Ухвала
від 17.04.2024 по справі 761/13695/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/13695/24

Провадження № 1-кс/761/9234/2024

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.04.2024 рік м. Київ

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,

В С Т А Н О В И В :

До Шевченківського районного суду міста Києва надійшло погоджене з прокурором клопотання детектива про тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються у володінні ТОВ « Вікотекс » в якому вказано, що Детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023000000000818 від 16.05.2023,за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366КК України та за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

В рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні досліджуються обставини зловживання службовим становищем посадовими особами регіональної філії « Південно-Західна залізниця » АТ « Укрзалізниця » (далі - регіональна філія « ПЗЗ »), які всупереч інтересам служби, у змові з посадовими особами суб`єктів підприємницької діяльності, вчинили умисні дії, спрямовані на розтрату коштів державного підприємства шляхом придбання товарно-матеріальних цінностей сумнівної якості, що становить загрозу сталому функціонуванню залізничної інфраструктури.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що між регіональною філією « ПЗЗ » АТ « Укрзалізниця » та ТОВ « Вікотекс » укладено договори постачання № ПЗ/НХ-22624/НЮ від 28.11.2022, № ПЗ/НХ-22625/НЮ від 28.11.2022 та № ПЗ/НХ-23275/НЮ від 11.04.2023, предметом якого є «накладка стикова ізолююча для рейок Р65 з склопластику (6 отвірна)».

На даний час кошти по вказаним договорам перераховано.

Згідно вимог додатку № 1 «Технічна специфікація» до тендерної документації замовника, накладки ізолюючі повинні бути виготовлені згідно вимог ДСТУ ГОСТ 33185:2016 (ГОСТ 33185-2014, IDT) «Накладки для ізолюючих стиків залізничних рейок. Вимоги щодо безпеки та методи контролювання», а показники міцності не повинні суперечити вимогам вказаного ДСТУ, зокрема п. 4.3.

Однак, замовником, в порушення вказаних вимог тендерної документації, акцептовано пропозицію ТОВ « Вікотекс », які виготовляють продукцію згідно вимог ТУ У 25.2-01116130-004-2003 «Накладки стикові ізолюючі для рейок Р 65 з склопластику», показники міцності у яких гірші, ніж вказані у ДСТУ, а деякі показники перевірки міцності відсутні взагалі.

Так, у ході випробувань на розтяг щодо відповідності вимогам п. 4.3.3 ДСТУ, проведених ДП « Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій » на замовлення ТОВ « Вікотекс » (договір від 29.03.2023 № 8723), зазначені накладки було навантажено визначеним зусиллям, у результаті чого виникли тріщини та руйнування, що вказує на їх невідповідну якість та невідповідність нормативним показникам, визначеним замовником.

В ході проведення досудового розслідування із залученням експерта Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інститут залізничного транспорту АТ « Укрзалізниця » проведено огляд документів, за результатами якого встановлено, неможливість застосовувати за призначенням вказану у договорах партію накладок стикових ізолюючих на залізничних коліях для потреб АТ « Укрзалізниця ».

Крім того за результатами проведеної судово-економічної експертизи, підтверджено збитки по договорам № ПЗ/НХ-22625/НЮ - 1 229 758, 24 грн., № ПЗ/НХ-22624/НЮ - 3 289 974, 32 грн., та № ПЗ/НХ-23275/НЮ - 4 240961, 85 грн.

Ураховуючи викладене, наявні підстави вважати, що службові особи регіональної філії «ПЗЗ», зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою з представниками ТОВ « ВІКОТЕКС », придбали на структурні підрозділи АТ « Укрзалізниця » продукцію невідповідної якості, що створює загрозу сталому функціонуванню об`єктів критичної інфраструктури залізничної галузі, загрожує безпеці руху поїздів, життю, здоров`ю пасажирів та вказує на розтрату коштів держаного підприємства в особливо великих розмірах, тобто на наявність ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України -розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, вчиненої в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах.

Відповідно до п. 7.1 вищевказаних договорів закупівлі на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий ТОВ " ВІКОТЕКС " у АТ « Райффайзен Банк », перераховано кошти на суму 1 269 000 грн., 3 622 320 грн. та 4 678 560 грн.

Разом з тим проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями, встановлено, що генеральний директор ТОВ « ВІКОТЕКС » в ході спілкування з громадянкою ОСОБА_8 повідомив останній, що його Товариство в ході своєї діяльності взаємодіє з певними суб`єктами господарювання, які начебто надають їм інформаційно-консультативні послуги і для уникнення проблем з правоохоронними органами йому необхідно під начебто надання таких послуг виготовити первинну бухгалтерську документацію, акти виконаних робіт, тощо.

Досудовим розслідуванням в ході проведення огляду транзакцій по банківському рахунку ТОВ « ВІКОТЕКС » встановлено наявність перерахувань на рахунки ФОП ОСОБА_9 (код НОМЕР_2 ) та ФОП ОСОБА_10 (код НОМЕР_3 ) грошових коштів за інформаційно-консультативні послуги за рядом договорів. При цьому ОСОБА_10 є співзасновником ТОВ « ВІКОТЕКС ».

Крім того встановлено наявність перерахувань на рахунок ФОП ОСОБА_11 (код НОМЕР_4 ) грошових коштів як сплату за оренду приміщення.

Вказані факти підтверджуються: договорами№ ПЗ/НХ-22624/НЮ від 28.11.2022, № ПЗ/НХ-22625/НЮ від 28.11.2022 та № ПЗ/НХ-23275/НЮ від 11.04.2023, тендерною документацією до вказаних договорів, інформацією оперативних підрозділів, отриманою за результатами виконання доручень,протоколом допиту свідка ОСОБА_12 від 26.05.2023, протоколом оглядувід 21.12.2023, висновком експерта № 19344/23-34 від 08.11.2023, висновком експерта № 19/5 від 29.01.2024 та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

На даний час в ході здійснення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення службовими особами ТОВ « ВІКОТЕКС » та інших пов`язаних підприємств вищевказаного кримінального правопорушення, а також з метою встановлення обставин подальшого розпорядження грошовими коштами АТ « Укрзалізниця », якими за попередньою змовою зі службовими особами цього товариства заволодів директор ТОВ « ВІКОТЕКС » ОСОБА_4 , виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до інформації та документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ВІКОТЕКС » ( НОМЕР_5 )по взаємовідносинам ТОВ « ВІКОТЕКС » з ФОП ОСОБА_9 (код НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_10 (код НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_11 (код НОМЕР_4 ), а саме: договорів про надання інформаційно-консультативних послуг, договорів на оренду приміщення, додаткових угод до вказаних договорів, специфікацій, актів прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг), видаткових накладних, податкових накладних, рахунків-фактур, документів щодо кошторисної вартості, платіжних доручень, рахунків на оплату, протоколів погодження ціни, актів звірок, журналів-ордерів, оборотно-сальдових відомостей, інших документів бухгалтерської, податкової звітності, інформації з системи «1С Бухгалтерія», довіреностей за період 01.01.2020 по дату винесення ухвали, з можливістю вилучення їх оригіналів.

Детектив ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, але до суду надійшло клопотання стосовно розгляду клопотання за його відсутності, вказавши що клопотання підтримує та просить задовольнити.

Розгляд клопотання проводиться за відсутності володільця документів на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно вимог ч.1 та 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За змістом п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

У відповідності з вимогами ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що отримані документи та інформація, може бути використана під час досудового розслідування кримінального провадження за № 42023000000000818 від 16.05.2023,за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366КК України та за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, як докази у вказаному кримінальному провадженні.

Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись вимогами ст. ст.132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати старшим детективамта детективам групи детективів Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України у складі, ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_3 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , а також іншим детективам групи детективів у кримінальному провадженні та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні№ 42023000000000818 від 16.05.2023 тимчасовий доступ до інформації та документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ВІКОТЕКС » ( НОМЕР_5 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , по взаємовідносинам ТОВ « ВІКОТЕКС » з ФОП ОСОБА_9 (код НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_10 (код НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_11 (код НОМЕР_4 ), а саме: договорів про надання інформаційно-консультативних послуг, договорів на оренду приміщення, додаткових угод до вказаних договорів, специфікацій, актів прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг), видаткових накладних, податкових накладних, рахунків-фактур, документів щодо кошторисної вартості, платіжних доручень, рахунків на оплату, протоколів погодження ціни, актів звірок, журналів-ордерів, оборотно-сальдових відомостей, інших документів бухгалтерської, податкової звітності, інформації з системи «1С Бухгалтерія», довіреностей за період 01.01.2020 по дату винесення ухвали, з можливістю вилучення їх оригіналів (здійснення виїмки).

Строк дії ухвали не може перевищувати 2 (двох) місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

17 квітня 2024 року

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.04.2024
Оприлюднено26.04.2024
Номер документу118588108
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —761/13695/24

Ухвала від 17.04.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Матвєєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні