ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"19" квітня 2024 р. м. Київ Справа № 911/959/24
Господарський суд Київської області у складі судді Черногуза А.Ф., перевіривши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Аква» (04053, місто Київ, вулиця Січових Стрільців, будинок 37-41, код ЄДРПОУ 36800559)
до Фізичної особи підприємця Гончар Олександра Васильовича ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення заборгованості за договором поставки №22348 від 05.07.2023,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Аква» до Фізичної особи підприємця Гончар Олександра Васильовича про стягнення заборгованості за договором поставки №22348 від 05.07.2023.
Суд, перевіривши вказану позовну заяву встановив, що остання не відповідає вимогам розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В позовній заяві позивач вказав що у відповідача наявний електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно - телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі ( модулі), що забезпечує обмін документами, тому позовна заява надіслана через електронний суд. Суд, перевіривши дану інформацію встановив що у відповідача відсутній електронний кабінет, що підтверджується відповіддю № 711119.
В частині шостій статті 6 ГПК України вказано, що Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Суд звертає увагу на те, що законом прямо не передбачено обов`язку реєстрації Фізичною особою-підприємцем електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
З огляду на відсутність електронного кабінету у відповідача та відсутність прямого обов`язку у останнього його зареєструвати, а також з огляду на відсутність доказів направлення відповідачу матеріалів позовної заяви засобами поштового звязку, суд пропонує позивачу усунути цей недолік позову, шляхом направлення відповідачу копії позовної заяви з описом вкладення оформленим належним чином, з повним переліком документів, які відправляються стороні (з зазначенням додатків позовної заяви), з вірно вказаною адресою відповідача, його найменування.
Згідно з приписами ч. ч. 1 та 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Поряд з цим, суд звертає увагу позивача на те, що згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви наступним чином:
- надати суду докази направлення відповідачу копії позовної заяви з описом вкладення оформленим належним чином з вірно вказаною адресою відповідача, з належним найменуванням отримувача, з повним переліком документів, які відправляються стороні, в тому числі всіх відправлених додатків позовної заяви;
3. Надати суду докази надсилання відповідачу копії заяви про усунення недоліків та додатків до неї, в разі її подання.
4. На підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановити позивачу десятиденний строк на усунення недоліків, перебіг якого, в силу положень ст. 116 ГПК України, розпочинається з дня наступного за днем вручення даної ухвали.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 ГПК України.
Ухвала підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені ст. ст. 254-256 ГПК України.
Ухвалу підписано 19.04.2024
Суддя А.Ф. Черногуз
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118482100 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Черногуз А.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні