Ухвала
від 23.04.2024 по справі 561/495/24
ЗАРІЧНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 561/495/24

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

23 квітня 2024 року смт. Зарічне

Слідчий суддя Зарічненського районного суду Рівненської області ОСОБА_1

за участі секретаря ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Зарічне клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Зарічненського відділу Вараської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024186120000031 від 23.03.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,

В С Т А Н О В И В:

У клопотанні зазначено, що 22 березня 2024 року о 16 год. 30 хв. в лісовому масиві, поблизу с. Млин Вараського району Рівненської області, ОСОБА_5 під час словесного конфлікту нанесла ОСОБА_6 один удар ножем в грудну клітку.

Відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024186120000031 від 23.03.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України умисне легке тілесне ушкодження

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 з приводу отриманих тілесних ушкодженьз 28.03.2024 до 03.04.2024 року перебував на стаціонарному лікуванні КП " ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У ході досудового розслідування виникла необхідність тимчасового доступу до медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_6 яка зберігається в КП " ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою проведення судово-медичної експертизи для встановлення ступені тяжкості завданих тілесних ушкоджень, їх характеру та локалізації, механізму та знаряддя спричинення, що має значення для кримінального провадження.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, що міститься у вказаних документах, відноситься до охоронюваної законом таємниці, оскільки містить відомості, які можуть становити лікарську таємницю та отримати її без дозволу слідчого судді неможливо.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у вказаному кримінальному провадженні, необхідні для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, можуть бути використані як докази у справі.

Вилучення зазначених документів є необхідним для забезпечення повноти та об`єктивності проведення досудового розслідування, експертиз та перевірок.

Одержати в інший спосіб речі, до яких планується доступ, неможливо.

Зазначені документи перебувають у володінні Комунального підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_1 , що по АДРЕСА_1 .

Необхідність вилучення медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_6 викликана тим, що відомості, які містяться у ній, є доказами у справі та в інший спосіб довести обставини заподіяння йому тілесних ушкоджень, ступінь їх тяжкості, характер, локалізацію, час та спосіб спричинення неможливо.

У судове засідання дізнавач не з`явилася, подала письмову заяву про розгляд клопотання у її відсутності.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, на розгляд клопотання не з`явився, про причини неявки не повідомив, про день, місце та час розгляду клопотання повідомлений вчасно та належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України вважаю за можливе клопотання розглядати за відсутності дізнавача та представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи до яких планується доступ.

Згідно до ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді (суду).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, у тому числі належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

З наданого суду витягу з ЄРДР вбачається, що 23.03.2024 року внесено відомості та зареєстровано кримінальне провадження за № 12024186120000031, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України умисне легке тілесне ушкодження.

Із долучених до матеріалів клопотання письмових доказів, зокрема рапорту чергового чергової частини ІНФОРМАЦІЯ_3 від 22.04.2024 року, протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 23.03.2024 року, протоколу допиту потерпілого від 08.04.2024 року, епікрезу № 256, наданого КП " ІНФОРМАЦІЯ_1 , вбачається, що потерпілий ОСОБА_6 перебував на стаціонарному лікуванні у вказаному закладі з 28.03.2024 року до 03.04.2024 року.

На даний час в органу досудового розслідування виникла необхідність у доступі до медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_6 з метою проведення судово-медичної експертизи для визначення ступені тяжкості отриманих ним тілесних ушкоджень.

Інформація, що міститься у медичній картці стаціонарного хворого, відноситься до охоронюваної законом таємниці, оскільки містить відомості, які можуть становити лікарську таємницю та отримати доступ до неї у добровільному порядку слідчий не має можливості.

Згідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною сьомою ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Перевіривши викладені у клопотанні обставини, вважаю його обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволення, оскільки є достатні підстави вважати, що зазначені відомості перебувають у володінні Комунального підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_1 та у сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, проведення судово-медичної експертизи, інформація, яку вони містять у собі, може бути використана як докази та неможливо іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених відомостей, вилучення цих документів необхідне для досягнення цілей і завдань кримінального провадження.

На підставі наведеного та керуючись ст. 159 165 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати начальнику сектору дізнання відділення поліції №2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , начальникусектору кримінальноїполіції ВП № 2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_7 , оперуповноваженому СКП ВП № 2 Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_8 тимчасовий доступ до медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , жителя АДРЕСА_2 , яка перебуває у володінні Комунального підприємства " ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів (здійснити їх виїмку), зробити копії.

Строк дії ухвали один місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Відповідно дост. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Зазначена в ухвалі слідчого судді особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.

Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.

На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Роз`яснити, що згідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу Національної поліції за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цьогоКодексу.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЗарічненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення23.04.2024
Оприлюднено25.04.2024
Номер документу118557215
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —561/495/24

Ухвала від 20.05.2024

Кримінальне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Снітчук Р.М.

Ухвала від 22.04.2024

Кримінальне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Снітчук Р.М.

Ухвала від 23.04.2024

Кримінальне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Снітчук Р.М.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Снітчук Р.М.

Ухвала від 26.03.2024

Кримінальне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Снітчук Р.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні