Ухвала
від 24.04.2024 по справі 695/1476/24
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Справа № 695/1476/24

номер провадження 1-кс/695/396/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2024 рокум. Золотоноша

Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого СВ Золотоніського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250370000192від 10.02.2024року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.4ст.190КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Золотоніського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до суду з погодженим прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370000192 від 10.02.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, про отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.

В обґрунтування клопотання зазначено, що 09.02.2024 року до Золотоніського РВП надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що 02.02.2024 року їй надійшло повідомлення про невірно введений пін-код, після чого надійшли три телефонні дзвінки з невідомих номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , і надалі в ході спілкування потерпіла надала дані своєї банківської карти № НОМЕР_4 в результаті чого були списані грошові кошти в сумі 4050.00 грн.

За даним фактом до ЄРДР внесено відомості за № №12024250370000192 від 10.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Під час проведення досудового розслідування допитано потерпілу ОСОБА_5 , яка пояснила, що є клієнтом банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та користується банківським рахунком НОМЕР_5 . Також потерпіла повідомила, що 02.02.2024 року їй надійшло повідомлення про невірно введений пін-код, після чого надійшли три телефонні дзвінки з невідомих номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , і надалі в ході спілкування потерпіла надала дані своєї банківської карти № НОМЕР_4 . У подальшому вона 09.02.2024 року перебуваючи у м. Золотоноша хотіла здійснити покупку деяких речей, однак при спробі розрахуватись банківської картою, надійшло повідомлення що недостатньо коштів на карті. Вже вдома підрахувавши свої витрати виявила відсутність грошових коштів у сумі 4050.00 грн.

Для проведення подальшого досудового слідства є необхідним встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення за період часу 09.02.2024 року, в тому числі необхідна інформація про рух коштів по банківській картці, сум перерахованих коштів, призначення платежів та ін.

Володільцем вказаної інформації є АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄРДПОУ НОМЕР_6 ), а вказана інформація містить банківську таємницю, а тому неможливо її отримати іншим шляхом, що і стало підставою для звернення до суду із даним клопотанням.

У судове засідання слідчий та прокурор не прибули, згідно з клопотанням просять здійснювати розгляд даного клопотання за їх відсутності.

Особа, у володінні якої перебуває інформація та документи, доступ до яких просить надати слідчий свого представника для розгляду клопотання не направила, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином у порядку визначеному законодавством.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання документи, зазначає, що тимчасовий доступ до речей та документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, передбачений п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Пунктом п`ятим частини 1 статті 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250370000192 від 10.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що потерпіла ОСОБА_5 користується банківським рахунком НОМЕР_5 , який відкритий АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Інформація та документи, доступ до яких просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення обставин по даному кримінальному провадженню та знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а їх дослідження буде сприяти повному та всебічному встановленню істини по даному кримінальному провадженню. Крім того, враховуючи, що вказані відомості становлять банківську таємницю то іншими способами, окрім тимчасового доступу до документів неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Відповідно до ч. 5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі пособі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно із ст.163 КПК України доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, якщо сторона кримінального провадження доведе, що одержати зазначені документи іншим способом, як за ухвалою суду неможливо (ч. 6 ст. 163 КПК України).

Слідчий суддя погоджується, що з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та необхідності проведення інших слідчих дій, стороні кримінального провадження необхідно отримати відповідну інформацію, яка має доказове значення для встановлення фактичних обставин справи.

З огляду на викладене, сторона кримінального провадження довела, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи, що отримання зазначеної інформації для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає за необхідне вказане клопотання в цій частині задовольнити.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, серед іншого, прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, серед іншого, строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 84-86,159-166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити. Надати слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , заступнику начальника СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області майору поліції ОСОБА_6 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю подальшого вилучення документів та інформації, що перебувають у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄРДПОУ НОМЕР_6 ),розміщеного заадресою: АДРЕСА_1 , а саме:

-інформацію про рух коштів по банківському рахунку НОМЕР_5 із зазначенням дати та часу проведення операцій, з розшифруванням призначення платежів та із зазначеням контрагентів (їх кодів та банківських рахунків) за період 09.02.2024 року.

Ухвала дійсна протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто по 24 .05.2024 року.

Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені ст. 166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення24.04.2024
Оприлюднено26.04.2024
Номер документу118586022
СудочинствоКримінальне
Сутьдозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250370000192від 10.02.2024року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.4ст.190КК України

Судовий реєстр по справі —695/1476/24

Ухвала від 24.04.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Середа Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні