Рішення
від 10.04.2024 по справі 752/16580/23
НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 752/16580/23 Провадження № 2/395/38/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 квітня 2024 року м. Новомиргород

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Орендовського В.А.,

з участю секретаря судового засідання Піддубної Н.С.,

за участю: позивача ОСОБА_1 , представника позивача ОСОБА_2 , представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглянувши врежимі відеоконференціїу відкритомусудовому засіданнів м.Новомиргороді взагальному позовномупровадженні цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 ,треті особи:Служба усправах дітейта сім`їГолосіївської районноїв містіКиєві державної адміністрації, Служба усправах дітейта сім`їПонінківської селищноїради Шепетівськогорайону Хмельницькоїобласті провстановлення режимуспілкування здітьми таучасті уїх вихованні,

ВСТАНОВИВ:

До Новомиргородськогорайонного судуКіровоградської областінадійшла позовназаява ОСОБА_1 до ОСОБА_4 ,треті особи:Служба усправах дітейта сім`їГолосіївської районноїв містіКиєві державної адміністрації, Служба усправах дітейта сім`їПонінківської селищноїради Шепетівськогорайону Хмельницькоїобласті провстановлення режимуспілкування здітьми таучасті уїх вихованні, у якій позивач вказав, що є батьком дітей: дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Діти були народжені у цивільному шлюбі позивача та відповідача. На даний час сторони проживають окремо. Мати дітей перешкоджає позивачу бачитись з дочками. Таким чином, відповідач не враховує інтереси дітей та чинить проти їх інтересів. Позивач та відповідач не дійшли згоди, щодо способу спілкування батька з дітьми.

На підставі вищевикладеного позивач просив суд зобов`язати відповідачанеперешкоджати йому брати участь у вихованні дітей: дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Встановити порядок спілкування його з дітьми:

- дочкою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 : кожного першого та третього тижня в суботу та неділю забирати до себе: АДРЕСА_1 з ночівлею без присутності матері; три дні впродовж трьох годин в другій половині дня протягом тижня. Кожного тижня за домовленістю з матір`ю дитини, без її присутності;

- дочкою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 : три дні впродовж трьох годин в другій половині дня протягом тижня. Кожного тижня за домовленістю з матір`ю дитини, у її присутності до досягнення нею 2-х років; кожного першого та третього тижня в суботу та неділю забирати до себе: АДРЕСА_1 з ночівлею без присутності матері та три дні впродовж трьох годин в другій половині дня протягом тижня. Кожного тижня за домовленістю з матір`ю дитини, без її присутності після досягнення нею 2-х років.

Позивач та його представник у судовому засіданні свій позов підтримали та просили суд задовольнити його.

Представник відповідача у судовому засіданні позов визнала частко, просила встановити спосіб та порядок спілкування з дітьми сторін так як це зазначено у висновку Служби усправах дітейПонінківської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області.

Представник третьої особи Служби усправах дітейта сім`їГолосіївської районноїв містіКиєві державної адміністрації повідомлений у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився, до суду направлено представником клопотання про залучення третьої особи - Служби усправах дітейта сім`їПонінківської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області.

Представник третьої особи Служби усправах дітейта сім`їПонінківської селищноїради Шепетівськогорайону Хмельницькоїобласті повідомлений у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи, проте в судове засідання не з`явився. До суду направлено представником клопотання про розгляд справи без їх участі та долучення до матеріалів справи висновку Служби усправах дітейПонінківської селищноїради Шепетівськогорайону Хмельницькоїобласті у відповідності до якого вирішено встановити ОСОБА_1 спосіб спілкування з дітьми.

Заслухавши сторони, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню за таких підстав.

У судовомузасіданні достовірновстановлено,що у ОСОБА_4 та ОСОБА_1 народилосьдвоє дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,що підтверджуєтьсякопією свідоцтвапро народження ОСОБА_5 серії НОМЕР_1 виданого повторно 26 липня 2023 року Голосіївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якому в графі «Батько» записаний ОСОБА_1 у графі «Мати»ОСОБА_4 ,про щов Книзіреєстрації народжень10вересня 2020року зробленовідповідний актовийзапис за№ 1949,та копією свідоцтва про народження ОСОБА_6 серії НОМЕР_2 виданого повторно 26 липня 2023 року Голосіївським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якому в графі «Батько» записаний ОСОБА_1 у графі «Мати»ОСОБА_4 , про що в Книзі реєстрації народжень 24 січня 2023 року зроблено відповідний актовий запис за № 88.

Родина мешкалау м.Києві дваз половиноюроки,а утравні 2023року матиразом здітьми переїхалапроживати заадресою: АДРЕСА_2 .

Сторони після припинення відносин почали проживати окремо та відповідно не дійшли взаємної згоди у питанні спілкування та зустрічей батька з дітьми.

Діти сторін проживають разом з матір`ю ОСОБА_4 .

Відповідно до акту обстеження умов проживання сім`ї ОСОБА_7 від 23.02.2024 року за адресою АДРЕСА_3 , встановлено, що орендоване житло в належному стані, створені усі умови для проживання сім`ї: дві великі кімнати, облаштовані місцями для сну, ігор та навчання. У дітей є іграшки, розвиваючі матеріали, сезонний одяг та взуття; облаштований куточок для проведення дозвілля. ОСОБА_8 виховує трьох малолітніх дітей: ОСОБА_9 , 2016 року народження, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які забезпечені усім необхідним для повноцінного росту та розвитку.

Рішенням виконавчого комітетуПонінківської селищноїради Шепетівськогорайону Хмельницькоїобласті № 488 від 13 березня 2024 року було затверджено висновок Служби усправах дітейПонінківської селищноїради Шепетівськогорайону Хмельницькоїобласті у відповідності до якого вирішено встановити ОСОБА_1 наступнийспосіб спілкуванняз дітьми- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 :двічі намісяць,у третюсуботу танеділю з12:00год.до 17:00год.;у деньнародження дітей-28серпня та09січня з12.00год.до 17.00год.; у день народження батька ОСОБА_10 з 12:00год.до 17:00год.; державні святковідні -перший мамин,другий татовийз 12год.по 17год.;Усі зустрічі повинні відбуватися за попередньою домовленістю між батьками, з обов`язковим урахуванням стану здоров`я, бажання, інтересів та потреб дітей, враховуючи вік дітей лише на території Понінківської громади у присутності матері ОСОБА_4 .

Відповідно до положень ст.ст.141,151,155,157,159 СК Українибатьки мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, які не суперечать закону, моральним засадам суспільства. Батьківські права не можуть здійснюватись всупереч інтересам дитини. Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той з батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини. Той з батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод, а суд визначає способи участі батьків, місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров`я дитини, поведінки батьків, а також інших обставин, що мають істотне значення.

Відповідно до п.9 Конвенції про права дитини, ратифікованої в Україніпостановою Верховної Ради України 27.02.1991 року N789-XII, держави-учасниці забезпечують те,щобдитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлученнянеобхіднев якнайкращих інтересах дитини. Таке визначенняможе бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини. Під час будь-якого розгляду згідно з пунктом 1 цієї статті всім заінтересованим сторонам надається можливість брати участь у розгляді та викладати свою точку зору. Держави-учасниці поважають право дитини, яка розлучається з одним чи обома батьками, підтримувати на регулярній основі особисті відносини і прямі контакти з обома батьками, за винятком випадків, коли це суперечить найкращим інтересам дитини.

З досліджениху судовомузасіданні обставин,виходячи звіку істану здоров`ядітей,зайнятості тамісця проживаннясторін,рівності правта обов`язківщодо дітейобох батьків,суд визначаєпорядок ічас спілкування,побачень ОСОБА_1 з його дітьми: дочкою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; дочкою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , шляхом визначення способу участі батька у вихованні дітей, а саме: кожного тижня з суботи з 10.00 год. до неділі 17.00 год. в присутності матері ОСОБА_4 до настання 5-річного віку відповідною дитиною, а у подальшому без присутності матері; спільний відпочинокв одиніз літніхмісяців протягом20днів після настання 5-річного віку відповідною дитиною; кожні шкільніканікули восінній тазимовий періодне меншеполовини відкількості календарнихднів канікулдля можливостівиїзду длявідпочинку іоздоровлення дитинина територіїУкраїни після настання 5-річного віку відповідною дитиною; спілкування з батьком у святкові дні (1 січня, 1 травня, 8 травня, Трійця, Великдень, День Конституції, День Незалежності України, День Захисника України, Різдво) з 11 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.; спілкування засобами телефонного та електронного зв`язку з урахуванням режиму дня, що забезпечує гармонійний та здоровий розвиток дитини, з 08.00 год. до 22.00 год.; спільне спілкування у день святкування дня народження дітей 28 серпня та 09 січня відповідно кожного року з 11.00 год. до 17.00 год.; можливість відвідування дитячих навчальних закладів, спортивних секцій та гуртків, в яких навчаються діти ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , відвідування дитячих свят, в період їх проведення, вільне спілкування з дітьми під час випадкових зустрічей на вулиці (5-10 хв.); можливість відвідування дітей у період хвороби у лікарні з урахуванням стану здоров`я та рекомендацій лікаря, або закладу охорони здоров`я, що здійснює їх лікування.

На думку суду встановлення саме такого порядку зустрічей з урахуванням віку, статі, місця проживання дітей, не буде суперечити інтересам дітей, не перешкоджатиме їх нормальному розвитку і відповідатиме обсягу прав та обов`язків батька і матері щодо малолітніх дітей.

На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне задовольнити позов частково.

Керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_4 ,треті особи:Служба усправах дітейта сім`їГолосіївської районноїв містіКиєві державної адміністрації, Служба усправах дітейта сім`їПонінківської селищноїради Шепетівськогорайону Хмельницькоїобласті провстановлення режимуспілкування здітьми таучасті уїх вихованні задовольнити частково.

Зобов`язати ОСОБА_4 неперешкоджати ОСОБА_1 брати участь у вихованні дітей: дочки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Встановити порядок спілкування ОСОБА_1 з його дітьми: дочкою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; дочкою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , шляхом визначення способу участі батька у вихованні дітей, а саме:

-кожного тижня з суботи з 10.00 год. до неділі 17.00 год. в присутності матері ОСОБА_4 до настання 5-річного віку відповідною дитиною, а у подальшому без присутності матері;

-спільний відпочинокв одиніз літніхмісяців протягом20днів після настання 5-річного віку відповідною дитиною;

-кожні шкільніканікули восінній тазимовий періодне меншеполовини відкількості календарнихднів канікулдля можливостівиїзду длявідпочинку іоздоровлення дитинина територіїУкраїни після настання 5-річного віку відповідною дитиною;

- спілкування з батьком у святкові дні (1 січня, 1 травня, 8 травня, Трійця, Великдень, День Конституції, День Незалежності України, День Захисника України, Різдво) з 11 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.;

-спілкування засобами телефонного та електронного зв`язку з урахуванням режиму дня, що забезпечує гармонійний та здоровий розвиток дитини, з 08.00 год. до 22.00 год.;

-спільне спілкування у день святкування дня народження дітей 28 серпня та 09 січня відповідно кожного року з 11.00 год. до 17.00 год.;

-можливість відвідування дитячих навчальних закладів, спортивних секцій та гуртків, в яких навчаються діти ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , відвідування дитячих свят, в період їх проведення, вільне спілкування з дітьми під час випадкових зустрічей на вулиці (5-10 хв.);

-можливість відвідування дітей у період хвороби у лікарні з урахуванням стану здоров`я та рекомендацій лікаря, або закладу охорони здоров`я, що здійснює їх лікування.

В іншій частині позову відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текстрішення виготовлений19 квітня 2024 року.

Суддя Новомиргородського районного суду

Кіровоградської області В.А.Орендовський

СудНовомиргородський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення10.04.2024
Оприлюднено22.04.2024
Номер документу118478863
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —752/16580/23

Рішення від 10.04.2024

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Рішення від 10.04.2024

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 16.02.2024

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 19.01.2024

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 01.11.2023

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 08.09.2023

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Машкевич К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні