Ухвала
від 12.04.2024 по справі 757/13598/24-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/13598/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про передачу речових доказів у кримінальному провадженні № 42023164110000003, -

В С Т А Н О В И В :

На розгляді слідчого судді надійшло клопотання начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про передачу речових доказів у кримінальному провадженні № 42023164110000003 Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (ЄДРПОУ 41037901), для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження, збереження їхньої економічної вартості, а саме:

- майно, власником якого є громадянка України ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_15: будинок (домоволодіння), розташований у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000360799; автомобіль «MERCEDES-BENZ EQV», 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_2 , номерний знак НОМЕР_3 ;

- майно, власником якого є громадянка України ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП: НОМЕР_4 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_38: офісне приміщення, розташоване у місті АДРЕСА_8, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000422343; автомобіль «MERCEDES-BENZ G 63 AMG», 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_6 , номерний знак НОМЕР_7 .

- майно, власником якого є громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_8 ): автомобіль «TOYOTA LAND CRUISER», 2023 року випуску, номер кузову НОМЕР_9 , номерний знак НОМЕР_10 .

Обґрунтовуючи клопотання, прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023164110000003 від 26.04.2023, за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 368-5, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 409 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 426-1 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні забезпечується групою прокурорів Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного та Центрального регіону, Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, Кропивницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони та Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора.

22.07.2023 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в порядку, передбаченому ст. ст. 278, 111 та 165 КПК України, повідомлено про те, що він підозрюється:

- у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 КК України;

- у нез`явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем (крім строкової служби), вчинене в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України;

- ухилення військовослужбовця від несення обов`язків військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 409 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_9 вчинив інкриміновані йому кримінальні правопорушення, за наступних обставин.

Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України № 38 від 17.01.2022 ОСОБА_9 призначено на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідно до статей 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 20 Конвенції Організації Об`єднаних Націй проти корупції, яку ратифіковано Верховною радою України із заявами Законом № 251-V (251-16) від 18.10.2006 за умови дотримання своєї конституції та основоположних принципів своєї правової системи кожна Держава-учасниця розглядає можливість вжиття таких законодавчих та інших заходів, які можуть бути необхідними для визнання злочином умисне незаконне збагачення, тобто значне збільшення активів державної посадової особи, яке перевищує її законні доходи і які вона не може раціонально обґрунтувати.

Відповідно до ч. 12 ст. 6 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов`язків згідно із законодавством.

Крім того, ч. 8 ст. 20 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військові посадові особи, крім військовослужбовців строкової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також військових посадових осіб з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу, військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу, військовослужбовців молодшого офіцерського складу військової служби за контрактом осіб офіцерського складу, зобов`язані подавати щороку до 1 квітня декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку та на умовах, встановлених Законом України «Про запобігання корупції».

На військових посадових осіб поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до статті 42 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» керівники, інші посадові особи органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій та закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності та громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження служби у військовому резерві, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, прибуття за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов`язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки під час проведення приписки до призовних дільниць, призову на військову службу та проходження зборів, а Центральне управління та регіональні органи Служби безпеки України, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України - під час призову на військову службу та проходження зборів зобов`язані ознайомити громадян України з їхніми правами та обов`язками згідно з вимогами цього Закону.

Відповідно до підпункту «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Таким чином, ОСОБА_9 , перебуваючи на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 є суб`єктом, на якого поширюються обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до положень Примітки до ст. 368-5 КК України, особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".

Під набуттям активів слід розуміти набуття їх особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність, а також набуття активів у власність іншою фізичною або юридичною особою, якщо доведено, що таке набуття було здійснено за дорученням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або що особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, може прямо чи опосередковано вчиняти щодо таких активів дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними.

Під активами слід розуміти грошові кошти (у тому числі готівкові кошти, кошти, що перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, у тому числі криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов`язань, а також роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під законними доходами особи слід розуміти доходи, правомірно отримані особою із законних джерел, зокрема визначених пунктами 7 і 8 частини першої статті 46 Закону України "Про запобігання корупції".

При визначенні різниці між вартістю набутих активів та законними доходами не враховуються активи, які є предметом провадження у справах про визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави, а також активи, стягнуті в дохід держави в рамках такого провадження.

Так, ОСОБА_9 при вступі до лав Збройних Сил України, відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», склав Військову присягу на вірність народу України та присягнув бути вірними та відданими українському народові, непохитно стояти на сторожі свободи і незалежності української держави, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок та неухильно дотримуватися Конституції та законів України.

Перебуваючи на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 полковник ОСОБА_9 знав та розумів, що відповідно до п. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України» від 24.03.1999, на нього, у тому числі, покладено обов`язки додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів, додержуватися визначених військовими статутами правил взаємовідносин між військовослужбовцями, поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків.

Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно-правових актів, ОСОБА_9 , усупереч обов`язку їх неухильного дотримання, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, став на шлях злочинної діяльності та умисно, у період з 17.01.2022 по теперішній час, перебуваючи на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , набув активів вартістю 151 857 294 грн., законність підстав набуття яких не підтверджено доказами та які значно перевищують його законні доходи, за наступних обставин.

Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Малиновському районі Одеського міського управління юстиції 07.07.2015 під № 1309 зареєстровано шлюб між ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно ч. 3 ст. 368 Цивільного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно із ч. 1 та 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно із ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» деклараціях серед іншого зазначаються відомості про персональні данні особи, що декларує, об`єкти нерухомості, цінне рухоме майно, отримані доходи, наявні у суб`єкта декларування або членів його сім`ї грошові активи, у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках або які зберігаються у банку; банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб`єкта декларування або членів його сім`ї відкриті рахунки (незалежно від типу рахунку, а також рахунки, відкриті третіми особами на ім`я суб`єкта декларування або членів його сім`ї) або зберігаються кошти, інше майно тощо.

Наказом Міністерства оборони України № 364 від 02.07.2019, ОСОБА_9 призначений на посаду військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Таким чином, відповідно до підпункту «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_9 як військова посадова особа Збройних Сил України, належав до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону, в тому числі в частині обов`язку щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

25.02.2021 о 16 год. 12 хв., ОСОБА_9 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, здійснивши вихід у мережу Інтернет з ІР-адреси НОМЕР_11 та заповнивши на офіційному веб-сайті НАЗК за URL- адресою ІНФОРМАЦІЯ_7 затверджену НАЗК форму декларації, із застосуванням особистого кваліфікованого електронного підпису, виданого в АЦСК АТ КБ «ПРИВАТБАНК» із номером сертифіката НОМЕР_12 , подав щорічну Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (ІD документа - 2687b10f-2223-4fa2-a079-6e2).

Перед підписанням декларації ОСОБА_9 ознайомився з попередженням про відповідальність за внесення до неї завідомо недостовірних відомостей, а також підтвердив їх повноту та достовірність шляхом проставлення відповідної відмітки.

Перелік інформації, яка зазначається у декларації, визначений ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції». При цьому під час заповнення декларації суб`єкти декларування, в тому числі і ОСОБА_9 , ознайомлюються із методичними настановами щодо заповнення декларації. Таким чином, ОСОБА_9 був обізнаний із правилами заповнення декларації перед початком внесення інформації до розділів декларації за 2020 рік.

В ході заповнення вищевказаної декларації, ОСОБА_9 вніс до її відповідних розділів інформацію про членів сім`ї декларування, об`єкти нерухомості, цінне рухоме майно - транспортні засоби, доходи, у тому числі подарунки, грошові активи, банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб`єкта декларування, а також робота за сумісництвом суб`єкта декларування.

У розділі 3 «Об`єкти нерухомості» вказаної декларації, ОСОБА_9 зазначив земельну ділянку загальною площею 20 000 м2, з кадастровим номером: 5121084100:01:001:1659, розташовану у селі Мирне Біляївського району Одеської області, земельну ділянку загальною площею 1200 м2, з кадастровим номером: 5211082000:01:002:0835, розташовану у селі Градениці Біляївського району Одеської області, власником яких він являється, а також житловий будинок загальною площею 78,5 м2, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , яким він безоплатно користується. У розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби», ОСОБА_9 зазначив легковий автомобіль Toyota Camry 2019 року випуску з номером кузова НОМЕР_13 вартістю 1 010 688 грн., власником якого є дружина ОСОБА_9 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . У розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» вказаної декларації, ОСОБА_9 зазначив суми коштів у розмірі 339 998 грн., 23 173 грн. та 10 920 грн. як свої доходи та суми коштів у розмірі 4 742 324 грн. та 5 160 грн., як доходи своєї дружини ОСОБА_6 . У розділі 12 «Грошові активи» вищевказаної декларації, ОСОБА_9 зазначив 500 000 грн. як свої особисті заощадження та 2 090 000 грн. як заощадження ОСОБА_6 .

При цьому, будь-які інші активи та майно ОСОБА_9 у щорічній Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, не вказані.

Встановлено, що за період з 01.01.2021 по 05.05.2023 загальна сума доходів ОСОБА_9 , правомірно отриманих із законних джерел, зокрема визначених п. 7 і 8 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», склала 1 693 161,07 грн., а сума його видатків - 1 606 014,93 грн.

Загальна сума доходів члена сім`ї (дружини) ОСОБА_9 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за період з 01.01.2021 по 05.05.2023, склала 20 100 784,50 грн., а сума її видатків - 18 347 098,36 грн.

Встановлено, що загальна сума доходів матері ОСОБА_9 - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з 01.01.2021 по 05.05.2023, склала 5 726 558,76 грн., а сума її видатків - 5 358 150,45 грн.

Крім того, встановлено, що загальна сума доходів тещі ОСОБА_9 - ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , за період з 01.01.2021 по 05.05.2023, склала 24 426 686,94 грн., а сума її видатків - 22 534 069,74 грн.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 23.02.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел, спрямований на набуття ним та набуття за його дорученням іншими фізичними особами активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.

Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_9 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив придбати автомобіль Mercedes-Benz GLS 580, номер кузова: НОМЕР_14 .

З цією метою ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав вказівку здійснити 23.02.2022 своїй дружині - ОСОБА_6 , придбання автомобілю Mercedes-Benz GLS 580, номер кузова: НОМЕР_14 .

23.02.2022 ОСОБА_6 , на виконання вказівки ОСОБА_9 , прибула до територіального сервісного центру МВС № 5141 РСЦ ГСЦ МВС в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Корольова, 5, де відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу № 5141/2022/3127055 здійснила придбання автомобілю Mercedes-Benz GLS 580, номер кузова: НОМЕР_14 у громадянки України ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 за ціною 2 000 000 грн.

Надалі, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_9 у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив придбати автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG 3982, номер кузова: НОМЕР_6 .

З цією метою ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав вказівку здійснити 05.11.2022 своїй тещі - ОСОБА_11 , придбання автомобілю Mercedes-Benz G 63 AMG 3982, номер кузова: НОМЕР_6 , а в подальшому переоформити вказаний транспортний засіб за заниженою вартістю на його дружину - ОСОБА_6 .

05.11.2022 ОСОБА_11 , на виконання вказівки ОСОБА_9 , прибула до територіального сервісного центру МВС № 8047 РСЦ ГСЦ МВС в м. Києві, розташованого за адресою: Велика Кільцева, 4, де відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу № 8047/2022/3496363 здійснила придбання автомобілю Mercedes-Benz G 63 AMG 3982, номер кузова: НОМЕР_6 у представника ТОВ «Украгроном-Україна» (код ЄДРПОУ 44169592) ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , за ціною 8 409 455,98 грн.

10.11.2022 ОСОБА_11 , продовжуючи виконання вказівки ОСОБА_9 щодо набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, прибула до територіального сервісного центру МВС № 5152 РСЦ ГСЦ МВС в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, Київське шосе, 27А, де відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу № 5152/2022/3504024 здійснила продаж автомобілю Mercedes-Benz G 63 AMG 3982, номер кузова: НОМЕР_6 дружині ОСОБА_14 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ціною 4 900 000 грн.

Надалі, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_9 у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив придбати будинок загальною площею 857 кв. м. на земельній ділянці 1530 кв. м., розташований у АДРЕСА_1 , за ціною 4 070 000 євро.

ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав вказівку своїй матері - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснити виїзд до міста Марабелья провінції Малага Королівства Іспанія та здійснити купівлю казаного будинку.

24.11.2022 о 05 год. 12 хв. ОСОБА_15 , на виконання вказівки ОСОБА_9 , перетнула державний кордон України у пункті пропуску «Маяки-Удобне», розташований на кордоні з Республікою Молдова, після чого направилась до Королівства Іспанія для підготовки до купівлі вищевказаного об`єкту нерухомого майна. З цією метою ОСОБА_4 одержала у Королівстві Іспанія тимчасовий дозвіл на перебування під міжнародним захистом як переміщена особа з 28.11.2022, а також одержала у Королівстві Іспанія посвідчення іноземного громадянина ID НОМЕР_15 .

15.12.2022 продовжуючи виконання вказівки ОСОБА_9 щодо набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_4 прибула до нотаріуса у місто Марабелья провінції Малага Королівства Іспанія, де вчинила та нотаріально засвідчила правочин щодо купівлі у компанії Durssia SL (адреса розташування: Lugar Conjunto Condado De Sierra Blanca, BL J AT 29602, Marbella, Malaga, Spain) будинку загальною площею 857 кв. м. на земельній ділянці 1530 кв. м., розташованого у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, за ціною 4 070 000 євро (що за курсом Національного банку України становило 158 434 111 гривень), після чого 16.12.2022 о 23 год. 33 хв. через пункт пропуску через державний кордон України «Маяки-Удобне», розташований на кордоні з Республікою Молдова, повернулась до України.

В подальшому, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_9 у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив придбати нежитлове офісне приміщення загальною площею 223,93 кв. м., розташоване у АДРЕСА_9, за ціною 737 000 євро.

ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав вказівку своїй дружині - ОСОБА_6 , здійснити виїзд до міста Марабелья провінції Малага Королівства Іспанія та здійснити купівлю вищевказаного нежитлового офісного приміщення.

14.12.2022 о 05 год. 05 хв. ОСОБА_6 , на виконання вказівки ОСОБА_9 , перетнула державний кордон України у пункті пропуску «Маяки-Удобне», розташований на кордоні з Республікою Молдова, після чого направилась до Королівства Іспанія для підготовки до купівлі вищевказаного об`єкту нерухомого майна.

15.02.2023 продовжуючи виконання вказівки ОСОБА_9 щодо набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_6 прибула до нотаріуса у місто Марабелья провінції Малага Королівства Іспанія, де вчинила та нотаріально засвідчила правочин щодо купівлі нежитлового офісного приміщення загальною площею 223,9 кв. м., розташованого у АДРЕСА_9, з кадастровим номером 8724105UF2482S0030QB, за ціною 737 000 євро (що за курсом Національного банку України становило 28 993 948 гривень), після чого 25.02.2023 о 23 год. 27 хв. через пункт пропуску «Маяки-Удобне», розташований на кордоні з Республікою Молдова, повернулась до України. Відповідно до вказаного договору купівлі-продажу, 100 відсотків права власності на вищевказане нерухоме майно належить подружжю - ОСОБА_6 (посвідчення іноземного громадянина ID НОМЕР_16 , видане Королівством Іспанія) та ОСОБА_9 (посвідчення іноземного громадянина Королівством Іспанія не видавалось).

Надалі, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_9 у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив придбати автомобіль TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, номер кузова НОМЕР_17 .

ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав вказівку здійснити 06.09.2022 своїй тещі - ОСОБА_11 , придбання автомобіля TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, номер кузова НОМЕР_17 .

03.09.2022 ОСОБА_11 , перебуваючи у приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Одеської області ОСОБА_16 , за адресою: АДРЕСА_3 , надала та нотаріально посвідчила довіреність строком до 10.09.2023 на ім`я громадянина України ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , щодо придбання автомобіля TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, номер кузова НОМЕР_17 ,

06.09.2022 ОСОБА_17 , відповідно до виданої ОСОБА_11 довіреності, не будучи обізнаним про злочинний умисел ОСОБА_9 , прибув до територіального сервісного центру МВС № 5341 РСЦ ГСЦ МВС в Полтавській області, розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , де відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу № 5341/2022/3376356 здійснив придбання автомобіля TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, номер кузова НОМЕР_17 у громадянина України ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , за заниженою вартістю 48 000 грн., після чого передав вказаний автомобіль для подальшого користування ОСОБА_11 .

В подальшому, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_9 у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив придбати транспортний засіб марки Mercedes-Benz EQV 300, номер кузова НОМЕР_2 .

ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав вказівку здійснити 26.01.2023 своїй матері - ОСОБА_4 , придбання транспортного засобу марки Mercedes-Benz EQV 300, номер кузова НОМЕР_2 , за ціною 73 000 євро, після чого здійснити його державну реєстрацію.

26.01.2023 ОСОБА_4 , на виконання вказівки ОСОБА_9 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, придбала транспортний засіб марки Mercedes-Benz EQV 300, номер кузова НОМЕР_2 , за ціною 73 000 євро.

07.02.2023 ОСОБА_4 , на виконання вказівки ОСОБА_9 , прибула до територіального сервісного центру МВС, де здійснила реєстрацію вказаного транспортного засобу, вартість якого відповідно до митної декларації UA401020/2023/5473 від 06.02.2023, становила 73 000 євро (що за курсом Національного банку України становило 2 918 970 грн.).

В подальшому, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на набуття ним активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, ОСОБА_9 у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, вирішив придбати автомобіль TOYOTA LAND CRUISER, номер кузова НОМЕР_9 .

З цією метою ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав вказівку здійснити 25.04.2023 своїй тещі - ОСОБА_11 , продаж автомобіля TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, номер кузова НОМЕР_17 , 2021 року виготовлення, за ціною 2 000 000 грн. та в той же день здійснити покупку автомобіля TOYOTA LAND CRUISER, номер кузова НОМЕР_9 , 2023 року виготовлення.

25.04.2023 ОСОБА_11 , на виконання вказівки ОСОБА_9 , прибула до територіального сервісного центру МВС № 5141 РСЦ ГСЦ МВС в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Корольова, 5, де відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу № 5141/2023/3781587 здійснила продаж автомобіля TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, номер кузова НОМЕР_18 виготовлення, за ціною 2 000 000 грн. ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , а також, відповідно до договору купівлі-продажу транспортного засобу № 5141/2023/3782012 придбання автомобіля TOYOTA LAND CRUISER, номер кузова НОМЕР_9 у громадянина України ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , за ціною 3 000 000 грн.

Вартість активів, набутих фізичними особами ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_11 за період з 01.01.2021 по 05.05.2023 складає 203 804 485,96 грн.

При цьому, різниця між вартістю набутих активів та підтвердженою сумою грошових надходжень зазначених осіб розрахунково складає 151 857 294,69 грн., а різниця між вартістю набутих активів та залишком невикористаної частини грошових надходжень зазначених осіб складає 199 702 628,17 грн.

Таким чином, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, набув активів вартістю 151 857 294 грн., що більше ніж на шість тисяч п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.

Поряд з цим, встановлено, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ХІ, у зв`язку з військовою агресією рф проти України, з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан строком на 30 днів, який неодноразово продовжувався Указами Президента України та триває до цього часу.

Відповідно до ст. 65 Конституції України, захист Батьківщини, незалежності і територіальної цілісності України є обов`язком громадян України та ст. 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 1 - 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, військовослужбовці зобов`язані свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок; постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати і виконувати свої обов`язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; знати і утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України.

В той же час, відповідно до ст. 17 Закону України «Про оборону України», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України. Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров`я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов`язок згідно із законодавством. Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов`язок у запасі відповідно до законодавства.

Згідно вимог п. п. 1, 2, 3 ч. 3 ст. 24 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язок військової служби на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять) чи поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов`язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника), на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби.

При цьому, військовослужбовці згідно ст. 254 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, зобов`язані негайно повідомити про захворювання безпосередньому начальникові, який зобов`язаний направити хворого до медичного пункту частини.

Відповідно до ст. 255 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, амбулаторний прийом проводиться в медичному пункті військової частини лікарем (фельдшером) у години, встановлені розпорядком дня військової частини. Військовослужбовці, які захворіли раптово або дістали травму, направляються до медичного пункту частини негайно, у будь-який час доби.

Згідно із ч. ч. 2, 3 та 5 ст. 256 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, після огляду лікарем (фельдшером) хворі залежно від характеру хвороби направляються для лікування. Хворі, яким призначене амбулаторне лікування, для приймання ліків і проведення інших лікувальних процедур, а також ті, що потребують консультації медичних спеціалістів, направляються до медичного пункту військової частини у дні і години, зазначені лікарем у книзі запису хворих. Офіцери та військовослужбовці військової служби за контрактом, за висновком лікаря можуть залишатися для лікування на квартирах (удома). Про результати огляду хворих, характер поданої допомоги і призначення лікар робить відповідні відмітки в медичних книжках та видає довідки про стан здоров`я.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, висновок про часткове або повне звільнення офіцерів та військовослужбовців військової служби за контрактом, - від виконання службових обов`язків дається лікарем, а у військових частинах, де лікар за штатом не передбачений, - фельдшером не більше ніж на шість діб. У разі потреби термін звільнення може бути продовжено.

Згідно ст. 259 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, у медичному пункті військової частини проводиться 14-денне стаціонарне лікування хворих, а також військовослужбовців, направлених з лікувальних закладів (частин) на лікування та реабілітацію.

Крім того, згідно ст. 260 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, на стаціонарне лікування поза розташуванням військової частини військовослужбовці направляються за висновком лікаря військової частини, а для подання невідкладної допомоги за відсутності лікаря - черговим фельдшером (санітарним інструктором) медичного пункту з одночасним доповіданням про це начальникові медичної служби і черговому військової частини. До лікувальних закладів хворі доставляються у супроводі фельдшера (санітарного інструктора).

При цьому, відповідно до абз. 9 п. 1 ст. 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в редакції Закону України № 2171-IX від 01.04.2022, у період дії воєнного стану військовослужбовці, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, можуть бути направлені відповідно до висновку військово-лікарської комісії для подальшого надання їм медичної допомоги або проведення медико-психологічної реабілітації до медичних закладів, розташованих за межами України. На зазначених військовослужбовців та супроводжуючий їх медичний персонал не поширюються обмеження щодо виїзду громадян України за межі України. Порядок надання військовослужбовцям медичної допомоги або проведення медико-психологічної реабілітації у медичних закладах за межами України і проведення оплати послуг з надання такої медичної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно із абз. 3 п. 2 ст. 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», направлення військовослужбовців та членів їх сімей на лікування за межі України здійснюється на загальних підставах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 1 Порядку направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на лікування за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2022 № 411 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 1169 від 14.10.2022 (далі - Порядку), направленню для лікування за кордон з метою отримання медичної та/або реабілітаційної допомоги підлягають особи із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалі у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України (далі - захисники України), за умови наявності висновку про необхідність направлення на лікування за кордон та повідомлення від Координаційного центру з надзвичайних ситуацій (Emergency Response Coordination Centre) Європейської Комісії через електронну платформу "Система раннього попередження та реагування" (Early Warning and Response System) про готовність конкретної країни - члена Європейського Союзу на безоплатній основі прийняти на лікування та/або письмового підтвердження готовності закладу охорони здоров`я іноземної держави на безоплатній основі прийняти на лікування.

Відповідно до п. 2 зазначеного Порядку направлення захисників України на лікування за кордон ініціюється закладами охорони здоров`я, в яких вони перебувають на лікуванні та/або реабілітації.

З метою організації направлення на лікування за кордон захисників України заклади охорони здоров`я, у яких вони перебувають на лікуванні та/або реабілітації, готують такі документи: згода захисника України або його законного представника на лікування за кордоном з наданням однозначної згоди на обробку персональних даних, що стосуються медичної інформації; згода на обробку та передачу персональних даних закладам охорони здоров`я іноземних держав відповідно до законодавства у довільній формі; виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ; висновок про необхідність направлення на лікування за кордон згідно з додатком.

Крім того, п. 3 зазначеного Порядку передбачено, що висновок про необхідність направлення на лікування за кордон готується закладом охорони здоров`я, в якому захисник України перебуває на лікуванні та/або реабілітації, і підписується керівником закладу охорони здоров`я та лікуючим лікарем закладу охорони здоров`я, визначеним керівником цього закладу або уповноваженою на прийняття відповідних рішень особою, за формою згідно з додатком.

Також, п. 4 Порядку визначено, що заклад охорони здоров`я, в якому захисник України перебуває на лікуванні та/або реабілітації, формує та надсилає до державного органу, що входить до складу сектору безпеки і оборони, в якому проходять службу захисник України: перелік захисників України, щодо яких наявні висновки про необхідність направлення на лікування за кордон, із зазначенням діагнозу/діагнозів та ускладнень відповідно до НК 025:2021 "Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров`я; документи, зазначені у пункті 2 цього Порядку, - для кожного захисника України, щодо якого наявний висновок про необхідність направлення на лікування за кордон.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що після узагальнення інформації, отриманої від закладу охорони здоров`я, в якому захисник України перебуває на лікуванні та/або реабілітації, державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, протягом трьох календарних днів надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів, зазначених у пункті 4 цього Порядку, та готує дозволи на виїзд за кордон для захисників України.

В подальшому, МОЗ листом інформує Командування Медичних сил Збройних Сил або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, який надав інформацію про захисників України, Адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких заклади охорони здоров`я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном, що регламентовано п. 6 вказаного Порядку.

Тим же пунктом передбачено, що Інформування здійснюється протягом семи календарних днів з дня отримання повідомлення від Координаційного центру з надзвичайних ситуацій (Emergency Response Coordination Centre) Європейської Комісії через електронну платформу "Система раннього попередження та реагування" (Early Warning and Response System) про готовність конкретної країни - члена Європейського Союзу на безоплатній основі прийняти на лікування та/або письмового підтвердження готовності закладу охорони здоров`я іноземної держави на безоплатній основі прийняти на лікування.

У разі коли у МОЗ відсутні повідомлення від Координаційного центру з надзвичайних ситуацій (Emergency Response Coordination Centre) Європейської Комісії через електронну платформу "Система раннього попередження та реагування" (Early Warning and Response System) про готовність конкретної країни - члена Європейського Союзу на безоплатній основі прийняти на лікування та/або пропозиції закладів охорони здоров`я іноземних держав на безоплатній основі прийняти на лікування конкретного захисника України з надісланого переліку, п. 7 Порядку передбачено, що МОЗ та МЗС вживають заходів до пошуку відповідних закладів охорони здоров`я іноземних держав.

Відповідно до п. 2-7 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27.01.1995 № 57, в разі введення на території України воєнного стану виїзд за межі України осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на лікування за кордон здійснюється за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон або паспорта громадянина України (за їх відсутності - документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону) та за наявності висновку про необхідність направлення особи із складових сил оборони або сил безпеки, постраждалої у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на лікування за кордон та листа МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, яких заклади охорони здоров`я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.

Відповідно п. 8 Порядку, транспортування захисників України згідно з переліком захисників України, яких заклади охорони здоров`я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном, до державного кордону організовує МОЗ за сприяння Міноборони, МВС, Адміністрації Держприкордонслужби. Після перетину державного кордону транспортування до закладів охорони здоров`я іноземних держав здійснюється за сприяння МЗС та МОЗ.

При цьому, відповідно до п. 9 Порядку, супровід захисників України під час лікування у закладі охорони здоров`я відповідної держави перебування та повернення захисників України після завершення лікування здійснює МЗС через закордонні дипломатичні установи України за сприяння МОЗ, Міноборони, представників Європейського Союзу, волонтерських організацій і громад закордонних українців.

Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 17.01.2022 №38 полковника ОСОБА_9 призначено начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 .

06.03.2022 близько 10 год. полковник ОСОБА_9 отримав вогнепальне поранення правої гомілки у зв`язку із чим останній систематично перебував на лікуванні в медичних закладах.

Під час проходження військової служби, у невстановлений слідством дату та час, але не пізніше 11.11.2022, у полковника ОСОБА_9 виник злочинний умисел на ухилення від виконання обов`язків з військової служби та виїзду у період воєнного стану за межі України з метою відпочинку.

З метою створення підстав, які дадуть можливість виїзду за межі України, будучи обізнаним із визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2022 № 411 Порядком, полковник ОСОБА_9 вирішив використати наявне у нього поранення та звернутись до лікувального закладу, який у зв`язку із цим пораненням мав змогу рекомендувати останньому лікування за кордоном.

Реалізуючи свій злочинний умисел, у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб, дату та час, але не пізніше 11.11.2022, ОСОБА_9 підшукав листи від медичних закладів «Medicalpark» (Туреччина) та «Romatem» (Туреччина), відповідно до яких, зазначені закордонні медичні установи готові були прийняти ОСОБА_9 на тридцяти денне цілодобове стаціонарне лікування вартістю 12 500 доларів США, зі строком сплати протягом 15 днів із дня складення пропозиції.

Реалізуючи розроблений план, 21.11.2022 полковник ОСОБА_9 діючи у порушення вищевказаних вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України звернувся до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» (військова частина НОМЕР_19 ) для проходження стаціонарного лікування.

В один із днів, але не пізніше 25.11.2022, ОСОБА_9 переслідуючи свій злочинний умисел, направлений на ухилення від виконання обов`язків військової служби, підшукав гарантійний лист від ПП « ІНФОРМАЦІЯ_27 », відповідно до якого зазначене підприємство гарантувало сплату лікування ОСОБА_9 та всі супутні витрати, пов`язані із його переміщенням та перебуванням на лікуванні, яке фактично підприємством в подальшому не здійснювалось.

Під час проходження лікування полковник ОСОБА_9 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на ухилення від виконання обов`язків з військової служби, ініціював перед начальником медичної частини полковником медичної служби ОСОБА_22 . питання про виготовлення документів, передбачених Порядком з метою проходження лікування за кордоном та надав раніше підшукані документи від «Medicalpark» (Туреччина), «Romatem» (Туреччина) та ПП «ІНФОРМАЦІЯ_27».

У зв`язку із викладеним, заступником начальника госпіталю з медичної частини - начальником медичної частини полковником медичної служби ОСОБА_22 , який не був обізнаний про дійсні наміри ОСОБА_9 , розпочато процедуру, передбачену Порядком, отримано згоду від полковника ОСОБА_23 на лікування за кордоном з наданням однозначної згоди на обробку персональних даних, що стосуються медичної інформації, підготовлено відповідне клопотання з додатками, передбаченими п. 2 Порядку, яке скеровано до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

01.12.2022 висновком консиліуму Військово-медичного клінічного центру Південного регіону полковник ОСОБА_9 включений до списку осіб, які рекомендовані для лікування за кордоном, який того ж дня направлений до Командування Медичних сил Збройних Сил України.

За результатами проведеного лікування у період з 22.11.2022 до 01.12.2022 лікуючим лікарем ОСОБА_24 та заступником начальника госпіталю з медичної частини - начальником медичної частини полковником медичної служби ОСОБА_22 складено виписку із медичної карти стаціонарного хворого № 2477, відповідно до якої полковника ОСОБА_14 01.12.2022 виписано зі стаціонару.

02.12.2022 Командування Медичних сил Збройних Сил України відповідно до п. 5 Порядку отримані описані вище документи, разом із листом-направленням полковника ОСОБА_9 з метою направлення останнього на лікування за кордон, направило до Міністерства охорони здоров`я України.

При цьому, відповідний лист Міністерства охорони здоров`я України про погодження іноземною стороною полковника ОСОБА_9 , як захисника України, якого заклади охорони здоров`я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордон, до Командування Медичних сил Збройних Сил України не надходив.

У зв`язку з закінченням лікування 02.12.2023 о 09 год. 00 хв. полковник ОСОБА_9 мав з`явитись до розташування ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_20 ), який дислокується за адресою: АДРЕСА_5 , та продовжити виконувати обов`язки військової служби.

Проте, полковник ОСОБА_9 , маючи на меті тимчасово ухилитись від військової служби, 02.12.2022 о 09 год. 00 хв., в умовах воєнного стану, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, вчасно без поважних причин із лікувального закладу на службу до розташування ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_20 ), який дислокується за адресою: АДРЕСА_5 , не з`явився. Незаконно перебуваючи поза місцем служби по 15.12.2022 включно, полковник ОСОБА_9 проводив час вільно, на власний розсуд, не пов`язуючи його з виконанням обов`язків військової служби.

Таким чином, полковник ОСОБА_9 , у період з 02.12.2022 по 15.12.2022 включно, діючи умисно, в умовах воєнного стану, вчинив нез`явлення вчасно без поважних причин на службу з лікувального закладу, проводив вказаний час на власний розсуд, не пов`язаний з проходженням військової служби.

Також встановлено, що незважаючи на відсутність погодження від Міністерства охорони здоров`я України про направлення ОСОБА_9 на лікування за кордон, останній 16.12.2022 повторно звернувся до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» (військова частина НОМЕР_19 ) та у подальшому у період з 16.12.2022 по 20.12.2022 перебував на стаціонарному лікуванні у вказаному медичному закладі.

19.12.2022 ОСОБА_9 будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом та проходячи її на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_20 ), перебуваючи на стаціонарному лікуванні у військовій частині НОМЕР_19 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_6 , у військовому званні «полковник», діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій і передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в умовах дії правового режиму воєнного стану, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел тимчасово ухилитись від несення обов`язків військової служби, достовірно знаючи про те, що він не включений до списків Міністерства охорони здоров`я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, яких заклади охорони здоров`я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном, повідомив лікуючого лікаря ОСОБА_24 про вказане нібито узгодження та вибуття відповідно до Порядку для лікування за кордон, а також проінформував командира військової частини НОМЕР_21 , як свого безпосереднього начальника.

В свою чергу, ОСОБА_24 , будучи введеним в оману полковником ОСОБА_9 , 20.12.2023 підготував переводний епікриз із медичної карти стаціонарного хворого № 2477 з рекомендацією щодо направлення полковника ОСОБА_9 на лікування за кордон і передав полковнику ОСОБА_9 зазначений епікриз.

Після отримання вказаного переводного епікризу із медичної карти стаціонарного хворого № 2477, 22.12.2022, полковник ОСОБА_9 , з метою ухилення від військової служби, перетнув державний кордон України та перебував за межами України до 18.01.2023.

Так, ОСОБА_9 , використовуючи паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_22 , разом зі своєю матір`ю ОСОБА_4 через пункт пропуску «Старокозаче» 22.12.2022 о 17-39 год. виїхав з території України. Цього ж дня, ОСОБА_9 , разом зі своєю матір`ю ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_15 о 22-45 год. рейсом ТК272 прибув з аеропорту «Кишинів» до Аеропорту « Стамбул ». 23.12.2022 о 02-10 год. ОСОБА_9 разом зі своєю матір`ю ОСОБА_4 , рейсом ТК748 вибув з аеропорту «Стамбул» до аеропорту « Сейшели » та у період з 23.12.2022 по 11.01.2023 перебував на території Республіки Сейшельські острови. 11.01.2023 о 23-26 год. ОСОБА_9 , разом зі своєю матір`ю ОСОБА_4 , рейсом ТК749 вибув з аеропорту «Сейшели» до аеропорту « Стамбул », куди прибув 12.01.2023 о 06-20 год. 14.01.2023 ОСОБА_9 вибув до Малаги (Іспанія), де перебував зі своєю дружиною ОСОБА_6 , звідки 18.01.2023 о 18-20 год. з аеропорту «Пабло Руїс Пікассо» (Іспанія) рейсом НОМЕР_23 вибув до аеропорту « Стамбул ». 18.01.2023 о 20-20 год. ОСОБА_9 рейсом ТК271 прибув до аеропорту «Кишинів», звідки вибув до України. 18.01.2023 о 23-56 год. ОСОБА_9 через пункт пропуску «Старокозаче» повернувся на територію України. 20.01.2023 о 08-00 год. прибув на стаціонарне лікування у ІНФОРМАЦІЯ_28 (військова частина НОМЕР_19 ).

Таким чином, полковник ОСОБА_9 , діючи умисно, в умовах воєнного стану, шляхом іншого обману, у період з 21.12.2022 до 08.00 годин 20.01.2023 проводив час на власний розсуд, не пов`язаний з виконанням обов`язків військової служби, чим вчинив ухилення від несення обов`язків військової служби шляхом іншого обману, вчиненого в умовах воєнного стану.

В ході досудового розслідування встановлено факти придбання членами сім`ї та близькими особами ОСОБА_9 у період 2022-2023 років наступного майна: 23.02.2022 ОСОБА_6 придбано автомобіль Mercedes-Benz GLS580, номер кузова номер кузова: НОМЕР_14 , за ціною 2 000 000 грн.; 06.09.2022 ОСОБА_11 придбано автомобіль TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, номер кузова НОМЕР_17 за заниженою ціною 48 000 грн.; 05.11.2022 ОСОБА_11 придбано автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG за ціною 8 409 455,98 грн.; 15.12.2022 ОСОБА_4 придбано будинок (домоволодіння), розташований у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000360799, за ціною 4 070 000 євро (що за курсом Національного банку України становило 158 434 111 грн.); 26.01.2023 ОСОБА_4 придбано транспортний засіб марки Mercedes-Benz EQV 300, номер кузова НОМЕР_2 , за ціною 73 000 євро (що за курсом Національного банку України становило 2 918 970 грн.); 15.02.2023 ОСОБА_6 та ОСОБА_9 як подружжям, придбане офісне приміщення, розташоване у АДРЕСА_10, ідентифікаційний номер об?єкта ( UDUFIR) 29041000422343 , за ціною, не нижчою ніж 510 000 євро (що за курсом Національного банку України становило 20 063 655 грн.); 25.04.2023 ОСОБА_11 придбано автомобіль TOYOTA LAND CRUISER, номер кузова НОМЕР_9 за ціною 3 000 000 грн.

Відповідно до висновку спеціаліста у кримінальному провадженні № 12/07-2023 від 12.07.2023, отримання доходів ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_25 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_4 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 РНОКПП НОМЕР_26 підтверджується у розмірі 51 947 191,27 грн., а здійснення ними витрат у межах наявних грошових коштів підтверджується у розмірі 47 845 333,48 грн., за період з 01.01.2021 по 05.05.2023.

Згідно висновку, орієнтовна вартість активів (нерухомого майна та транспортних засобів), набутих фізичними особами ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_11 за період з 01.01.2021 по 05.05.2023 складає 203 804 485,96 грн.

При цьому різниця між вартістю придбаних активів (нерухомого майна та транспортних засобів) та підтвердженою сумою грошових надходжень зазначених осіб розрахунково складає 151 857 294,69 грн. (203 804 485,96 - 52 947 191,27), а різниця між вартістю придбаних активів (нерухомого майна та транспортних засобів) та залишком невикористаної частини грошових надходжень зазначених осіб складає 199 702 628,17 грн. (203 804 485,96- 3 000 000,00 - (48 947 191,27 - 47 845 333,48).

Поряд з цим, на адресу Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань надійшов Обґрунтований висновок Національного агентства з питань запобігання корупції (Національне агентство) від 19.07.2023 щодо виявлення ознак кримінального правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Відповідно до вказаного висновку, Національне агентство провело моніторинг способу життя начальника ІНФОРМАЦІЯ_18 » Сухопутних військ Збройних Сил України ОСОБА_9 , який відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за результатами якого виявлено ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу України, які свідчать про незаконне збагачення ОСОБА_9 на суму 188 527 022,45 грн.

На запит Національного агентства ОСОБА_9 пояснив, що на момент придбання будинку, розташованого у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, його мати володіла грошовим активом у розмірі 4 200 000,00 дол. США, який був сформований за таких обставин:

11.03.2021 ОСОБА_4 та ОСОБА_26 ( ІНФОРМАЦІЯ_19 ) в м. Одеса укладено договір позики, відповідно до умов якого ОСОБА_26 безвідсотково позичає ОСОБА_4 на строк до 31.12.2030 суму, що еквівалентна 500 000,00 дол. США. На підтвердження цього правочину ОСОБА_9 надав копію договору позики від 11.03.2021 та копію довідки ГУ ДПС в Одеській області від 04.08.2021 № 21786/6/15-32-24-03-10. Відповідно до довідки ГУ ДПС в Одеській області, сумарний дохід ОСОБА_26 (без урахування податків та встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідні роки) за період з 01.01.2002 по 31.12.2021 становить 8 886 118,6 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України в період з 2002 року по 31.12.2021 - 650 028,05 дол. США;

08.12.2021 ОСОБА_6 та ОСОБА_27 ( ІНФОРМАЦІЯ_20 ) в м. Одеса укладено договір грошової позики. Відповідно до умов договору ОСОБА_27 безвідсотково позичає ОСОБА_6 на строк до 31.12.2033 суму, що еквівалентна 1 500 000,00 дол. США, поручителем за умовами договору є ОСОБА_4 . На підтвердження цього правочину ОСОБА_9 надав копію договору позики від 08.12.2021, копію розписки про отримання коштів від 08.12.2021, копію договору поруки № 1 від 08.12.2021 та копію довідки ГУ ДПС в Одеській області від 26.09.2022 N№ 3810/АП/15-32-51-26 про доходи фізичної особи - підприємця ОСОБА_27 . Відповідно до довідки ГУ ДПС в Одеській області, сумарний дохід ОСОБА_27 (без урахування податків та встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідні роки) за період з 11.04.2002 по 31.12.2021 становить 34 991 401,29 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України в період з 2002 року по 31.12.2021 - 2 129 139,14 дол. США. Надалі, 10.02.2022 між ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_27 в м. Одеса укладено договір про переведення боргу, відповідно до умов якого здійснюється заміна позичальника за раніше укладеним договором позики від 08.12.2021, новим позичальником є ОСОБА_4 . На підтвердження вказаного правочину ОСОБА_9 надав копію договору про переведення боргу від 10.02.2022;

26.01.2022 ОСОБА_6 та ОСОБА_28 ( ІНФОРМАЦІЯ_21 ) в м. Одеса укладено договір грошової позики. Відповідно до умов договору ОСОБА_28 безвідсотково позичає ОСОБА_6 у готівковій формі суму еквівалентну 1 000 000,00 дол. США, на строк до 31.12.2033, поручителем за умовами договору є ОСОБА_15 . На підтвердження цього правочину, ОСОБА_9 надав копію договору позики від 26.01.2022, копію розписки про отримання коштів від 26.01.2022, копію договору поруки № 3 від 26.01.2022 та копію довідки ГУ ДПС в Одеській області від 07.10.2022 № 22085/6/15-32-24-09-10 про доходи фізичної особи - підприємця ОСОБА_28 . Відповідно до довідки ГУ ДПС в Одеській області, сумарний дохід ОСОБА_28 (без урахування податків та встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідні роки) за період з 26.06.2001 по 31.12.2021 становить 35 311 614,00 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України в період з 2001 року по 31.12.2021 - 1 995 337,38 дол. США. Надалі, 10.02.2022 між ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_28 в м. Одеса укладено договір про переведення боргу відповідно до умов якого здійснюється заміна позичальника за раніше укладеним договором позики від 26.01.2022, новим позичальником є ОСОБА_4 . На підтвердження вказаного правочину ОСОБА_9 надав копію договору про переведення боргу від 10.02.2022;

03.02.2022 ОСОБА_6 та ОСОБА_29 ( ІНФОРМАЦІЯ_22 ) в м. Одеса укладено договір грошової позики. Відповідно до умов договору ОСОБА_29 безвідсотково позичає ОСОБА_6 у готівковій формі суму, еквівалентну 500 000,00 дол. США, на строк до 31.12.2033, поручителем за умовами договору виступає ОСОБА_4 . На підтвердження цього правочину ОСОБА_9 надав копію договору позики від 03.02.2022, копію розписки про отримання коштів від 03.02.2022, копію договору поруки № 2 від 03.02.2022 та копії податкових декларацій фізичної особи - підприємця ОСОБА_29 за період з 2013 по 2021 роки. Відповідно до декларацій фізичної особи - підприємця ОСОБА_29 сумарний дохід (без урахування податків та встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідні роки) за період з 2013 по 2021 становить 37 074 371,69 грн., за валютним (обмінним) курсом Національного банку України в період з 2013 року по 31.12.2021 - 1 213 212,43 дол. США. Надалі, 10.02.2022 ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_29 в м. Одеса укладено договір про переведення боргу, відповідно до умов якого здійснюється заміна позичальника за раніше укладеним договором позики від 03.02.2022, новим позичальником є ОСОБА_4 . На підтвердження вказаного правочину ОСОБА_9 надав копію договору про переведення боргу від 10.02.2022;

03.02.2022 ОСОБА_6 та ОСОБА_30 ( ІНФОРМАЦІЯ_23 ) в м. Одеса укладено договір грошової позики. Відповідно до умов договору ОСОБА_31 безвідсотково позичає ОСОБА_6 на строк до 31.12.2033 суму в гривнях еквівалентну 700 000,00 дол. США, тобто 19 866 000,00 грн. за курсом Національного банку України на 03.02.2022, поручителем за умовами договору є ОСОБА_4 . На підтвердження цього правочину, ОСОБА_9 надав копію договору позики від 03.02.2022, копію договору поруки від 03.02.2022 та копію довідки ГУ ДПС в Одеській області від 07.07.2021 № 19127/6/15-32-24-03-10 про доходи фізичної особи - підприємця ОСОБА_32 . Відповідно до довідки ГУ ДПС в Одеській та відомостей та відомостей Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, сумарний дохід ОСОБА_33 (без урахування податків та встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідні роки) за період з 26.01.2001 по 31.12.2021 становить 16 148 034,44 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України в період з 2001 року по 31.12.2021 - 595 917,5 дол. США. Надалі, 10.02.2022 ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_31 в м. Одеса укладено договір про переведення боргу відповідно до умов якого здійснюється заміна позичальника за раніше укладеним договором позики від 03.02.2022, новим позичальником є ОСОБА_4 . На підтвердження вказаного правочину ОСОБА_9 надав копію договору про переведення боргу від 10.02.2022.

28.02.2023 приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_34 зареєструвала в реєстрі за № 96 заяву ОСОБА_4 . Згідно із заявою, ОСОБА_4 отримала від ОСОБА_6 компенсацію відповідно до умов договорів про переведення боргу, укладених 10.02.2022, і не має до ОСОБА_6 майнових та інших претензій. На підтвердження вказаного правочину ОСОБА_9 надав копію нотаріально посвідченої заяви від 28.02.2023.

Прокурор зазначає, що згідно того ж висновку Національного агентства, за результатами розгляду пояснень ОСОБА_9 та наданих ним копій документів встановлено, що реальність укладання вищевказаних договорів викликає обґрунтовані сумніви через такі обставини.

08.12.2021 ОСОБА_27 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 укладено два договори, договір грошової позики та договір поруки № 1, вказані договори скріплені особистими підписами учасників договорів, відповідно до форми договорів місцем їх укладання зазначено місто Одеса. Однак згідно з відомостями AIC «Аркан» ОСОБА_27 08.12.2021 о 17 год. 41 хв. прибув повітряним транспортом до аеропорту Бориспіль і не міг бути присутнім при підписанні вказаних договорів. Також особисті підписи, виконані нібито ОСОБА_27 08.12.2021 на договорах грошової позики та поруки № 1, візуально відрізняються від підпису, виконаного нібито ОСОБА_27 на договорі про переведення боргу від 10.02.2022.

26.01.2022 ОСОБА_28 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 укладено два договори, договір грошової позики та договір поруки № 3, вказані договори скріплені особистими підписами учасників договорів, відповідно до форми договорів місцем їх укладання зазначено місто Одеса. Однак згідно з відомостями AIC «Аркан» ОСОБА_28 22.01.2022 о 10 год. 07 хв. залишив територію України повітряним транспортом через аеропорт Одеса і повернувся на територію України лише 30.01.2022 о 22 год. 39 хв. через аеропорт Одеса. Таким чином, ОСОБА_28 не міг бути присутнім при підписанні вказаних договорів. Також ОСОБА_28 не міг бути присутнім при підписанні договору про переведення боргу від 10.02.2022, оскільки 06.02.2022 о 08 год. 54 хв. залишив територію України повітряним транспортом через аеропорт Бориспіль і повернувся на територію України лише 12.02.2022 о 17 год. 27 хв. через аеропорт Одеса. Також особисті підписи, виконані нібито ОСОБА_28 26.01.2022 на договорах грошової позики та поруки № 3, візуально відрізняються від підпису, виконаного нібито ОСОБА_28 на договорі про переведення боргу від 10.02.2022.

03.02.2022 ОСОБА_31 , ОСОБА_6 та ОСОБА_4 укладено два договори, договір грошової позики та договір поруки, відповідно до умов договору позики ОСОБА_31 безвідсотково позичає ОСОБА_6 на строк до 31.12.2033 суму в гривнях, еквівалентну 700 000,00 дол. США, що станом на 03.02.2022 за курсом Національного банку України становить 19 866 000,00 грн. Однак згідно з відомостями Державного реєстру фізичних осіб - платників податків сумарний дохід ОСОБА_31 (без урахування податків та встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідні роки) за період з 26.01.2001 по 31.12.2021 становить 16 148 034,44 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України в період з 2001 року по 31.12.2021 - 595 917,5 дол. США. Таким чином, ОСОБА_31 не володіла достатніми грошовими активами для укладення вказаного договору позики і не могла позичити близьким особам ОСОБА_9 зазначену у договорі суму.

Згідно вказаного висновку НАЗК, зазначене свідчить про те, що ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 та ОСОБА_31 не можуть бути джерелом походження коштів, які були передані ОСОБА_6 . ОСОБА_4 для придбання житлового будинку на території Королівства Іспанія, адреса розташування будинку: АДРЕСА_7 , та легкового автомобіля марки Mercedes-Benz, модель EQV (2022 р.в.).

Відповідно до висновку Національного агентства, 06.09.2022 ОСОБА_11 - близька особа ОСОБА_9 (свекруха), придбала легковий автомобіль марки Toyota, модель Land Cruiser Prado 150 (2021 р.в.), VIN-код НОМЕР_17 , номерний знак « НОМЕР_28 », згідно з відомостями наданих адміністраторами інтернет-платформи з продажу автомобілів - auto.ria.ua, продавцем вказаного автомобіля було зазначено вартість 58 500,00 дол. США, однак вартість, вказана сторонами при укладанні договору купівлі - продажу в сервісному центрі МВС, становить всього 48 0000,00 грн., що може свідчити про приховування реальної вартості набуття автомобіля. надалі, ОСОБА_11 25.04.2023 продала вказаний автомобіль за 2 000 000,00 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на 05.11.2022 - 54 704,59 дол. США.

Згідно з інформацією Єдиного державного реєстру транспортних засобів близька особа ОСОБА_9 - ОСОБА_11 , 05.11.2022 придбала легковий автомобіль марки Mercedes-Benz, модель G 63 AMG (2022 p.B.), VIN-код НОМЕР_29 , номерний знак « НОМЕР_30 », вартістю 8 409 455,98 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на 05.11.2022 - 230 017,94 дол. США. Надалі, 10.11.2022 вказаний легковий автомобіль перепродано ОСОБА_11 своїй доньці ОСОБА_6 за 4 900 000,00 грн.

25.04.2023 ОСОБА_11 - близька особа ОСОБА_9 (свекруха), придбала легковий автомобіль марки Toyota, модель Land Crusier (2023 p.в.), VIN-код НОМЕР_31 , номерний знак « НОМЕР_28 », вартістю 3 000 000,00 грн., вказаний автомобіль по теперішній час перебуває у власності ОСОБА_11 .

В своїх поясненнях ОСОБА_9 зазначив, що ОСОБА_11 з 01.01.2018 по 31.12.2021 сформовано грошовий актив у розмірі 142 043,42 дол. США. Проте, згідно з відомостями Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, загальний дохід вказаної особи, отриманий за період з 01.01.2018 по 31.12.2021, становить 2 896 715,63 грн., що за валютним (обмінним) курсом Національного банку України в період з 01.01.2018 по 31.12.2021 - 109 779,29 дол. США.

Прокурор вказує, що придбання вказаних автомобілів ОСОБА_11 за рахунок власних грошових коштів викликає сумнів, оскільки загальний дохід за період з 01.01.2001 по 31.12.2022 (без урахування податків та встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб на відповідні роки) становить 3 031 228,72 грн., що підтверджується відомостями з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Також згідно з відомостями про рух коштів по банківських рахунках ОСОБА_11 , відкритих у ПАТ КБ «ПриватБанк», протягом періоду з 12.11.2019 по 07.04.2023, сумарні видатки вказаної особи склали 306 061,71 гривні. Таким чином, ОСОБА_11 не мала достатніх грошових активів сформованих нею із законних джерел, для придбання вищевказаних автомобілів. Також привертає увагу, що у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів відсутні відомості про наявність у ОСОБА_11 . водійського посвідчення, що надає право керування автомобілем.

Згідно зі змістом ст. 234 Цивільного кодексу України фіктивним є правочин, який вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином. У фіктивному правочині воля його учасників по суті присутня, але вона спрямована не на те, щоб створити між її учасниками будь-який юридичний зв`язок, а на те, щоб створити лише видимість цього зв`язку. Це юридична фікція. За наведених обставин, оскільки ОСОБА_11 та ОСОБА_4 не є членами сім?ї ОСОБА_9 у розумінні п. б ч. 1, ст. 1 Закону, відомості про їх доходи, грошові активи та майно не зазначаються у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вбачається узгодженість дій між ОСОБА_9 , членами його сім`ї та його близькими особами, спрямована на приховування реальних обставин набуття вказаних об`єктів нерухомого майна та транспортних засобів шляхом завищення реальних доходів та заниження реальних видатків.

Прокурор вказує, що відповідно до відомостей, ОСОБА_6 придбала офісне приміщення на території Королівства Іспанія вартістю 510 000,00 євро, що в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на 15.02.2023 становить 20 063 400,00 грн., адреса розташування офісу: АДРЕСА_7 . Придбання вказаного об`єкта нерухомого майна ОСОБА_6 за рахунок власних грошових коштів викликає обґрунтований сумнів, оскільки згідно з відомостями зазначеними у декларації ОСОБА_9 за 2020 рік у розділі 12 «Грошові активи» декларації, грошові активи суб`єкта декларування станом на 31.12.2020 становлять 500 000,00 грн., грошові активи члена сім`ї суб`єкта декларування (дружини) - ОСОБА_6 становлять 2 090 000,00 гривень. Згідно з відомостями Державного реєстру фізичних осіб - платників податків загальний дохід, отриманий ОСОБА_9 за період з 01.01.2021 по 31.12.2022 складає 1 318 927,86 грн., а сумарний дохід, отриманий його дружиною ОСОБА_6 за цей самий період - 10 198 077,69 грн. Отже, сумарний грошовий актив, який спільно могли сформувати ОСОБА_9 та ОСОБА_6 на момент придбання вказаного приміщення, становив 14 107 005,55 грн.

Прокурор зазначає, що викладене свідчить про те, що грошових активів та доходів, отриманих ОСОБА_9 та його дружиною із законних джерел не вистачало для придбання офісного приміщення на території Королівства Іспанія вартістю 510 000,00 євро.

Так, ОСОБА_9 пояснив що грошові активи для придбання вказаних офісних приміщень були сформовані його дружиною за рахунок продажу нею 15.12.2022 легкового автомобіля марки Mercedes-Benz, модель GLS 580 (2020 p.в.). VIN-код НОМЕР_32 , номерний знак « НОМЕР_30 », за 6 000 000,00 грн. Вказаний автомобіль був придбаний ОСОБА_6 23.12.2022 у ОСОБА_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ) за 2 000 000,00 грн. В свою чергу, вказаний автомобіль придбано ОСОБА_12 08.04.2020 за 3 621 616,8 грн., що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, номерний знак « НОМЕР_33 ». Також 16.04.2021 ОСОБА_12 видана довіреність на вказаний автомобіль на ім`я ОСОБА_6 та ОСОБА_35 , після чого ОСОБА_6 декілька разів здійснено перетин державного кордону України на вказаному транспортному засобі, підтверджується відомостями з АІ «Аркан».

Прокурор зазначає, що придбання ОСОБА_12 легкового автомобіля марки Mercedes-Benz, модель GLS 580 (2020 р.в.), вартістю 3 621 616,8 грн. за рахунок власних грошових коштів викликає обґрунтований сумнів, оскільки згідно з відомостями Державного реєстру фізичних осіб - платників податків загальний дохід, отриманий ОСОБА_12 , становить 43 696,39 грн.

Також відповідно до пояснень ОСОБА_9 його дружина 23.02.2022 здійснила продаж власного легкового автомобіля марки Toyota модель Camry (2019 р.в.), VIN-код НОМЕР_13 , за 1 000 000,00 грн., покупець - ОСОБА_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ).

Прокурор вказує, що факт придбання ОСОБА_12 легкового автомобіля марки Toyota модель Camry (2019 р.в.), у ОСОБА_6 викликає обґрунтований сумнів на підставі викладених обставин. З приводу доходів, отриманих ОСОБА_6 як фізичною особою-підприємцем, ОСОБА_9 надав пояснення, які не спростовують наведені факти та суперечать реальним обставинам.

Згідно з відомостями Державного реєстру актів цивільного стану громадян, починаючи з 07.07.2015 ОСОБА_36 перебуває у шлюбі з ОСОБА_37 . Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Також відповідно до ст. 65 Сімейного кодексу України дружина та чоловік розпоряджаються майном, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

Згідно висновку НАЗК, ОСОБА_9 може прямо чи опосередковано вчиняти щодо вказаних транспортних засобів та об`єктів нерухомого майна, а саме: будинку на території Королівства Іспанія, придбаного 15.12.2022 за 3 700 000,00 євро, що в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на 15.12.2022 становить 154 123 200,00 грн., адреса розташування будинку: АДРЕСА_7 ; офісного приміщення на території Королівства Іспанія, придбаного 15.02.2023 за 510 000,00 євро, що в еквіваленті за офіційним курсом НБУ на 15.02.2023 становить 20 063 400,00 грн., адреса розташування офісу: Calle Rossini-Ur Sierra Blanca, 24-P, Marbella, Malaga, Spain; легкового автомобіля марки Mercedes-Benz, модель EQV (2022 р.в.), VIN-код НОМЕР_34 , номерний знак « НОМЕР_35 », вартістю 2 930 966,47 грн.; легкового автомобіля марки Mercedes-Benz, модель G 63 AMG (2022 р.в.), VIN-код НОМЕР_29 , номерний знак « НОМЕР_30 » вартістю 8 409 455,98 грн.; легкового автомобіля марки Тоуота, модель Land Crusier (2023 р.в.), VIN-код НОМЕР_9 , номерний знак « НОМЕР_36 », вартістю 3 000 000,00 грн., дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними.

Крім того, допитані як свідки в ході досудового розслідування ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_28 повідомили, що вони дійсно позичали родині ОСОБА_47 грошові кошти у відповідності до вказаних договорів, однак всі позичені кошти були повернуті їм позичальниками до 24.02.2022.

Також аналогічні відомості викладені у написаній власноруч ОСОБА_31 заяві, що надійшла на адресу органу досудового розслідування, а також надані під час допиту (опитування) сина позичальника ОСОБА_26 - ОСОБА_38 .

Встановлено, що отримані шляхом незаконного збагачення активи (нерухоме та рухоме майно, грошові кошти), були зареєстровані/легалізовані підозрюваним ОСОБА_9 на його близьких родичів та довірених осіб, а саме на: дружину - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тещу - ОСОБА_11 , ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , матір - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дочку - ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , дочку - ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , близьку довірену особу - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_26 .

Постановою слідчого від 22.07.2023 зазначене майно, що належить на праві приватної власності ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_8 , визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 25.07.2023 по справі № 757/31589/23-к накладено арешт на майно вказаних осіб, із забороною відчуження, розпорядження та користування, серед якого: належне ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , майно: земельна ділянка з кадастровим номером 5121082000:01:002:0835, площею 0.12 га (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 2232094851210); земельна ділянка з кадастровим номером 5121084100:01:001:1659, площею 2 га, адреса: Одеська обл., Біляївський р., с/рада. Мирненська (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 1602112651210); майно, що на праві приватної власності належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 : автомобіль «MERCEDES-BENZ G 63 AMG», 2022 року випуску, чорного кольору, кузов № НОМЕР_6 , номерний знак НОМЕР_7 ; майно, що на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : автомобіль «MERCEDES-BENZ EQV», 2022 року випуску, сірого кольору, кузов № НОМЕР_2 , номерний знак НОМЕР_3 ; майно, що на праві приватної власності належить ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_26 : автомобіль «TOYOTA LAND CRUISER», 2023 року випуску, чорного кольору, кузов № НОМЕР_9 , номерний знак НОМЕР_10 .

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 25.07.2023 по справі № 757/31581/23-к накладено арешт із забороною відчуження та розпорядження на майно, яке на праві приватної власності належить: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - нежитлове офісне приміщення загальною площею 223,93 кв.м., розташоване у АДРЕСА_9 ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - будинок загальною площею 857 кв. м. на земельній ділянці 1530 кв.м., розташований у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA.

Прокурор вказує, що вартість речових доказів становить понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З метою забезпечення збереження активів, збереження їхньої економічної вартості та інтересів держави, прокурор вважає необхідним передати зазначене в клопотанні майно в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Прокурор в кримінальному провадженні № 42023164110000003 - ОСОБА_3 надав на адресу суду заяву про розгляд клопотання про арешт майна за його відсутності, вимоги клопотання підтримав повністю, його неявка відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду справи.

Власники майна ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та її представник - адвокат ОСОБА_43 , про місце, дату та час розгляду справи повідомлені у спосіб, що відповідає вимогам ст. 135 КПК України (на наявні у справі засоби зв`язку), в судове засідання не з`явились.

Згідно даних автоматизованої системи документообігу суду «Діловодство-3» SMS-повідомлення про виклик в судове засідання на 09-30 год. 12.04.2024 одержувачу ОСОБА_4 доставлено 04.04.2024 о 19-42 год.

Згідно даних автоматизованої системи документообігу суду «Діловодство-3» SMS-повідомлення про виклик в судове засідання на 09-30 год. 12.04.2024 одержувачу ОСОБА_6 доставлено 04.04.2024 о 19-41 год.

Згідно даних автоматизованої системи документообігу суду «Діловодство-3» SMS-повідомлення про виклик в судове засідання на 09-30 год. 12.04.2024 одержувачу ОСОБА_44 доставлено 11.04.2024 о 20-52 год. Також в матеріалах справи міститься заява адвоката ОСОБА_45 , який діє в інтересах ОСОБА_6 , від 04.04.2024 про відкладення судового засідання призначеного на 04.04.2024 та надання часу на ознайомлення з матеріалами судової справи. Проте, протягом 04.04.2024 по 12.04.2024 адвокат ОСОБА_44 для ознайомлення з матеріалами клопотання до суду не прибув.

Власник майна ОСОБА_8 про місце, дату, час судового засідання повідомлявся на номер телефону, наявний в матеріалах клопотання.

Проте, згідно даних автоматизованої системи документообігу суду «Діловодство-3» SMS-повідомлення про виклик в судове засідання на 09-30 год. 12.04.2024 одержувачу ОСОБА_8 не доставлено з причини «абонент тимчасово недоступний».

Враховуючи, що власники майна ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , будучі двічі повідомленими про розгляд клопотання, в призначені судові засідання 04.04.2024, 12.04.2024 не з`явились, мали достатньо часу для залучення представників та завчасного ознайомлення з матеріалами клопотання, проте своє право на це не реалізували; вжиття заходів щодо своєчасного повідомлення власника майна ОСОБА_8 про розгляд клопотання (секретарем судового засідання скеровувались судові повідомлення на наявний у справі номер телефону ОСОБА_8 , інші контактні дані особи в матеріалах відсутні), приймаючи до уваги відсутність законодавчої вимоги щодо участі власника майна в розгляді таких клопотань, слідчим суддею визнано можливим розглянути клопотання у відсутність нез`явившихся осіб, на підставі наявних матеріалів.

На підставі досліджених матеріалів слідчий суддя надходить наступних висновків.

Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023164110000003 від 26.04.2023, за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 368-5, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 409 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 426-1 КК України.

В рамках вказаного кримінального провадження 22.07.2023 ОСОБА_9 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 368-5, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 409 КК України.

Відповідно до матеріалів клопотання, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матірью матір`ю ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дружиною ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , - значиться довіреною особою ОСОБА_9 .

Згідно отриманих документів на запит про міжнародну правову допомогу від компетентних органів Королівства Іспанії, власником будинку (домоволодіння), розташованого у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000360799, є громадянка України ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП: НОМЕР_1 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_15; власником офісного приміщення, розташованого у АДРЕСА_11, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000422343, є громадянка України ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , (РНОКПП: НОМЕР_4 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_38.

Відповідно до реєстраційних карток на транспортні засоби,

- автомобіль марки MERCEDES-BENZ EQV, 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_2 , державний номерний знак НОМЕР_3 , на праві власності належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- автомобіль марки MERCEDES-BENZ G 63 AMG, 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_6 , державний номерний знак НОМЕР_7 , на праві власності належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- автомобіль марки TOYOTA LAND CRUISER, 2023 року випуску, номер кузову НОМЕР_9 , державний номерний знак НОМЕР_10 , на праві власності належить ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ;

Постановою старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_46 від 22.07.2023 вищевказані об`єкти нерухомого та нерухомого майна визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 42023164110000003.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 25.07.2023 по справі № 757/31589/23-к накладено арешт на автомобіль марки MERCEDES-BENZ EQV, 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_2 , державний номерний знак НОМЕР_3 , на праві власності належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; автомобіль марки MERCEDES-BENZ G 63 AMG, 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_6 , державний номерний знак НОМЕР_7 , на праві власності належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; автомобіль марки TOYOTA LAND CRUISER, 2023 року випуску, номер кузову НОМЕР_9 , державний номерний знак НОМЕР_10 , на праві власності належить ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , із встановленням заборони відчуження, розпорядження та користування означеним майном.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 25.07.2023 по справі № 757/31581/23-к накладено арешт на майно, яке на праві приватної власності належить: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - нежитлове офісне приміщення загальною площею 223,93 кв.м., розташоване у АДРЕСА_12 ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - будинок загальною площею 857 кв. м. на земельній ділянці 1530 кв.м., розташований у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, шляхом заборони відчуження та розпорядження означеним майном.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 12.04.2024 по справі № 757/13597/24-к накладено арешт на будинок (домоволодіння), розташований у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000360799, власником якого є громадянка України ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП: НОМЕР_1 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_15; офісне приміщення, розташоване у АДРЕСА_11, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000422343, власником якого є громадянка України ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , (РНОКПП: НОМЕР_4 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_38, та встановлено заборону користування означеним майном.

Згідно з абзацом сьомим частини шостої статті 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.

У випадках, передбачених пунктами 2, 4 та абзацом сьомим частини шостої цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - до слідчого судді Вищого антикорупційного суду, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно із статтями 171-173 цього Кодексу. Прокурор у випадку, передбаченому абзацом сьомим частини шостої цієї статті, не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді, суду надсилає копію цієї ухвали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, із зверненням щодо прийняття активів, а також вживає невідкладних заходів щодо передачі цих активів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Частиною першою статті 2 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» передбачено, що Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, та/або з управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави або які конфісковано у кримінальному провадженні чи стягнено за рішенням суду в дохід держави внаслідок визнання їх необґрунтованими.

У пункті 4 частини першої статті 9 Закону зазначається, що на Національне агентство покладено функцію з організації здійснення заходів, пов`язаних з проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами.

Частиною першою статтею 21 Закону встановлено, що управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону, управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється на умовах ефективності, а також збереження (за можливості - збільшення) їх економічної вартості.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону встановлено, що Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, а також у позовному провадженні у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави із встановленням заборони користуватися такими активами, сума або вартість яких перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року. Зазначені активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів, копії яких надсилаються Національному агентству не пізніше наступного робочого дня після їх винесення (надання) з відповідним зверненням прокурора.

Згідно з частиною другою статті 19 Закону, у разі прийняття в управління активів, які чи права на які та їх обтяження підлягають державній реєстрації, Національне агентство надсилає того самого дня інформацію про накладення арешту на активи органам, що ведуть державні реєстри таких активів, прав на них або їх обтяжень.

Вимогами частини другої статті 21 Закону передбачено, що активи, зазначені у частині першій цієї статті, прийняті Національним агентством в управління, підлягають оцінці, яка здійснюється визначеними за результатами конкурсу суб`єктами оціночної діяльності, та передачі в управління визначеним за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому законодавством про державні (публічні) закупівлі. Управління активами здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до глави 70 Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для передачі арештованого майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, що відповідає положенням ч. 6 ст. 100 КПК України та ст. ст. 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

На підставі викладеного, керуючись ст. 100 КПК України, ст. 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити.

Передати наступні об`єкти нерухомого на рухомого майна, а саме:

- майно, власником якого є громадянка України ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_15: будинок (домоволодіння), розташований у АДРЕСА_1 , з кадастровим номером 8941134UF2484S0001HA, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000360799; автомобіль «MERCEDES-BENZ EQV», 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_2 , номерний знак НОМЕР_3 ;

- майно, власником якого є громадянка України ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП: НОМЕР_4 ), податковий номер іноземця в Королівстві Іспанія (NIE) № НОМЕР_38: офісне приміщення, розташоване у АДРЕСА_11, ідентифікаційний номер об`єкта (UDUFIR) 29041000422343; автомобіль «MERCEDES-BENZ G 63 AMG», 2022 року випуску, номер кузову НОМЕР_6 , номерний знак НОМЕР_7 ;

- майно, власником якого є громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_8 ): автомобіль «TOYOTA LAND CRUISER», 2023 року випуску, номер кузову НОМЕР_9 , номерний знак НОМЕР_10 , в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, у порядку та на умовах, визначеними ст. ст. 1, 9, 19-24 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

Про передачу майна в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів повідомити заінтересованих осіб шляхом направлення копії ухвали слідчого судді.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.04.2024
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу118586886
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші