Ухвала
від 22.04.2024 по справі 905/614/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22.04.2024 Справа № 905/614/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.,

розглянувши матеріали позовної заяви

у справі за позовом: Краматорської міської ради, м.Краматорськ

до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Швея», м.Краматорськ

про стягнення 862777,08 грн

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Краматорська міська рада, м.Краматорськ, звернувся до Господарського суду Донецької області із позовною заявою до відповідача, Приватного акціонерного товариства «Швея», м.Краматорськ про стягнення 862777,08 грн, з яких 792606,14 грн основний борг, 20116,44 грн 3% річних, 50054,50 грн інфляційні втрати.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (в редакції від 18.10.2023) позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.

Як свідчить зміст поданого позову, він не містить відомостей щодо наявності або відсутності електронного кабінету у відповідача, що вказує на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Одночасно, за змістом п.п.5, 8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.2 ст.80, ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування; достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи (ч.1 ст.76, ст.78 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно з ч.ч.1, 2, 4, 5 ст.91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Приписами п.5.26 «Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163:2020) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».

Проте, деякі додані до позовної заяви копії документів належним чином не засвідчені, оскільки не містять відмітки «Згідно з оригіналом», зокрема, копії договору оренди б/н від 18.11.2020, акту приймання-передачі в оренду земельної ділянки 1412900000:00:001:0419 від 18.11.2020 та лист Головного управління ДПС у Донецькій області №2381/5/05-99-04-09 від 21.12.2023 з додатками, а тому не можуть бути прийняті судом в якості доказів.

Крім того, як вбачається з матеріалів позовної заяви, частина доданих до неї документів засвідчені за підписом головного спеціаліста з діловодства, організаційної роботи та з питань звернень громадян ОСОБА_1 . Водночас, суду не надано належних доказів на підтвердження повноважень зазначеної особи на засвідчення копій документів для суду.

Поряд з цим, відповідно до ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються, зокрема, докази направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно з частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону від 19.10.2023 № 3424-IX) передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Частиною 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення. Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Позовна заява №01.01.01-29/481 від 10.04.2024 направлена до суду в паперовому вигляді засобами поштового зв`язку АТ «Укрпошта».

В якості доказу направлення на адресу відповідача позовної заяви з додатками позивачем до позовної заяви додано опис вкладення до цінного листа №8431307051532 від 11.04.2024. У переліку найменування предметів, що направляються адресату ПрАТ «Швея» зазначено 30 аркушів (позовна заява, розрахунок орендної плати, копії інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав, копії листів Краматорської міської військової адміністрації, копія рішення Краматорської міської ради, копія договору оренди землі). При цьому, до суду разом із позовною заявою Краматорської міської ради додані документи у кількості 45 аркушів.

З огляду на вищевикладене, судом не вбачається направлення відповідачу всіх доданих до позовної заяви документів, а саме відсутня інформація про направлення документів, які зазначені в переліку додатків до позовної заяви у п.п. 2, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15.

Таким чином, матеріали справи не містять доказів направлення позивачем на адресу відповідача всіх документів доданих до позовної заяви.

Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Краматорська міська рада, м.Краматорськ не виконало вимоги ст. 162, ст.164, ст.172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Краматорської міської ради, м.Краматорськ до відповідача, Приватного акціонерного товариства «Швея», м.Краматорськ про стягнення 862777,08 грн залишити без руху.

2. Надати Краматорській міській раді, м.Краматорськ строк для усунення недоліків його позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом надання суду:

- пояснень щодо наявності або відсутності у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі;

- подання суду документів (визначених в мотивувальній частині ухвали), долучених до позовної заяви в оригіналах або в належним чином засвідченій копіях;

- надання документів, що підтверджують повноваження головного спеціаліста з діловодства, організаційної роботи та з питань звернень громадян ОСОБА_1 на засвідчення копій документів;

- надання доказів відправлення на адресу відповідача всіх доданих до позовної заяви додатків цінним листом з описом вкладення.

3. Роз`яснити Краматорській міській раді, м.Краматорськ, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до п.п. 4, 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.Є. Курило

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення22.04.2024
Оприлюднено24.04.2024
Номер документу118517030
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/614/24

Ухвала від 06.05.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Ухвала від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні