Рішення
від 14.03.2024 по справі 454/557/24
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/557/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2024 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Фарина Л. Ю. ,

за участю секретаря Кочмар Н.Г-М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль справу за позовом ОСОБА_1 до Сокальської міської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся в суд з даним позовом та просить визнати за ним в порядку спадкування після смерті батька право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 .

Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 , який за життя все належне майно заповів йому.

На день смерті батька він проживав разом з ним, а тому прийняв спадщину.

Однак, звернувшись до нотаріуса, йому було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, оскільки в правовстановлюючому документі на спадковий житловий будинок помилково зазначено адресу його розташування « АДРЕСА_2 » замість вірної « АДРЕСА_1 ».

Усунути дані помилки неможливо з огляду на те, що власник житлового будинку помер, а тому нотаріусом рекомендовано звернутися до суду.

Позивач подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позов підтримав.

Представник відповідача в судове засідання також не прибув, подав заяву про визнання позову та розгляд справи у його відсутності.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши докази по справі, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

За ОСОБА_2 зареєстровано право власності на житловий будинок АДРЕСА_2 (на даний час Червоноградського району) Львівської області, загальною площею 85,3кв.м, житловою площею 59,7кв.м, що стверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 14.04.2008р. та витягом про реєстрацію права власності від 17.06.2008р.

26.03.2009р. ОСОБА_2 уклав заповіт, яким все належне йому на день смерті майно, в тому числі житловий будинок по АДРЕСА_1 , заповів своєму сину позивачу ОСОБА_1 .

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та на день смерті з ним проживав його син ОСОБА_1 , що встановлено із свідоцтва про смерть та довідки №29 від 10.02.2022р.

З рішення Опілської сільської ради Сокальського району Львівської області №30 від 14.02.2008р. та довідки Комунального підприємства Львівської обласної ради «Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації» №1681 від 20.04.2023р. встановлено, що технічну помилку в адресі житлового будинку допущено при видачі дубліката свідоцтва про право власності від 14.04.2008р. на підставі рішення.

Згідно ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно п.1 ч.2 ст. 16 ЦК України, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

В свою чергу відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ч.2 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" якщо будівництво здійснювалося згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва його права та обов`язки як забудовника входять до складу спадщини. Згідно п.1 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику застосування судами при розгляді справ окремих норм законодавства про власність та спадкування» № 10-1387/0/4-12 від 27.09.2012 року, право власності на збудоване до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» нерухоме майно набувається в порядку, який існував на час його спорудження, а не виникає у зв`язку із здійсненням державної реєстрації права власності на нього в порядку, передбаченому цим законом, яка є лише офіційним визнанням державою такого прав, а не підставою його виникнення.

Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем після смерті його батька, проживав з ним на день смерті останнього, чим прийняв спадщину, однак позбавлений змоги прийняти спадковий житловий будинок в позасудовому порядку.

З огляду на зазначене, суд визнає позов підставним та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на житловий будинок загальною площею 85,3кв.м, житловою площею 59,7кв.м, розташований по АДРЕСА_1 з належними до нього господарськими будівлями та спорудами.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відомості, які зазначаються в рішенні суду відповідно до п.4) ч.5 ст.265 ЦПК України та не проголошуються, відповідно до ч.2 ст.268 ЦПК України.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Сокальська міська рада Львівської області, ЄДРПОУ:26205171, місцезнаходження: вул.шептицького,44, м.Сокаль, Львівська область.

Головуючий: Л. Ю. Фарина

СудСокальський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.03.2024
Оприлюднено24.04.2024
Номер документу118535951
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —454/557/24

Рішення від 14.03.2024

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

Ухвала від 28.02.2024

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні