобставин,зокрема обставин перерахування(отримання)заробітної плативід комунальногонекомерційного підприємства« ІНФОРМАЦІЯ_2 »Криворізької міськоїради таз метоювстановлення обставинрозпорядження цимигрошовими коштами,банківськими картками,необхідно дослідитиінформацію прорух грошовихкоштів порозрахунковим рахункам ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІНН НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (ІНН НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 (ІНН НОМЕР_3 ),відкритих вАТ КБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » юридична адреса: АДРЕСА_2 у період часу з 01.01.2021 по 31.12.2023.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваноїзакономтаємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать , крім іншого, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як докази, іншими способами неможливо довести обставини скоєння вказаного кримінального правопорушення, а також з метою всебічного, неупередженого та повного розслідування за кримінальним провадженням, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 159-164 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_10 , право на здійснення тимчасового доступу до інформації та оригіналів документів з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій в паперовому та електронному вигляді на цифровому носії інформації (СД-диск), які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », юридична адреса: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення документів у відділені АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:
-Інформацію по усіх рахунках клієнтів банку: ОСОБА_5 (ІНН НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (ІНН НОМЕР_2 ), ОСОБА_7 (ІНН НОМЕР_3 ), на магнітному носії інформація (за неможливості паперовому) за період з 01.01.2021 по 01.04.2024, а саме:
1) інформація про усі наявні рахунки та платіжні картки клієнтів банку (включаючи закриті) з зазначенням дати відкриття чи закриття, способу проведення операції відкриття чи закриття та документами (заява, фото, анкета), що надавались при відкритті чи закритті;
2) виписками до платіжних карток з розшифруванням повних даних контрагентів;
3) інформації стосовно зняття грошових коштів з рахунків та платіжних карток у банкоматах чи касах банку з зазначенням: дати операції, часу, суми, номеру банкомату, адреси банкомату;
4) інформації стосовно зняття грошових коштів з рахунків та платіжних карток у банкоматах чи касах інших банків з зазначенням: дати операції, часу, суми, номеру банкомату, адреси банкомату, банку (якому належить банкомат чи каса);
5) інформації стосовно переказів грошових коштів на платіжні картки банку з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, ідентифікатору пристрою, ІР-адреси, номера платіжної картки (на яку здійснено переказ);
6) інформації стосовно переказів грошових коштів на інші платіжні картки з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, ідентифікатору пристрою, ІР-адреси, номера платіжної картки (на яку здійснено переказ), назву банку емітенту (на який здійснено переказ);
7) інформації стосовно переказів грошових коштів з інших платіжних карток на платіжні картки вищезазначених клієнтів-банку з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, номера платіжної картки (з якої здійснювався переказ, поповнення);
8) інформації стосовно переказів грошових коштів з інших банків на платіжні картки вищезазначених клієнтів-банку з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, номера платіжної картки (з якої здійснювався переказ, поповнення);
9) інформації стосовно переказів грошових коштів на рахунки банку (або інших банків) з зазначенням контрагентів, дати, часу, суми, ідентифікатору пристрою, ІР адреси, номера рахунку (на який здійснено переказ), назву банку (на який здійснено переказ);
10) інформації стосовно операцій у еквайринговій мережі банку з зазначенням дати, часу, суми, номеру терміналу, адреси терміналу, ідентифікаційних відомостей стосовно власника терміналу;
11) інформації стосовно операцій у еквайринговій мережах інших банків з зазначенням дати, часу, суми, номеру терміналу, адреси терміналу, ідентифікатора банку еквайера, назви банку (в мережі якого проводились операції);
12) інформації стосовно грошових переказів на користь інших осіб з зазначенням дати, часу, суми, номеру терміналу, адреси терміналу, ідентифікатора банку еквайера, назви банку (в мережі якого проводилисьоперації).
Термін дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто по 19 червня 2024 року включно.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118472696 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ЦИМБАЛІСТЕНКО О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні