ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"19" квітня 2024 р.м. Одеса № 916/1652/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І., розглянувши матеріали (вх. № 1694/24)
позовної заяви: Приватного підприємства Євдокія (Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, ДОС, буд. 116, код ЄДРПОУ 31218095)
до відповідача: Комунального підприємства Лиманкомунсервіс (Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, БОС, буд. 146, код ЄДРПОУ 39713334)
про усунення перешкод у користуванні орендованим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
16.04.2024 Приватне підприємство Євдокія звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Комунального підприємства Лиманкомунсервіс, в якій просить суд :
- визнати договір оренди нежитлового приміщення розташованого за адресою: смт. Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м. пролонгованим на період воєнного стану та чотири місяці після його закінчення;
- зобов`язати Комунальне підприємство Лиманкомунсервіс усунути перешкоди в користуванні нежитловим приміщенням за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м шляхом надання фактичного та вільного доступу до користування вказаним орендованим приміщенням;
- зобов`язати Комунальне підприємство Лиманкомунсервіс не передавати орендоване приміщення за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м іншим особам на час розгляду позову в суді.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог постанови Кабінету Міністрів України №634 від 27.05.2022 року «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану».
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає таке:
По-перше, відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом, у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Здійснивши у підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" перевірку наявності у позивача електронного кабінету за №716669, суд встановив, що у Приватного підприємства Євдокія (код ЄДРПОУ 31218095), як у особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, в порушення положень ст.6 ГПК України, відповідний кабінет відсутній.
По-друге, згідно п. 2, ч. 3, ст. 162 ГПК України - позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку настатус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, в позовній заяві позивачем зазначено місцезнаходження відповідача - Комунального підприємства Лиманкомунсервіс - Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, БОС, буд. 146.
При цьому, як вбачається з відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 548120 від 17.04.2024, сформованої судом, місцезнаходженням відповідача - Комунального підприємства Лиманкомунсервіс є: 67453, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, БОС, буд. 146.
Окрім того, згідно з відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 547968 від 17.04.2024, сформованої судом, місцезнаходження Приватного підприємства Євдокія є : 67453, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, БОС, буд. 110. Проте позивач зазначив своє місцезнаходження : Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, ДОС, буд. 116, не зазначивши взагалі свого поштового індексу.
Отже, позивачем не додержано вимог п.2 ч.3 ст. 162 ГПК України в частині зазначення вірного місцезнаходження позивача та відповідача.
Втретє, згідно п.6, п.7 ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору та відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Натомість, позовна заява не містить таких відомостей.
Вчетверте, відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Разом з тим, до позовної заяви ПП Євдокія, в якості доказів про направлення позовної заяви відповідачу з доданими до неї документами надано ще один екземпляр позовної заяви з відміткою на першій сторінці про одержання директором КП Лиманкомунсервіс Чернявським, що не може бути належним доказом надіслання копії позовної заяви із доданими до неї документами відповідачу у розумінні ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Вп`яте, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що листом №250 від 20.12.2022 Комунальне підприємство Лиманкомунсервіс повідомило позивача про припинення договору оренди, проте, до матеріалів позовної заяви зазначеного листа не надано.
Крім того, в обґрунтування позовних вимог ПП Євдокія, зазначає, що відповідач вдався до самоуправства та наніс збитки позивачу, виламавши вхідні двері приміщення, змінивши замки та зламавши інші предмети інтер`єру в орендованому позивачем приміщені, тим самим, позбавивши позивача займатись господарською діяльністю та не допустив його працівників до робочого місця. А керівник комунального підприємства спричинив бійку біля орендованого приміщення та наніс тілесні ушкодження іншим особам. Наразі, як вказує позивач, здійснюється досудове розслідування за фактами вчинення протиправних дій, відомості про які внесено до ЄРДР за № 12023166390000068 від 20.06.2023 та № 12023166390000064 від 16.06.2023.
Між тим, до матеріалів позовної заяви не надано відомостей з ЄРДР за № 12023166390000068 від 20.06.2023 та № 12023166390000064 від 16.06.2023.
Також, позивач зазначає, що неодноразово звертався до відповідача про надання доступу до орендованого приміщення, однак матеріали позовної не містять доказу в підтвердження цих обставин.
Вшосте, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, встановлено ставку судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2024 року становить 3 028 гривні.
Так, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено 3 вимоги немайнового характеру, а саме :
1) визнати договір оренди нежитлового приміщення розташованого за адресою: смт. Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м. пролонгованим на період воєнного стану та чотири місяці після його закінчення;
2) зобов`язати Комунальне підприємство Лиманкомунсервіс усунути перешкоди в користуванні нежитловим приміщенням за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м шляхом надання фактичного та вільного доступу до користування вказаним орендованим приміщенням;
3) зобов`язати Комунальне підприємство Лиманкомунсервіс не передавати орендоване приміщення за адресою: смт Лиманське БОС 145 Роздільнянського району Одеської області загальною площею 50 кв.м іншим особам на час розгляду позову в суді.
Отже, позивач за подання даного позову, з урахування заявлених позовних вимог, має сплатити в дохід державного бюджету судовий збір у розмірі 9 084 грн (3 028 х 3).
Однак, як вбачається з доданої до позовної заяви квитанції № 1296300094 від 13.03.2024р. позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3 028 грн. Таким чином, позивач за подання даного позову, з урахування заявлених позовних вимог, має доплатити в дохід державного бюджету судовий збір у розмірі 6 056 грн. (9 084 грн 3 028 грн).
Отже, позивач не виконав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України. Недотримання приписів ст.6, 162, 164 ГПК України має наслідком застосування положень ч.1 ст.174 ГПК України.
Згідно до ч.1 та ч. 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява Приватного підприємства Євдокія, на підставі ч.1 ст.174 ГПК України, підлягає залишенню без руху зі встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду: реєстрації електронного кабінету ПП Євдокія в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) із наданням відповідних відомостей; зазначення вірного місцезнаходження позивача та відповідача; відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; належних доказів, підтверджуючих надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача; лист №250 від 20.12.2022; відомостей з ЄРДР за № 12023166390000068 від 20.06.2023 та № 12023166390000064 від 16.06.2023; доказів, підтверджуючих звернення до відповідача про надання доступу до орендованого приміщення; доказів доплати судового збору в розмірі 6 056 грн.
Керуючись ст.ст.162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Приватного підприємства Євдокія (вх.№1694/24 від 16.04.2024) - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду: реєстрації електронного кабінету ПП Євдокія в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) із наданням відповідних відомостей; зазначення вірного місцезнаходження позивача та відповідача; відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; належних доказів, підтверджуючих надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача; лист №250 від 20.12.2022; відомості з ЄРДР за № 12023166390000068 від 20.06.2023 та № 12023166390000064 від 16.06.2023; доказів, підтверджуючих звернення до відповідача про надання доступу до орендованого приміщення; доказів доплати судового збору в розмірі 6 056 грн.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили 19.04.2024 року та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118482345 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Мостепаненко Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні