Справа № 308/6915/24
1-кс/308/2289/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2024 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021070000000315 від 01.09.2021 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України -
в с т а н о в и в:
З поданого клопотання та матеріалів, доданих до нього, встановлено, що слідчими слідчого відділу Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42021070000000315 від 01.09.2021 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3ст.191 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (далі - КК України).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що службові особи Державного вищого навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », безпідставно перерахували бюджетні кошти вказаному товариству за роботи на об`єкті «Реконструкція їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по АДРЕСА_1 . Коригування. І-ша черга», які виконані з відхиленнями від затвердженої проектної документації, що встановлено актом перевірки ІНФОРМАЦІЯ_3 за № 96 від 08.10.2021.
Крім того за даним фактом ІНФОРМАЦІЯ_4 було зареєстровано кримінальне провадження за №42022070000000228 від 01.11.2022 за ч. 3 ст. 191 КК України. Дане провадження, на підставі постанови прокурора від 23.02.2024 об`єднано до кримінального провадження № 42021070000000315 від 01.09.2021.
Слідчим у кримінальному провадженні за №42022070000000228 скеровано запит до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі Товариство) з метою отримання належним чином завірені копії всіх документів, пов`язаних із виконанням робіт по об`єкту «Реконструкція їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по АДРЕСА_1 . Коригування. І-ша черга», в тому числі:
- проектно-кошторисної документації;
- планів будівництва, наказів, розпоряджень, довідок тощо на підставі яких були розпочаті роботи;
- титулу (титулів) об`єкту будівництва;
- договорів підряду та субпідряду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені;
- довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (ф-КБЗ, Ф-КБ-2в);
- договорів про виконання робіт з технічного нагляду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені, а також актами виконаних робіт;
- договорів про виконання робіт з авторського нагляду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені, а також актами виконаних робіт;
- документів (рахунків, платіжних доручень, виписок із розрахункового рахунку, меморіальних ордерів тощо), які підтверджують розмір та здійснення оплати за виконання будь-яких робіт або купівлю товарів по об`єкту «Реконструкція їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по АДРЕСА_1 », табелів обліку їх робочого часу та розрахунково-платіжних відомостей цих працівників.
Строк виконання вказаного запиту було надано до 22.02.2024, про те відповідь на вказаний лист на даний час не надходила.
Клопотання мотивоване тим, що є достатні підстави вважати, що вказані документи містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості наявні в даних документах можуть бути використані як докази, які визнаються допустимими виключно при умові що вони отримані в порядку передбаченому кримінальним процесуальним кодексом України, який в даному випадку передбачає тільки єдиний законний спосіб у вигляді отримання дозволу суду на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення оригіналів вищевказаних документів, які перебувають у володінні товариства, оскільки будь якими іншими способами, на даному етапі досудового розслідування встановити обставини, які необхідні для повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування вказаного кримінального провадження не має можливості.
У судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, слідчий через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Особа, у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання належним чином повідомлявся. В силу приписів ч. 4 ст. 163 КПК України його неявка не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі ч. 1 ст. 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що слідчими слідчого відділу Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42021070000000315 від 01.09.2021 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3ст.191 та ч. 2 ст. 364 КК України.
В межах даного кримінального провадження в органу досудового розслідування виникла необхідність у зверненні з тимчасовим доступом до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: до всіх документів які складені та затверджені в ході виконання робіт по об`єкту «Реконструкція їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по АДРЕСА_1 . Коригування. І-ша черга» а саме: проектно-кошторисної документації; планів будівництва, наказів, розпоряджень, довідок тощо на підставі яких були розпочаті роботи; титулу (титулів) об`єкту будівництва; договорів підряду та субпідряду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені; актів виконаних робіт; довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (ф-КБЗ, Ф-КБ-2в), договорів про виконання робіт з технічного нагляду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені, а також актами виконаних робіт, договорів про виконання робіт з авторського нагляду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені, а також актами виконаних робіт, документів (рахунків, платіжних доручень, виписок із розрахункового рахунку, меморіальних ордерів тощо), які підтверджують розмір та здійснення оплати за виконання будь-яких робіт або купівлю товарів по об`єкту «Реконструкція їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по АДРЕСА_1 », табелів обліку їх робочого часу та розрахунково-платіжних відомостей цих працівників.
Відповідно до вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходом забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2)самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що стороною кримінального провадження доведено, що вказані у клопотанні документи містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин у кримінальному провадженні, підлягають аналізу і дослідженню, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а довести на даному етапі досудового розслідування вказані обставини іншими способами неможливо. Відтак подане клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до положень ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження старшому слідчому СВ Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області старшому лейтенанту ОСОБА_3 , начальнику СВ Ужгородського РУП ГУ НП в Закарпатській області підполковнику поліції ОСОБА_5 тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, які перебувають у володінні товариства з обмеженою відповідальністю, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , а саме: всіх документів які складені та затверджені в ході виконання робіт по об`єкту «Реконструкція їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по АДРЕСА_1 . Коригування. І-ша черга» а саме:
-проектно-кошторисної документації;
-планів будівництва, наказів, розпоряджень, довідок тощо на підставі яких були розпочаті роботи;
-титулу (титулів) об`єкту будівництва;
-договорів підряду та субпідряду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені;
-актів виконаних робіт;
-довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (ф-КБЗ, Ф-КБ-2в);
-договорів про виконання робіт з технічного нагляду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені, а також актами виконаних робіт;
-договорів про виконання робіт з авторського нагляду, із усіма додатками та додатковими угодами, якщо такі були укладені, а також актами виконаних робіт;
-документів (рахунків, платіжних доручень, виписок із розрахункового рахунку, меморіальних ордерів тощо), які підтверджують розмір та здійснення оплати за виконання будь-яких робіт або купівлю товарів по об`єкту «Реконструкція їдальні під стоматологічний факультет УжНУ по АДРЕСА_1 », табелів обліку їх робочого часу та розрахунково-платіжних відомостей цих працівників.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118569916 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні