Справа № 168/18/24
Провадження № 2/168/63/24
У Х В А Л А
про погодження строків проведення експертизи
та зупинення провадження в справі
24 квітня 2024 року Старовижівський районний суд Волинської області у складі
головуючого - судді Хаврони О.Й.,
за участю: секретаря Островерхої Т.С.,
розглянувши в селищі Стара Вижівка клопотання експерта про погодження строків проведення експертизи в справі за позовом керівника Ковельської окружної прокуратури Волинської області в інтересах держави в особі Волинської обласної державної (військової) адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Державне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Ліси України» до ОСОБА_1 про витребування земельної ділянки,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Старовижівського районного суду Волинської області від 08.02.2024 р. провадження у справі зупинено та призначено судову земельну-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
29.03.2024 р. до суду надійшло клопотання в.о. директора Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Хомич Наталії про погодження строку проведення експертизи поза межами визначених законодавством строків її проведення, тобто понад 90 календарних днів, у зв`язку із поточною завантаженістю фахівців експертної установи.
У зв`язку з клопотанням експерта ухвалою від 02.04.2024 р. провадження в справі поновлено.
У судове засідання учасники справи не з`явились:
-прокурор просить розглянути клопотання без її участі, щодо погодження строків не заперечує;
-представник відповідача у поданій заяві просить розглянути клопотання без його участі, зі строками проведення експертизи погоджується;
-представник третьої особи ДСЛП «Ліси України» Багацький Є.Г. просить розглянути клопотання без його участі. У письмових поясненнях просить відмовити в задоволенні клопотання експерта з огляду на те, що факт накладки земельних з ділянок, щодо встановлення чи спростування якого призначено експертизу, підтверджений наявними в матеріалах доказами, а саме: листами ДП «Ковельське ЛГ», матеріалами лісовпорядкування, планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування, актом обстеження Любохинівського лісництва, інформацією ВО «Укрдержліспроект» інформацією державного земельного кадастру.
Інші учасники справи клопотань не подали.
Суд доходить висновку, що клопотання слід задовольнити з таких підстав.
У поданому клопотанні в.о. директора Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз,просить суд розглянути питання про можливість проведення експертизи у строк понад 90 днів. В обґрунтування клопотання експертна установа зазначає, щоу зв`язку зі значною поточною завантаженістю експертів відділу земельних та оціночно - земельних досліджень та експертиз з питань землеустрою провести призначену судом в цій справі експертизу можливо лише в строк понад 90 календарних днів, але не раніше виконання експертиз, призначених раніше, які надійшли до експертної установи в 2021-2024 роках.
Відповідно до п 1.13. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, строк проведення експертизи встановлюється керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) і не повинен перевищувати 90 календарних днів.
У разі значного завантаження експерта (за наявності у нього на виконанні одночасно понад десять експертиз, у тому числі комісійних та комплексних) більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
Відповідно до вимогст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Цивільним процесуальним законодавством передбачено, що експертиза у справі призначається судом у разі необхідності з`ясування фактичних обставин, що становлять предмет доказування. При цьому процесуальний закон зобов`язує суд повно і всебічно з`ясувати всі обставини справи, вжити всіх необхідних заходів з метою встановлення істини. Принцип змагальності не виключає необхідності всебічного та повного дослідження всіх обставин справи задля встановлення об`єктивної істини та об`єктивного вирішення справи.
Беручи до уваги, що одним з принципів цивільного судочинства є змагальність сторін, суд не має права позбавляти відповідача можливості довести обставини, які мають значення для справи і на які він може посилатися як на підставу своїх вимог.
З цихже підстав,для забезпеченняпроцесуальних правсторін таз урахуваннямтого,що всправі призначена експертиза, ухвала про призначення якої не скасована, суд не враховує заперечення ДСЛП «Ліси України» щодо клопотання експерта.
З огляду на викладене, з метою з`ясування всіх обставин справи, враховуючи доводи на обґрунтування клопотання керівника експертної установи, обставини справи, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання експертної установи про погодження строку проведення експертизи призначеної у справі №168/18/24 у строк понад 90 днів.
З огляду на те, що судова експертиза у справі не завершена, підстави, що викликали зупинення провадження, не усунуті, провадження у справі №168/18/24 слід зупинити відповідно до п. 5 ч. 1 ст.252, ч.1 п.9 ст.253 ЦПК Українина час проведення експертизи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.103,252, 253,260 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання клопотання в.о. директора Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Хомич Наталії про погодження строку проведення експертизи задовольнити.
Погодити проведення призначеної у справі №168/18/24 судової земельно-технічної експертизи у строк понад 90 днів.
Провадження у справі на час проведення експертизи - зупинити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвалу складено 24.04.2024 р.
Суддя О. Й. Хаврона
Суд | Старовижівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 118606743 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Старовижівський районний суд Волинської області
Хаврона О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні