Ухвала
від 23.04.2024 по справі 301/1138/24
ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 301/1138/24

2-о/301/137/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"23" квітня 2024 р. м. Іршава

Іршавський районний суд Закарпатської області

В складі: головуючої судді - Даруда І.А.,

присяжних Попфалуші О.А. та Терпай І.І.

при секретарі - Сатін Н.М.,

заявника - ОСОБА_1 ,

представника служби у справах дітей Іршавської міської ради - Горзов А.С.

розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Іршава цивільну справу за заявоюОСОБА_2 та ОСОБА_3 де заінтересовані особи Служба у справах дітей Іршавської міської ради Хустського району, Закарпатської області та Іршавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про усиновлення дитини,-

В С Т А Н О В И В :

Суддя Іршавського районного суду Даруда І.А. заявила самовідвід по справі за заявою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 де заінтересовані особи Служба у справах дітей Іршавської міської ради Хустського району, Закарпатської області та Іршавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про усиновлення дитини оскільки,як вбачається з долученого в судовому засіданні ордеру серії АО за №1124378 представником заявників в даній справі є адвокат ОСОБА_4, який є членом сім`ї, чоловіком доньки судді І.А. Даруди.

Заява про самовідвід судді підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 1 та 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Відповідно до ч.2 ст.10 ЦПК України суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

У відповідності до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу) за наявності обставин, що викликають сумнів в неупередженості або обєктивності судді.

Згідно з ч.1 ст.39 ЦПК України за наявності підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобовязані заявити самовідвід.

За приписами ч.3 ст. 39 ЦПК України, самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

В силу положень ст. 6 Конвенцієї про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обовязків цивільного характеру.

Таким чином, зазначена міжнародно-правова норма гарантує кожній людині справедливий розгляд її справи незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.

Згідно із ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Відповідно до положень ст. 9 Конституції України та ст.17 Закону України «Про міжнародні договори» від 22.12.1993 року, міжнародні договори, згода на обов`язковість яких дана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. Передбачено також, що коли міжнародним договором встановлені інші права, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору. Щодо безсторонності суду при розгляді справ, Європейський суд з прав людини висуває дві вимоги: по-перше, бути суб`єктивно вільним від упередженості чи зацікавленості у результаті розгляду справи, по-друге, бути об`єктивно безстороннім - тобто суд повинен гарантувати виключення будь-якого обґрунтованого сумніву стосовно його безсторонності. Щоб задовольнити ці вимоги, суд повинен відповідати суб`єктивному і обєктивному тесту: безсторонність для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинна визначатися суб`єктивним тестом, тобто на підставі особистого переконання окремого судді в даній справі, і за об`єктивним тестом, тобто з`ясування, чи має суддя гарантії, достатні для виключення будь-якого законного сумніву стосовно його безсторонності.

Як зазначено в рішенні Європейського суду з прав людини від 09.11.2006 року в справі Білуха проти України, наявність безсторонності визначається в тому числі і тим, чи забезпечує суд умови, за яких були б неможливі сумніви у його безсторонності.

У відповідності до положень п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, суддя підлягає відводу від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього є неможливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Підставами заявлення самовідводу є те, що представником заявників в даній справі є адвокат ОСОБА_4, який є членом сім`ї та чоловіком доньки судді Даруда І.А ..

Відповідно до ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

Враховуючи вищенаведене, з метою виключення підстав та мотивів заявника чи заінтересованих осіб для сумніву у безсторонності, уникнення в подальшому сумнівів щодо упередженості чи об`єктивності розгляду справи, а також упередження скарг та відводів в адресу судді, забезпечення законності судових рішень, недопущення тяганини у розгляді, слід дійти висновку про наявність підстав для задоволення самовідводу.

З наведених міркувань та керуючись ст.ст. 36, 38-41, 258-261 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Самовідвід судді Даруда І.А. щодо розгляду цивільної справи за за заявою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 де заінтересовані особи Служба у справах дітей Іршавської міської ради Хустського району, Закарпатської області та Іршавський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Хустському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про усиновлення дитини оскільки, представником заявників в даній справі є адвокат ОСОБА_4, який є членом моєї сім`ї, чоловіком доньки - задовольнити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: І.А. Даруда

Присяжні: Попфалуші О.А.

Терпай І.І.

СудІршавський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення23.04.2024
Оприлюднено25.04.2024
Номер документу118536352
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —301/1138/24

Рішення від 20.05.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Пітерських М. О.

Ухвала від 02.05.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Пітерських М. О.

Ухвала від 23.04.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Ухвала від 03.04.2024

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні