Рішення
від 23.04.2024 по справі 936/397/24
ВОЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа № 936/397/24

Провадження № 2-о/936/68/2024

23.04.2024 смт. Воловець

Воловецький районний суд Закарпатської області у складі:

головуючого - судді Павлюк С.С.

при секретарі Хміль В.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку окремого провадження в залі суду смт.Воловець заяву ОСОБА_1 з участю заінтересованих осіб Нижньоворітської сільської ради Мукачівського району, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, -

в с т а н о в и в:

до ВоловецькогорайонногосудуЗакарпатської областівпорядку окремогопровадженнянадійшла заява ОСОБА_1 ,заінтересованіособиНижньоворітська сільськарада Мукачівськогорайонута ОСОБА_2 провстановлення факту,що маєюридичне значення,а самете,що за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснює постійний догляд ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та відсутні інші особи, які можуть здійснювати такий догляд.

Заява мотивованатим,що заявник проживає разом із своїм внуком ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 . В силу свого похилого віку, а також через хвороби (довідка до акту огляду МСЕК серії 12 ААВ №790841 від 03.08.22) заявник не може самостійно себе обслуговувати і потребує постійного стороннього догляду. Дана обставина також підтверджується довідкою ЛКК №810/318 від 14.07.2022, довідкою (протоколом) ЛКК від 26.03.2024 №50/253 та висновком про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від 26.03.20224. Дочка заявника - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 не здійснює постійний догляд за нею, оскілки вони з нею тривалий час перебуваємо в стійких неприязних відносинах, не проживають разом, вона більшу частину часу перебуває за кордоном. Натомість, її внук ОСОБА_2 постійно проживає із заявником та здійснює за нею постійний догляд: забезпечує продуктами харчування та готує їжу, купляє медикаменти, забезпечує належними умовами проживання, організовує медичні огляди та надання медичної допомоги тощо. Інших осіб, які б могли здійснювати за нею догляд немає.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, подану до суду заяву підтримує, просить таку задовольнити.

Представник заінтересованої особи Нижньоворітської сільської ради Мукачівського району Закарпатській області в судове засідання також не з`явився, однак скерував до суду заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутності.

Заінтересована особа ОСОБА_2 на розгляд справи не з?явився, через канцелярію суду подано заяву про розгляд справи без його участі, просить встановити юридичний факт про те, що він здійснює постійний сторонній догляд за своєю бабусею ОСОБА_1 .

У відповідності до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК Українив разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі учасників справи, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Вивчивши зібрані по справі докази, з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до переконання про задоволення заявлених вимог з наступних підстав.

Згідно довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ №790841 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є інвалідом І групи Б безтерміново.

Відповідно додовідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААВ №790841 від 03.08.22, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не може самостійно себе обслуговувати і потребує постійного стороннього догляду.

Дана обставина також підтверджується також довідкою ЛКК №810/318 від 14.07.2022, довідкою (протоколом) ЛКК від 26.03.2024 № 50/253 та висновком про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від 26.03.20224.

Як вбачається із Акту встановлення здійснення догляду за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від 29.03.2024 складеного комісією в складі голови Нижньоворітської сільської ради Грига І.І., старости села В.Ворота ОСОБА_4 та депутатів сільської ради ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , якими проведено обстеження встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є інвалідомІ групиБ безтерміновота потребуєпостійного сторонньогодогляду,який занею здійснюєїї внук ОСОБА_2 , інші особи, які б могли здійснювати за нею такий догляд відсутні.

Факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_7 серії НОМЕР_1 від 24.08.1976, свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 виданим виконкомом Верхньоворітської сільської ради 14.01.2018, свідоцтвом про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 .

Згідно п.5 ч.2 ст.293 та ч.2 ст.315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо згідно закону вони породжують юридичні наслідки.

Статтею 315 ЦПК України наведено перелік фактів, що мають юридичне значення, справи про встановлення яких розглядаються судом. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України за №5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» роз`яснено, що суд вправі розглядати справи про встановлення факту, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Тобто, від встановлення такого факту залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян та встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

У вказаній Постанові зазначено вичерпний перелік заяв, які не можуть розглядатися судами, серед яких не вказано про факт здійснення догляду за особою, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

При таких обставинах суд вважає, що встановлення факту здійснення догляду, не суперечить Закону і не порушує права, свободи та інтереси осіб та має для заявника юридичне значення, а тому підстав для відмови у задоволенні заяви про здійснення постійного догляду ОСОБА_2 за бабусею ОСОБА_1 та відсутності інших осіб, які можуть здійснювати за нею постійний догляд, судом не встановлено.

Відповідно до ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказами.

Відповідно до приписів ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.

З врахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що заявник звернулася до суду із цією заявою підставно, така є належно обгрунтованою та обставини викладені в заяві підтверджені достовірними доказами, а тому вимоги викладені в заяві ОСОБА_1 підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 293, 294, 315, 319, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 з участю заінтересованих осіб Нижньоворітської сільської ради Мукачівського району, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення - задоволити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме те, що за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснює постійний догляд ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та відсутні інші особи, які можуть здійснювати такий догляд.

Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку до Закарпатського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя Павлюк С.С.

СудВоловецький районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення23.04.2024
Оприлюднено25.04.2024
Номер документу118569809
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —936/397/24

Рішення від 23.04.2024

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Павлюк С. С.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Павлюк С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні