Ухвала
від 22.04.2024 по справі 295/5945/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/5945/24

1-кс/295/2857/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.04.2024 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів в кримінальному провадженні №42023062020000046 від 24.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Житомирської окружної прокуратури звернулася до слідчого судді з клопотанням, в якому зазначено, що у провадженні СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023062020000046 від 24.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 16.01.2022 у пологовому відділенні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , помер новонароджений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до листа КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради від 20.02.2023 № 627, смерть у пологовому відділенні 16.01.2022 новонародженої дитини ОСОБА_4 настала від захворювань, що підтверджується випискою про новонародженого від 16.01.2022 та протоколом патологоанатомічного діагнозу №801 від 17.01.2022.

Крім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що за фактом смерті новонародженої дитини ОСОБА_4 при Департаменті охорони здоров`я Житомирської обласної військової адміністрації проведено засідання клініко- експертної комісії та складено висновок від 13.04.2023, який зберігається в Департаменті охорони здоров`я Житомирської обласної військової адміністрації .

З метою повного, всебічного та неупередженого здійснення досудового розслідування, встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення, які містять в тому числі лікарську таємницю, що знаходяться у володінні Департаменту охорони здоров`я Житомирської обласної військової адміністрації , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: до висновку та усіх матеріалів засідання клініко-експертної комісії від 13.04.2023 проведеної за фактом смерті новонародженої дитини ОСОБА_4 .

Зазначена інформація може бути використана як докази у кримінальному провадженні, а іншими способами, окрім тимчасового доступу до вищевказаної інформації (документів) з можливістю її вилучення, що знаходяться у володінні Департаменту охорони здоров`я Житомирської обласної військової адміністрації , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та довести важливі обставини кримінального правопорушення, неможливо.

В судове засідання прокурор не з`явилася, подала до суду заяву, в якій просить проводити розгляд справи без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває майно, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни, переховування або знищення.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно п.4 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

Згідно ч.ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а також, якщо слідчий доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, оскільки інформація, яка перебуває у володінні Департаменту охорони здоров`я Житомирської обласної військової адміністрації має суттєве значення для встановлення важливих обставин у вищевказаному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись ст. 94, 107, 159-164,166 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 тимчасовий доступ до висновку та усіх матеріалів засідання клініко-експертної комісії від 13.04.2023, проведеної за фактом смерті новонародженої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які перебувають у володінні Департаменту охорони здоров`я Житомирської обласної військової адміністрації , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення.

Строк дії ухвали встановити до 21.05.2024.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий судя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення22.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118505289
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/5945/24

Ухвала від 22.04.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Перекупка І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні