Рішення
від 19.04.2024 по справі 365/2/24
ЗГУРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 365/2/24

Номер провадження: 2/365/101/24

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

19 квітня 2024 року с-ще Згурівка

Згурівський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Хижного Р.В.

за участю

секретаря судового засідання Ячної А.М.

прокурора Худякової М.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду № 1 в порядку спрощеного позовного провадження з викликом учасників цивільну справу за позовом заступника керівника Броварської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Яготинської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог: Комунальне некомерційне підприємство Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину,-

В С Т А Н О В И В:

Заступник керівника Броварської окружної прокуратури Київської області Шайтанова М. звернулась до Згурівського районного суду Київської області із вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що ухвалою Згурівського районного суду Київської області від 21.11.2023 року встановлено, що 18 вересня 2023 року о 17 годині 20 хвилин громадянин ОСОБА_1 , керуючи технічно справним автомобілем марки «ВАЗ» моделі 2109, реєстраційний номер НОМЕР_1 в сполученні з причепом ПГ 1000, реєстраційний номер НОМЕР_2 , рухаючись по автомобільній дорозі Згурівка-Черевки, проїжджаючи заокруглену ділянку дороги за 350 метрів до стели Черевки, не був уважним та не стежив за дорожньою обстановкою, чим порушив п.п. б) п. 2.3 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, якими передбачено, що:

- «для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі»,

Продовжуючи рух на заокругленій ділянці дороги не вибрав безпечної швидкості руху та не врахував дорожню обстановку, чим порушив п. 12.1 Правил дорожнього руху України № 1306 від 10.10.2001 року, якими передбачено, що:

- «під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен врахувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним»,

Внаслідок чого, допустив виїзд на зустрічну смугу для руху, де здійснив зіткнення передньою частиною керованого ним автомобіля з передньою частиною автомобіля марки «FIAT» моделі CROMA, реєстраційний номер НОМЕР_3 під керуванням громадянина ОСОБА_2 , який рухався у смузі для руху в напрямку від с. Черевки до смт Згурівка та проїжджав заокруглену ділянку дороги.

В результаті зіткнення пасажир автомобіля марки «ВАЗ» моделі 2109, реєстраційний номер НОМЕР_1 - ОСОБА_3 отримала згідно висновку судово-медичної експертизи середньої тяжкості тілесне ушкодження у вигляді відкритого 1 ст. багато уламкового перелому обох кісток н/з лівої гомілки зі зміщенням уламків; рани по медіальній поверхні; забій лівої кисті.

Порушення водієм ОСОБА_1 вимог п.п. б) п. 2.3, п. 12.1 Правил дорожнього руху України є причиною виникнення дорожньо-транспортної пригоди та настанням наслідків у вигляді спричинення потерпілій ОСОБА_3 середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

Даною ухвалою провадження у справі за обвинуваченням ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 286 КК України закрито на підставі ст. 46 КК України, у зв`язку із примиренням з потерпілою ОСОБА_3 .

Ухвала набрала законної сили 28.11.2023 року.

Після отримання тілесного ушкодження потерпіла ОСОБА_3 перебувала на стаціонарному лікуванні у відділенні хірургічного профілю (травматологічні ліжка) КНП Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» з 18.09.2023 по 06.10.2023.

На лікування потерпілої ОСОБА_3 витрачено за рахунок коштів КНП Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» 42439,14 грн.

Враховуючи вище викладене, заступник керівника Броварської окружної прокуратури Київської області просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 кошти, витрачені на стаціонарне лікування потерпілої від злочину в сумі 42439,14 грн.

В судовому засіданні прокурор Худякова М.Ю. позовні вимоги підтримала повністю.

Інші учасники справи в судове засідання не з`явились, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, направили до суду заяви, у яких просили проводити розгляд справи у їх відсутність.

Відповідач ОСОБА_1 у своїй письмовій заяві позовні вимоги визнав повністю. Просив розстрочити виконання рішення суду на один рік у зв"язку з тим, що він продовжує знаходитись на реабілітації після отриманих в ДТП тілесних ушкоджень. Через це відповідач не працює та є обмеженим у русі. Крім того, на утриманні відповідача перебуває дитина з інвалідністю.

Прокурор не заперечувала щодо розстрочення рішення за клопотанням відповідача, що підтвердила у письмовій заяві.

Відповідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України суд ухвалює рішення про задоволення позову, враховуючи визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав.

Оцінюючи добуті в судовому засіданні докази, враховуючи визнання позову відповідачем, яке прийняте судом, як таке, що не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.

Дослідженими в ході судового розгляду письмовими доказами встановлено, що ухвалою Згурівського районного суду Київської області від 21.11.2023 року провадження у справі за обвинуваченням ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 286 КК України закрито на підставі ст. 46 КК України, у зв`язку із його примиренням з потерпілою ОСОБА_3 . Ухвала набрала законної сили 28.11.2023 року (а.с. 14-16 - копія ухвали).

Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Після отримання тілесного ушкодження потерпіла ОСОБА_3 перебувала на стаціонарному лікуванні у відділенні хірургічного профілю (травматологічні ліжка) КНП Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» з 18.09.2023 по 06.10.2023. На лікування потерпілої ОСОБА_3 витрачено за рахунок коштів КНП Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» 42439,14 грн (а.с. 10 - копія довідки).

Згідно ст. 1191 ЦК України держава, Автономна республіка Крим, територіальні громади, юридичні особи мають права зворотної вимоги до фізичної особи, винної у вчиненні злочину, у розмірі коштів, витрачених на лікування особи, яка потерпіла від цього злочину.

Відповідно до ст. 1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.

Відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верховного суду України № 11 від 07 липня 1995 року «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат» питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з «Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі і зараховуються до відповідного державного бюджету залежно від джерел фінансування закладу охорони здоров`я або на рахунок юридичної особи, якій належить останній.

Відповідно до п. 2 «Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16.07.1993 (надалі Порядок), сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі, та вартості витрат на його лікування в день.

Пунктом 4 Порядку вказано, що стягнені в установленому порядку кошти, залежно від джерела фінансування закладу охорони здоров`я, у якому перебував на стаціонарному лікуванні потерпілий, зараховується до відповідного бюджету або на користь юридичної особи (відомства), якій належить заклад охорони здоров`я.

Відповідач ОСОБА_1 добровільно не відшкодував витрати на лікування потерпілої від злочину.

Відтак, із відповідача ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь Яготинської міської ради (на рахунок UA078999980314000542000010860, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код отримувача: 37955989, Отримувач: ГУК у Київ.обл./Яготинська міс/21081100, ЄДРПОУ: 05408823) кошти, витрачені на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні у КНП Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» у період з 18.09.2023 по 01.10.2023 в сумі 42439,14 гривень.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд приходить до наступного висновку.

Правові засади справляння судового збору визначені Законом України «Про судовий збір». Окремі питання розподілу судових витрат визначені ст.ст. 141, 142 ЦПК України.

При подачі позову позивач звільнений від сплати судового збору. Судовий збір підлягав сплаті за п. 1.1.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в сумі 3028,00 грн.

З огляду на визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача 50 відсотків судового збору, що підлягав сплаті при подачі позовної заяви, в сумі 1514,00 гривень.

В частині розстрочення судового рішення, суд приходить до наступного.

На утриманні відповідача перебуває дитина з інвалідністю з дитинства довічно (а.с. 83 - копія свідоцтва про народження, а.с. 84 - копія посвідчення, а.с. 85-86 - довідка до акту огляду МСЕК).

Згідно з ст. 129 - 1 Конституції України, судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до ст. 267 ЦПК України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочення або розстрочення виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.

Підставою для розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Розстрочка - спосіб виконання зобов`язання, при якому виконання проводиться не одночасно і в повному обсязі, а частинами і в строки, встановлені наперед.

Закон пов`язує можливість відстрочки та розстрочки виконання рішення лише з об`єктивними, тобто такими, що не залежать від волі боржника, обставинами, які носять винятковий характер і утруднюють виконання рішення суду у строк чи у встановлений судом спосіб.

Таким чином, розстрочка виконання рішення суду може бути надана у виняткових випадках, що обумовлюють об`єктивні ускладнення при виконанні судового рішення або наявність яких робить його виконання неможливим.

Пунктом 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах» від 25.09.2015 року № 8 встановлено, що судам при вирішенні питання про розстрочку виконання рішення суду слід враховувати те, що розстрочкою виконання рішення є встановлення періоду, протягом якого рішення суду виконається частинами з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частини мають визначатись судом. Це стосується виконанням рішення суду щодо предметів, які діляться (грошей, майна тощо).

Водночас відстрочення виконання судового рішення не є правоперетворюючим судовим рішенням. Саме розстрочення впливає лише на порядок примусового виконання рішення, а природа зобов`язань залишається незмінною. Натомість таке розстрочення або відстрочення унеможливлює примусове виконання судового рішення до спливу строків, визначених судом. Така правова позиція сформована Великою Палатою ВС у постанові від 04 06.2019 року у справі № 916/190/18.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У заяві про розстрочку виконання рішення суду зазначається про відсутність можливості сплатити присуджену суму одним платежем, з огляду на тяжкі сімейні обставини та майновий стан відповідача, що повністю підтверджується доказами. Відповідач ОСОБА_1 має намір виконати рішення суду добровільно.

З огляду на викладене, враховуючи бажання відповідача ОСОБА_1 добровільно виконати рішення суду шляхом розстрочення його виконання, а також наявність підстав для такого розстрочення, суд вважає за необхідне заяву відповідача задовольнити та розстрочити йому виконання даного рішення в частині стягнення з нього на користь Яготинської міської ради коштів в сумі 42439,14 гривень строком на один рік, шляхом сплати ним рівних щомісячних платежів у сумі по 3536,60 гривень.

Заходи щодо забезпечення позову не вживати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 33 Закону України "Про виконавче провадження", ст. ст. 1191, 1206 ЦК України, ст.ст. 2, 19, 81, 82, 89, 263, 265, 267, 353, 354 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позов заступника керівника Броварської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Яготинської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог: Комунальне некомерційне підприємство Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Яготинської міської ради (на рахунок UA078999980314000542000010860, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код отримувача: 37955989, Отримувач: ГУК у Київ.обл./Яготинська міс/21081100, ЄДРПОУ: 05408823) кошти, витрачені на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_3 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні у КНП Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня» у період з 18.09.2023 по 01.10.2023 в сумі 42439 (сорок дві тисячі чотириста тридцять дев"ять) гривень 14 копійок.

Розстрочити ОСОБА_1 рішення суду в частині стягнення з нього на користь Яготинської міської ради коштів в сумі 42439 (сорок дві тисячі чотириста тридцять дев"ять) гривень 14 копійок строком на один рік, шляхом сплати ним рівних щомісячних платежів у сумі по 3536 (три тисячі п"ятсот тридцять шість) гривень 60 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 1514 (одна тисяча п`ятсот чотирнадцять) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне рішення суду складено 22 квітня 2024 року.

Учасники справи:

Сторона позивача: Броварська окружна прокуратура Київської області, місцезнаходження: вул. Київська, 137, м. Бровари, Київська область, 07400, код ЄДРПОУ 02909996.

Яготинська міська рада, місцезнаходження: вул. Незалежності, 100, м. Яготин Бориспільського району Київська область, 07700, код ЄДРПОУ 05408823.

Відповідач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .

Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог: Комунальне некомерційне підприємство Яготинської міської ради «Яготинська центральна міська лікарня», місцезнаходження: вул. Незалежності, 71, м. Яготин Бориспільського району Київська область, 07700, код ЄДРПОУ 01994422.

Головуючий суддя Р.В. Хижний

СудЗгурівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.04.2024
Оприлюднено24.04.2024
Номер документу118520429
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —365/2/24

Рішення від 19.04.2024

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Хижний Р. В.

Рішення від 19.04.2024

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Хижний Р. В.

Ухвала від 02.01.2024

Цивільне

Згурівський районний суд Київської області

Хижний Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні