Справа № 128/1405/24
УХВАЛА
Іменем України
22 квітня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Немирівського РУП ГУНП у Вінницькій області, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Державної казначейської служби України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИЛА:
До провадження Вінницького районного суду Вінницької області поштою надійшла вищевказана позовна заява.
Оглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до такого висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до положень, викладених в ч.ч.1,2 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно до положень, викладених в ч.ч.2,6,7 ст. 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Так,з позовноїзаяви,скерованої досуду поштоюгр. ОСОБА_1 ,судом убачається,що вонапідписана непозивачем,а іншоюособою гр. ОСОБА_2 ,що підтверджуєтьсякопією справи№ 128/2277/23 за позовною заявою, поданою в порядку адміністративного судочинства, ОСОБА_2 до Капітана поліції ДОП ВГУНП Каплінської А.В. про визнання дій протиправними, в якій позивач просить суд визнати протиправними дії капітана поліції ДОП ВГУНП Каплінської А.В. щодо його незаконного затримання та складання відносно нього протоколу про адміністративне затримання, яка знаходилась також в провадження судді Саєнко О.Б. та на підставі ухвали судді від 11.07.2023 передана за підсудністю на розгляд до Крижопільського районного суду Вінницької області.
Відповідно до положень, викладених в п.3 ч.4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Оскільки на виконання вимог викладених в ч.ч.6,7 ст. 160 КАС України, в позовній заяві не зазначено, що вона подається представником, як і до позовної заяви не доданий документ на підтвердження наявності в гр. ОСОБА_2 повноважень діяти в якості представника в інтересах позивача ОСОБА_1 , зокрема, наявності права від імені позивача підписувати вищевказану позовну заяву, тому суд прийшов до висновку , що дана позовна заява підлягає поверненню позивачу на підставі п.3 ч.4 ст. 169 КАС України, у зв`язку з тим, що позов підписано особою, яка не має права її підписувати.
Керуючи п.3 ч.4 ст. 169 КАС України , суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Немирівського РУП ГУНП у Вінницькій області, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Державної казначейської служби України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,- повернути позивачу разом з доданими документами.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: Олена САЄНКО
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118508020 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші справи |
Адміністративне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні