Україна
Романівський районнийсуд Житомирської області
290/578/24
У Х В А Л А
23квітня 2024 року смт. Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 ,-
В СТ АН ОВ ИВ :
В квітні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 , внаслідокчого відкрилася спадщина.
Посилаючись на те, щовін являється спадкоємцем ОСОБА_2 , однак на даний час не може оформити свої спадкові права у зв`язку з тим, що у свідоцтві про право власності на житло від 14 березня 2002 року неправильно вказано останню по батькові, заявник просить судухвалити рішення, яким встановити факт належності вказаного свідоцтва спадкодавцю - ОСОБА_2 .
Пунктом 5 частини другоїстатті 293 Цивільного процесуального кодексу України(даліЦПК України) передбачено, що справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються в порядку окремого провадження.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду (частина третя статті 294 ЦПК України).
Пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного суду України Постанові № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»встановлено, що вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви.
Частиною другою статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду і інтересах іншої особи.
Всупереч вказаній нормі закону, заява ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа останнім не підписана.
Згідно частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Керуючись статтями 185, 293, 315 ЦПК України, суддя,-
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що способом усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частин даної ухвали, є подання до суду заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, яка підписана заявником.
Встановити ОСОБА_1 строк для усуненнянедоліків десять днів з дня вручення даної ухвали та повідомити, що у разі неусунення недоліків заява буде вважатись неподаною і йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Ковальчук
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118538697 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Романівський районний суд Житомирської області
Ковальчук М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні