Справа № 344/7711/24
Провадження № 2/344/2345/24
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
24 квітня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Домбровська Г.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , Приватного підприємства «Вестхім» до Приватного акціонерного товариства «Меткор», ОСОБА_2 , Івано-Франківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна від 22.01.2024 № 156 недійсним, зобов`язання вчинити дії, визнання рішення наглядової ради та статуту ТзОВ «Меткор» недійсними, визнання свідоцтва про право власності та рішення виконавчого комітету недійсними, скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 13.02.2017, 22.01.2024, скасування рішення № 60 від 23.01.2017 Про присвоєння поштової адреси, скасування рішення про затвердження технічної документації, визнання недійсним договору оренди землі від 01.11.2017, відшкодування моральної шкоди в сумі 1 500 000 грн., -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 та Приватне підприємство «Вестхім» в особі представника Пукіш Наталії звернулись в суд з позовом про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна від 22.01.2024 № 156 недійсним, зобов`язання вчинити дії, визнання рішення наглядової ради та статуту ТзОВ «Меткор» недійсними, визнання свідоцтва про право власності та рішення виконавчого комітету недійсними, скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 13.02.2017, 22.01.2024, скасування рішення № 60 від 23.01.2017 Про присвоєння поштової адреси, скасування рішення про затвердження технічної документації, визнання недійсним договору оренди землі від 01.11.2017, відшкодування моральної шкоди в сумі 1 500 000 грн..
Позовну заяву подано через систему Електронний суд.
Як вбачається із другої сторінки позовної заяви, позивачами у справі зазначено ОСОБА_1 та Приватне підприємство «Вестхім».
Відповідно до п. 5.4-1 ч. 5 розділу 1 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (надалі також «Полження») електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Пунктом 9 розділу 3 Положення визначено, що процедура реєстрації в ЄСІТС (реєстрація Електронного кабінету, реєстрація офіційної електронної адреси) передбачає проходження запропонованої засобами Електронного кабінету процедури реєстрації з використанням кваліфікованого електронного підпису, та внесенням контактних даних особи, зокрема адреси електронної пошти, номера телефону (в тому числі мобільного), зазначенням інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику. Користувачі зобов`язані вносити повну та актуальну інформацію в Електронний кабінет в обсязі, визначеному функціональними можливостями ЄСІТС, невідкладно після створення, отримання або зміни такої інформації.
Відповідно до п. 11 Положення процедура реєстрації Електронного кабінету фізичної особи та фізичної особи - підприємця здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису такої особи. Процедура реєстрації Електронного кабінету юридичної особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису керівника такої юридичної особи, що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Сертифікат кваліфікованого електронного підпису такої посадової особи повинен містити ідентифікаційні дані як юридичної, так і посадової особи.
В п. 26 Положення вказано, що електронні документи створюються із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів, передбачених Інструкцією користувача Електронного суду, підписуються кваліфікованим електронним підписом (підписами) його підписувача (підписувачів) та надсилаються засобами відповідної підсистеми ЄСІТС.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Позовна заява не підписана позивачем ОСОБА_1 , хоча його дані як позивача вказані в позовній заяві та на сторінці 36.
Як вбачається із роздруківки документу з електронного суду, то позовну заяву подано з електронного кабінету ОСОБА_3 , яка є представником ПП «Вестхім» та не представляє позивача ОСОБА_1 , доказів на представництво його інтересів до позовної заяви не додано.
Відповідно до ч. 5-7 ст. 185 ЦПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя ,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , Приватного підприємства «Вестхім» до Приватного акціонерного товариства «Меткор», ОСОБА_2 , Івано-Франківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна від 22.01.2024 № 156 недійсним, зобов`язання вчинити дії, визнання рішення наглядової ради та статуту ТзОВ «Меткор» недійсними, визнання свідоцтва про право власності та рішення виконавчого комітету недійсними, скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 13.02.2017, 22.01.2024, скасування рішення № 60 від 23.01.2017 Про присвоєння поштової адреси, скасування рішення про затвердження технічної документації, визнання недійсним договору оренди землі від 01.11.2017, відшкодування моральної шкоди в сумі 1 500 000 грн. повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Домбровська Г.В.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118568185 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Домбровська Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні