Ухвала
від 19.04.2024 по справі 173/15/24
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №173/15/24

Провадження №2-во/173/10/2024

У Х В А Л А

іменем України

19 квітня 2024 р. Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

В складі: головуючого судді Петрюк Т.М

При секретареві Салтиковій С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Верхньодніпровську заяву ОСОБА_1 про виправлення описки за цивільною справою за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділення в натурі часток із майна, що є у спільній частковій власності,-

ВСТАНОВИВ:

09.04.2024 року до суду звернулася заявник, ОСОБА_1 , із заявою про виправлення описки у рішенні Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області, ухваленому 07.03.2024 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділення в натурі часток із майна, що є у спільній частковій власності

Справа призначена до розгляду на 19 квітня 2024 року

Згідно вимог за поданою заявою заявник просить виправити описку в ухваленому рішенні, правильно зазначити дату її народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , що й стало підставою звернення до суду.

Відповідно до ч.1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи, виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Учасники розгляду справи повідомлені про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явились. Їх неявка відповідно до ч.2 ст. 269 ЦПК України не перешкоджає розгляду питання про виправлення описки.

Судом встановлено, що 07.03.2024 року Верхньодніпровським районним судом Дніпропетровської області ухвалене рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділення в натурі часток із майна, що є у спільній частковій власності, яким позовні вимоги задоволені.

При ухваленні рішення в резолютивній частині рішення, допущена описка, а саме: невірно вказана дата народження позивачки « ІНФОРМАЦІЯ_1 », замість правильного « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

З системного аналізу даної норми права вбачається, що під опискою слід розуміти зроблену судом механічну (мимовільну, випадкову) граматичну помилку в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Також, під описками слід розуміти, неправильне написання слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адреси, зазначення дат та строків.

Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття, а саме: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номера і дати документа, найменування сторони, прізвища особи тощо).

Згідно поданої позовної заяви позивачка в позові вказала невірно дату свого народження, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Проте згідно копії паспорта, судом встановлено, що позивачка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Невірне зазначення дати народження позивачки унеможливлює виконання рішення суду, але не змінює змісту ухваленого рішення.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновків про наявність підстав для задоволення заявлених вимог та виправлення допущеної описки та вважати правильним у резолютивній частині рішення дату народження ОСОБА_1 ,. ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст. 269 ЦПК України суд,-

УХВАЛИВ:

Вимоги за заявою ОСОБА_1 про виправлення описки за цивільною справою за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділення в натурі часток із майна, що є у спільній частковій власності - задовольнити.

По цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділення в натурі часток із майна, що є у спільній частковій власності виправити описку, допущену у резолютивній частині рішення від 07 березня 2024 року.

Вважати правильною у резолютивній частині рішення дату народження ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасники справи, яким ухвала не була вручена у день її проголошення або складання, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм відповідної копії ухвали.

Ухвала складена 19.04.2024 року

Суддя Петрюк Т.М.

Направлена до ЄДРСР: 22.04.2024 року

Дата набрання законної сили: 07.05.2024 року

СудВерхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118511477
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —173/15/24

Ухвала від 19.04.2024

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

Рішення від 07.03.2024

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

Ухвала від 09.01.2024

Цивільне

Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Петрюк Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні