Справа № 308/14264/23
1-кс/308/2253/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2024 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022072180000037 від 14.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.366 Кримінального кодексу України:
в с т а н о в и в:
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло вищевказане клопотання.
З поданого клопотання та матеріалів, доданих до нього, встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022072180000037 від 14.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.
У ході досудового розслідування встановлено, що за наслідками опрацювання матеріалів відділу протидії кіберзлочинам в Закарпатській області встановлено, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_1 внесено завідомо неправдиві відомості до проекту землеустрою щодо відведення у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_5 , площею 1,6 га,, для ведення особистого селянського господарства, хоча дана земельна ділянка розташована на землях лісогосподарського призначення ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
02.04.2024 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 , було надіслано запит про надання документів з вільними зразками підпису начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 в кількості щонайменше по 20 одиниць виконані нею у період з 2017 по 2019 році;
- копію наказу про призначення на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , який був чинний у період з 2017 по 2019 році;
- копію посадових (функціональних) обов`язків начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , які діяли у період з 2017 по 2019 році
- копію наказу про звільнення з посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 .
Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08.04.2024, органу досудового розслідування було відмовлено у отриманні оригіналів або ж належним чином завірених копій, зазначених у клопотанні документів, з посиланням на ст. 159 та ст. 160 КПК України.
Окрім того 12.04.2024 року постановою старшого слідчого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 призначено судову почеркознавчу експертизу.
Клопотання мотивоване тим, що з метою забезпечення проведення призначеної судової почеркознавчої експертизи в органу досудового розслідування виникла необхідність вилученні вільних взірців підпису начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , в кількості щонайменше по 20 одиниць виконані нею у період з 2017 по 2019 році. Вважає, що саме оригінали та копії вказаних документів мають значення речових доказів, оскільки містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження (ст. 98 КПК України), а також копії документів нададуть можливість отримати відомості про всі дії вчинені для досягнення мети кримінального правопорушення та є необхідними при проведенні необхідних, в ході досудового розслідування, слідчих (розшукових) дій.
У судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі за наявними у справі матеріалами. Клопотання підтримує у повному обсязі, просить задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлявся судом належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
Дослідивши матеріали поданого клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Як випливає з матеріалів клопотання, слідчим управлінням ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022072180000037 від 14.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.366 Кримінального кодексу України.
У межах даного кримінального провадження в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до документів з вільними зразками підпису начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 в кількості щонайменше по 20 одиниць виконані нею у період з 2017 по 2019 році, копії наказу про призначення на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , який був чинний у період з 2017 по 2019 році, копій посадових (функціональних) обов`язків начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , які діяли у період з 2017 по 2019 році, копії наказу про звільнення з посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення на цифровий носій інформації.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно зст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідност. 160 КПК України,сторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисядо слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що стороною кримінального провадження доведено, що вказані у клопотанні документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин у кримінальному провадженні, підлягають аналізу і дослідженню, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а довести на даному етапі досудового розслідування вказані обставини іншими способами неможливо. Відтак подане клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до положень ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022072180000037 від 14.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження - старшому слідчому в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , а саме до:
- документів з вільними зразками підпису начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 в кількості щонайменше по 20 одиниць виконані нею у період з 2017 по 2019 році з можливістю вилучення оригіналів документів;
- наказу про призначення на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , який був чинний у період з 2017 по 2019 році, посадових (функціональних) обов`язків начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , які діяли у період з 2017 по 2019 році, наказу про звільнення з посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій на цифровий носій інформації.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118484767 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні