Ухвала
від 22.04.2024 по справі 645/401/24
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/401/24

Провадження № 2-а/645/21/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2024 року м. Харків

Головуючий суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Сілантьєва Е.Є., розглянувши клопотання представника відповідача Бугаєнко Світлани Сергіївни -про участь заявника у судовому засіданні в режимі відеоконференції в системі відеоконференцприйому «EasyCon» за адміністративною позовною заявою ОСОБА_2 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про адміністративне правопорушення та стягнення коштів,-

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_2 подав адміністративну позовну заяву до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про скасування постанови про адміністративне правопорушення та стягнення коштів.

22.04.2024 року до Фрунзенського районного суду через електронний суд надійшло клопотання представника відповідача Бугаєнко Світлани Сергіївни яка діє на підставі витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб ,фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 08..02.2024 року, про участь представника відповідача Бугаєнко Світлани Сергіївни у судовому засіданні в режимі відеоконференції в системі відеоконференцприйому «EasyCon» з використанням електронної адреси представника позивача ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).Обумовлено тим, що апарат Укртрансбезпеки знаходиться в м. Київ за адресою: вул.Антоновича,51, та відповідно представник відповідача знаходиться на зазначеній відстані від суду.

Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 195 КАС України Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Отже, адміністративним процесуальним законодавством регламентовано право учасників процесу на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23 квітня 2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції.

Розділом ІІІ Порядку передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.

Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.

Таким чином, для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

З огляду на те, що представник відповідача бажає прийняти участь у розгляді справи шляхом особистої участі в судовому засіданні, суд вважає доцільним для забезпечення права на участь в розгляді справи є розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (через мережу EasyCon).

Положеннями ст. 195 КАС України передбачено, що суд за клопотанням сторони може постановити ухвалу про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення.

Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду адміністративної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та провести судове засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді.

Керуючись ст. ст.195 КАС України,-

п о с т а н о в и в:

Клопотання представника відповідача Бугаєнко Світлани Сергіївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в системі відеоконференцприйому «EasyCon», - задовольнити.

Судове засідання в справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про адміністративне правопорушення та стягнення коштів, яке призначене на 25.04.2024 року з 14 годин 00 хвилин, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».

Проведення судового засідання та подальших судових засідвнь в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EasyCon» (https://easycon.com.ua). Електронна адреса, за якою зареєстрований представник відповідача Бугаєнко Світлани Сергіївни в системі «EasyCon» з використанням логіну користувача - ( ІНФОРМАЦІЯ_1 )

Роз`яснити представнику відповідача - Бугаєнко Світлані Сергіївні, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Попередити сторони, що відповідно до ч. 5 ст. 195 КАС України Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Для підтвердження особи, учасникам справи необхідно мати електронний підпис, а якщо особа не має такого підпису, то документ, який посвідчує особу.

Копію ухвали негайно надіслати представнику відповідача для виконання.

Ухвала суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя -

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.04.2024
Оприлюднено24.04.2024
Номер документу118513484
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху

Судовий реєстр по справі —645/401/24

Постанова від 12.08.2024

Адміністративне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 28.06.2024

Адміністративне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 22.04.2024

Адміністративне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 05.02.2024

Адміністративне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

Ухвала від 26.01.2024

Адміністративне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Сілантьєва Е. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні