22.04.2024 227/1213/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2024 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайнного суду Донецької області Любчик В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Безрук Артем Володимирович, до Добропільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису про народження, -
в с т а н о в и в:
17 квітня 2024 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Безрук Артем Володимирович, до Добропільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису про народження. Разом з тим, у вказаній позовній заяві представником позивача заявлено клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем, оскільки вона є багатодітною матір`ю, значну кількість коштів витрачає на утримання дітей, сплачує оренду житла, вимушена купляти собі нові речі тому, що старі знищені внаслідок бойових дій або залишились на окупованій території).
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно з частинами першою, третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити аборозстрочити сплатусудового зборуна певнийстрок,але недовше ніждо ухваленнясудового рішенняу справіза такихумов:1)розмір судовогозбору перевищує5відсотків розмірурічного доходупозивача -фізичної особиза попереднійкалендарний рік;або 2)позивачами є: а)військовослужбовці; б)батьки,які маютьдитину вікомдо чотирнадцятироків абодитину зінвалідністю,якщо іншийз батьківухиляється відсплати аліментів; в)одинокі матері(батьки),які маютьдитину вікомдо чотирнадцятироків абодитину зінвалідністю; г)члени малозабезпеченоїчи багатодітноїсім`ї; ґ)особа,яка дієв інтересахмалолітніх чинеповнолітніх осібта осіб,які визнанісудом недієздатнимичи дієздатністьяких обмежена;або 3)предметом позовує захистсоціальних,трудових,сімейних,житлових прав,відшкодування шкодиздоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
ОСОБА_1 має статус багатодітної сім`ї, що підтверджується долученою до матеріалів справи копією посвідчення серії НОМЕР_1 , та відповідно підпадає під умови звільнення від сплати судового збору, але тільки з урахуванням її майнового стану.
Так, особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з положеннями статті 12 ЦПК України, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Оцінюючи фінансовий стан особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, зменшення його розміру, надання відстрочки чи розстрочки в його сплаті, національні суди повинні встановлювати наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового стану (рішення у справах «Княт проти Польщі», «Єдамскі та Єдамска проти Польщі», від 26 липня 2005 року).
Вирішуючи клопотання про звільнення від сплати судового збору, заявлене позивачем при поданні позовної заяви, суд враховує, що зазначені ОСОБА_1 обставини про важке матеріальне становище та ненадання доказів цього, зокрема даних про її доходи, не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до частини 4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст.3Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Порядок сплати судового збору визначено ст. 6 Закону України «Про судовий збір». На підтвердження сплати судового збору надається документ, що підтверджує його сплату
Відповідно до пп. 2 п. 2 ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір справляється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць на 1 січня 2024 року становить 3 028 грн.
Таким чином, за подання позовної заяви ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн за наступними реквізитами:
Оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн надати до Добропільського міськрайонного суду.
Судовий збір сплачується за такими реквізитами:
Отримувач коштів Донецьке ГУК/Добропiльс. МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785
Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.податків)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA858999980313191206000005652
Код класифікації доходівбюджету 22030101
Призначення платежу *;101; ідентифікаційний код платника; Судовий збір, за позовом ПІБ., Добропільський міськрайонний суд Донецької області.
Оригінал квитанції про сплату судового збору за подачу позовної заяви підлягає обов`язковому поданню до суду першої інстанції за адресою: Донецька область, Покровський район, м. Добропілля, вул. Банкова, 39а.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно вжити заходів щодо усунення вищезазначених недоліків.
Відповідно до ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Разом з цим, суд роз`яснює, що, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивача.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст. ст. 136, 175, 177, 185, 257, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
п о с т а н о в и в:
в задоволенні клопотання представника позивача адвоката Безрука Артема Володимировича про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Безрук Артем Володимирович, до Добропільського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису про народження, - залишити без руху.
Надати позивачеві ОСОБА_1 строк для усунення зазначених у даній ухвалі недоліків - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали.
Оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн надати до Добропільського міськрайонного суду.
Судовий збір сплачується за такими реквізитами:
Отримувач коштів Донецьке ГУК/Добропiльс. МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA858999980313191206000005652
Код класифікації доходівбюджету - 22030101
Найменування коду класифікації доходівбюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050).
Призначення платежу: судовий збір за позовом (назва установи, організації позивача), Добропільський міськрайонний суд Донецької області.
Роз`яснити позивачу, що якщо він не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, то позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Копію ухвали невідкладно надіслати представнику позивача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Любчик
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118547246 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Любчик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні