справа №176/593/24
провадження №2/176/564/24
у х в а л а
19 квітня 2024 року Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді - Волчек Н.Ю., з участю секретаря с/з Ляху В.Л., розглядаючи у підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Жовті Води Дніпропетровської області, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , представник позивача, адвокат Сербін Богдан Олександрович до ОСОБА_2 , треті особи ОСОБА_3 , Жовтоводський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кам`янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про оспорювання батьківства,-
ВСТАНОВИВ:
До Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області через свого повноважного представника, адвоката Сербіна Б.О., звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 , де просить суд ухвалити судове рішення, яким виключити відомості про нього, як батька ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з актового запису №199 про його народження, складеного 03.07.2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Жовтоводського міського управління юстиції у Дніпропетровській області.
Ухвалою судді від 22 березня 2023 року по справі відкрито провадження та призначено підготовче судове засідання.
Сторони у підготовче судове засідання не з`явились. Від представника позивача, адвоката Сербіна Б.О. надійшло клопотання про призначення судово-генетичної експертизи, яке він просив розглядати без його та позивача участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про призначення судово-генетичної експертизи слід задовольнити, оскільки для з`ясування обставин справи, які мають суттєве значення, потрібні спеціальні знання.
Відповідно дост. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Частиною 3ст. 103 ЦПКпередбачено, що при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Суд зобов`язує осіб, які беруть участь у справі, вжити всіх заходів щодо надання можливості проведення експертизи шляхом своєчасного і повного виконання клопотань експертів.
Суд вважає за необхідне звернути увагу осіб, які беруть участь у справі, на вимогист.109 ЦПК України, якою встановлено, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Згідно рішення Європейського суду з прав людини ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства (Рішення ЄСПЛ у справі «Калачова проти Російської Федерації» від 07.05.2009 № 3451/05, § 34, «Кalacheva V. RussianFederation»). Витрати по проведенню експертних досліджень, відповідно до ст.139,141 ЦПК України, суд вважає за необхідне покласти на сторону, яка заявила відповідне клопотання - позивача ОСОБА_1 підстави для розподілу витрат між сторонами на даному етапі судового розгляду, відсутні.
Відповідно до п.5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Згідно ч. 1ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Відбір матеріалів для судово-генетичної експертизи може проводитись лише у присутності матері, батька та дитини.
Керуючись ст.ст.103,104,109 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Сербіна Богдана Олександровича про призначення у справі судово-генетичної експертизи - задовольнити.
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , представник позивача, адвокат Сербін Богдан Олександрович до ОСОБА_2 , треті особи ОСОБА_3 , Жовтоводський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кам`янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про оспорювання батьківства, судово-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам (експерту) Обласного комунального закладу «Дніпропетровське бюро судово-медичних експертиз (адреса: 49005, м. Дніпро, вул. Соборна, 14).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України. На вирішення експертизи поставити питання:
- чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітньою дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
- якщо так, то чи являється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
Зобов`язати сторони разом з неповнолітнім ОСОБА_4 , з`явитись до експертної установи у визначений експертом час з метою відбору необхідних зразків для проведення судово-генетичної експертизи.
Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, зокрема про те, що у разі ухилення учасника справи, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також, яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витрати на проведення судово-генетичної експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Провадження в цивільній справі зупинити на час проведення судово-генетичної експертизи до отримання висновку експерта.
Направити до експертної установи копії ухвали про призначення експертизи, та за необхідністю надати експерту матеріали цивільної справи.
На ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду, протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Н.Ю. ВОЛЧЕК
Суд | Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118511675 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
Волчек Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні