Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
Справа № 126/2746/23
Провадження № 2-о/126/13/2024
"18" квітня 2024 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Гуцола В. І.
із секретарем Шевчуком С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за заявою ОСОБА_1 за участю заінтересованої особи Головного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 звернулась до суду за участю заінтересованої особи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа з тих підстав, що як стверджує 16.06.2023 вона звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області із заявою про призначення пенсії за віком. 23.06.2023 заінтересована особа в листі В№02350009232 повідомила про відмову у призначенні пенсії, так як її страховий стаж становить 6 років 8 місяців 14 днів. Необхідний страховий стаж визначений ст. 26 ЗУ України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" становить 20 років. Заінтересованою особою не зараховано період догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, оскільки в свідоцтві про народження дитини прізвище матері ОСОБА_2 не відповідає прізвищу в свідоцтві про шлюб НОМЕР_1 від 14.07.2014 ОСОБА_3 . Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , її прізвище ім`я по батькові записано ОСОБА_4 . Заявниця 14.07.2024 уклала шлюб з ОСОБА_5 , в якому її прізвище записано " ОСОБА_3 " замість вірного " ОСОБА_2 ". Допущена помилка при заповненні свідоцтва про шлюб позбавляє її можливості оформити пенсію за віком, на яку вона має право. Просить встановити факт, що їй належить свідоцтво про шлюб НОМЕР_1 від 14.07.2014, де зазначено прізвище ОСОБА_3 .
Представник заявниці ОСОБА_1 ОСОБА_6 надав заяву, в якій просить розглянути справу в його відсутність та у відсутність заявника, заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа підтримує.
Від представника заінтересованої особи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Гори О. надійшла заява, в якій вона просить розглянути справу без його участі, при розгляді справи покладається на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документа підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно з роз`ясненнями, які містяться в п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року "Про встановлення фактів, що мають юридичне значення" при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки прізвищ, імені, по батькові, або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові надати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Судом встановлено, що свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 від 14.07.2014 належить заявниці ОСОБА_1 .
Вищезазначений факт підтверджується наданими заявницею документами, а саме: копією свідоцтва про народження від 20.01.1978 року, в якому вказана ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інформація, щодо ім`я, по батькові та дати народження повністю збігається з інформацією зазначеною в свідоцтві про шлюб серії НОМЕР_1 від 14.07.2014, копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 13.03.2020 де матір`ю дитини вказана ОСОБА_4 де інформація, щодо ім`я, по батькові збігається з інформацією зазначеною в свідоцтві про шлюб серії НОМЕР_1 від 14.07.2014.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документа породжує юридичні наслідки для заявниці, оскільки надає право на пенсію, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 315 ч.1 п. 6, 316, 318, 319 ЦПК України -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) за участю заінтересованої особи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 40382655, вул. Хмельницьке шосе 7, м. Вінниця) про встановлення факту належності правовстановлюючого документа задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, що ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , належить свідоцтво про шлюб НОМЕР_1 від 14.07.2014, де зазначено прізвище ОСОБА_3 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В. І. Гуцол
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118578209 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Гуцол В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні