Справа № 758/13886/23
Категорія 35
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
04 квітня 2024 року місто Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Ларіонової Н.М.,
при секретарі секретаря судового засідання Волошиній А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ММТ Плюс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2023 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з відповідача заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі 34 094 (тридцять чотири тисячі дев`яносто чотири) грн. 64 коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою з КП КМР «Київське міське бюро технічної інвентаризації» № 62 від 12.07.2023 р., а отже і співвласник цього житлового будинку. У 2017 році співвласниками будинку створено ОСББ «Ярославський 7/9». Загальними зборами ОСББ встановлено обов`язковий по сплаті внесок на утримання будинків і споруд та прибудинкової території у розмірі 9,92 грн за 1 кв.м. 01.02.2021 між ОСББ та позивачем укладено договір про порядок надання послуги з управління багатоквартирним будинком та позивача призначено виконавцем послуг у будинку за вказаною адресою. Станом на 01.11.2023 у відповідача утворилась заборгованість по сплаті за послуги у розмірі 34 094,64 грн. Про таку заборгованість повідомлено відповідача із вимогою сплати заборгованості, однак останній у добровільному порядку не здійснив оплату. У зв`язку із наведеним просить позов задовольнити.
Провадження у справі відкрито ухвалою від 30.11.2023 р. з призначенням розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
В судове засідання позивач не з`явився, подав до суду заяву в якій зазначив, що справу просить розглянути без його присутності, підтримує позовні вимоги в повному обсязі. Проти винесення заочного рішення не заперечував.
Відповідач, будучи повідомлений про день, час та місце розгляду справи належним чином, в судове засідання повторно не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила, не подала відзив на позовну заяву, в зв`язку з чим відповідно до вимог ст.ст.280-281 ЦПК України розгляд даної справи проведений в заочному порядку.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши їх у сукупності, дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджено інформаційною довідкою КП КМР «Київське міське бюро технічної інвентаризації» № 62 від 12.07.2023 р.
Відповідно до статті 322 Цивільного власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить.
Згідно з ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Згідно з ч. 1 ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Як вбачається з матеріалів справи, будинок по АДРЕСА_1 створено ОСББ «Ярославський 7/9», яке створено власниками квартир та/або нежитлових приміщень (співвласниками).
Відповідно до ст. ст. 1, 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі - Закон) управління багатоквартирним будинком - це вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку. Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку).
Відповідно до протоколу загальних зборів ОСББ «Ярославський 7/9» від 26.12.2020 між з метою покращення управління будинком, професійного обслуговування та збереження інфраструктури будинка, укладено колективний договір між ОСББ «Ярославський 7/9» та ТОВ «ММТ ПЛЮС» та зокрема передано послугу з управління будинком.
01 лютого 2021 року між ТОВ «ММТ ПЛЮС» та ОСББ «Ярославський 7/9» укладено договір про порядок надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Цей договір визначає загальні засади надання виконавцем (позивачем) послуг для ОСББ з обслуговування будинків та прибудинкової території АДРЕСА_1 .
Отже, позивач є відповідальною особою за обслуговування, утримання будинку по АДРЕСА_1 .
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 12 цього Закону витрати на управління багатоквартирним будинком включають: 1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; 2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; 21) витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; 3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; 4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Відповідно до протоколу Загальних зборів ОСББ «Ярославський 7/9» від 26 грудня 2020 року прийнято рішення про встановлено тариф внеску співвласниками на утримання будинку та прибудинкової території до 9,92 грн за 1 кв.м.
Такі рішення є чинними, ніким не оскаржені, а тому мають виконуватися усіма співвласниками багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 .
Суд усиновив, що відповідач не виконує свої зобов`язання перед позивачем з оплати внесків, пов`язаних з утриманням будинку та прибудинкової території, в результаті чого утворилась заборгованість.
Згідно з наданим позивачем розрахунком, відповідач, будучи співвласником будинку по АДРЕСА_1 , не здійснює оплату внесків на утримання будинку та прибудинкової території відповідно до установлених належним чином тарифів, у зв`язку з чим у нього утворилася заборгованість перед позивачем за період з 01 травня 2021 року по 01 листопада 2023 року у розмірі 34 094,64 грн.
Розрахунком заборгованості наданим позивачем проведено у відповідності до протоколу Загальних зборів ОСББ «Ярославський 7/9», а відтак такий приймається судом до уваги. Будь-якого іншого порядку розрахунку розміру заборгованості, аніж того що подано позивачем, відповідачем не подано суду.
Враховуючи наведене вище, суд прийшов до висновку, що відповідач взятих на себе зобов`язань належним чином не виконує, а тому суд дійшов висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 34 094,64 грн., а позов задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Позивачами при поданні позову до суду сплачено судовий збір у сумі 2147,20 грн, що підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 17, 76-80, 259, 265, 273, 354 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ММТ Плюс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ММТ Плюс» заборгованість по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території за період з 01 травня 2021 року по 01 листопада 2023 року в розмірі 34 094,64 грн. (тридцять чотири тисячі дев`яносто чотири грн. 64 коп.)
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ММТ Плюс» судові витрати в розмірі 2 147,20 грн. (дві тисячі сто сорок сім грн. 20 коп.).
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому копія повного судового рішення не була вручена в день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому копії повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування сторін у справі:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ММТ Плюс»(місцезнаходження: м. Київ, вул. Освіти,16а, офіс 174, код ЄДРПОУ 42826785);
Відповідач - ОСОБА_1 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ).
Суддя Н. М. Ларіонова
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118507521 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні