Справа № 909/55/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.04.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С. М., секретар судового засідання Юрчак С. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Магтранс"
вул. Шабська, буд. 102, м. Білгород-Дністровський, Одеська обл., 67700
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперово Фудз"
вул. Промислова, буд. 29, м. Івано-Франківськ, 76019
про: стягнення заборгованості за договором в сумі 566 661,78 грн.
За участю:
від позивача: Клименко С. Ю. (поза межами приміщення суду).
від відповідача: Негодуйко Г. В. (поза межами приміщення суду).
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Магтранс" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Імперово Фудз" про стягнення заборгованості за договором в сумі 566 661,78 грн, з яких: 558 857,10 грн основний борг, 56,00 грн неустойка (пеня), 3 277,82 грн 3% річних та 4 470,86 грн інфляційні нарахування.
Підготовчі засідання призначені на 21.03.2024 не відбулось через технічні проблеми в роботі онлайн системи (акт про несправність системи відеоконференцзв`язку від 21.03.2024) та на 18.04.2024 не відбулось належним чином з огляду на переривання зв`язку як з представником позивача так і представником відповідача, згодом представник відповідача повністю від`єднався від відеоконференцзв`язку.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997) визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків, зокрема цивільного характеру.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 29.11.1988 у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" зазначив, що очевидно, для кожної справи буде свій прийнятний строк, і встановлення кількісного обмеження, чинного для будь-якої ситуації, було б штучним. Неможливо тлумачити поняття розумного строку як фіксовану кількість днів, тижнів тощо. Таким чином у кожній справі постає питання оцінки, що залежатиме від конкретних обставин.
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, справи мають бути розглянути впродовж розумного строку. Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: правова та фактична складність справи, поведінка заявника, інших учасників справи та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі. Аналізуючи практику Європейського суду з прав людини, можна дійти висновку, що критерії оцінки розумності строку розгляду справи має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, тощо.
З огляду на те, що строк підготовчого провадження, який вже було продовжено на тридцять днів завершується та беручи до уваги те, що двічі судові засідання в режимі відеоконференції не відбулись через технічні проблеми, суд вважає за доцільне продовжити строк підготовчого провадження з урахуванням правил Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відкласти розгляд справи.
Керуючись статтями 177, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Підготовче засідання відкласти на 16.05.2024 об 11:25 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018; зал судових засідань № 6.
2. Надати суду для огляду в судовому засіданні позивачу оригінали документів долучених до позовної заяви та відповіді на відзив та відповідачу - до заперечень.
3. Запропонувати сторонам направити представників у судове засідання та/або забезпечити належний зв`язок для участі у відеоконференції поза межами приміщення суду для належного проведення судового засідання.
Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою:http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набрала законної сили 18.04.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя С. М. Кобецька
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118481831 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні