Постанова
від 15.04.2024 по справі 926/3051/22
ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" квітня 2024 р. Справа №926/3051/22

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючий - суддя О.В. Зварич

судді В.М. Гриців

І.Б. Малех,

секретар судового засідання Р.А. Пишна,

розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Мальва і Ко"</a> б/н від 06.03.2024 року (вх. № 01-05/678/24 від 07.03.2024 року)

на рішення господарського суду Чернівецької області від 05.02.2024 року (суддя О.Г. Проскурняк; повний текст рішення складено 15.02.2024 року)

у справі № 926/3051/22

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мальва і Ко"</a> (надалі ТзОВ "Мальва і Ко")

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернівці поліхімбуд"</a> (надалі ТзОВ "Чернівці поліхімбуд")

про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд",

за участю:

від позивача (в режимі відеоконференції): Ленько Б.М. - адвокат (довіреність б/н від 01.06.2023 року);

від відповідача (в режимі відеоконференції): Іванов С.В. - адвокат (ордер серії СЕ №1081625 від 26.03.2024 року),

ВСТАНОВИВ

Короткий зміст позовних вимог

15.08.2022 року ТзОВ "Мальва і Ко" звернувся до господарського суду Чернівецької області з позовом до ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" від 18.06.2021, оформлених протоколом загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" № 3 від 18.06.2021.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оспорювані рішення загальних зборів відповідача прийняті з порушенням прав та законних інтересів позивача як учасника товариства, з порушенням порядку скликання та проведення загальних зборів.

Короткий зміст оскарженого рішення суду першої інстанції

Рішенням господарського суду Чернівецької області від 05.02.2024 року у справі №926/3051/22 відмовлено у позові ТзОВ "Мальва і Ко".

В ході розгляду справи суд першої інстанції встановив, що, як вбачається із голосування порядку денного загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд", а саме прийняття рішення з питань порядку проведення річних загальних зборів, обрання робочих органів зборів, результат голосування - "за" - одностайно, а відтак, з огляду на те, що в таких загальних зборах учасників взяли участь всі учасники товариства та всі вони надали згоду на розгляд таких питань, в тому числі й позивач, суд дійшов висновку, що загальні збори учасників могли прийняти рішення з питань, включених до порядку денного, і таке рішення є правомірним, оскільки розгляд вказаних питань підтримано самим позивачем. Разом з тим, судом взято до уваги, що позивач "утримався" від голосування по оспорюваному питанню, а не проголосував "проти". Крім того, позивачем не вчинено дій, щодо внесення до протоколу зборів учасників відомостей про неможливість ознайомитись із документами, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного, а натомість вказано, що означене питання є розмитим та зазначено про недоцільність його розгляду.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги та узагальнені доводи особи, яка подала апеляційну скаргу

Позивач подав апеляційну скаргу на рішення господарського суду Чернівецької області від 05.02.2024 року у справі № 926/3051/22. Просить скасувати зазначене рішення суду, прийняти нове рішення, яким задоволити позов у повному обсязі. Зауважує, що затвердження порядку денного учасниками товариства передувало розгляду першого питання і під час якого представник позивача наголосив, що питання порядку денного про надання згоди на відчуження майна товариства є розмитим, не визначає щодо якого саме майна товариства портебується згода учасників. Заявляє, що надання згоди на відчуження нерухомого майна товариства взагалі не входило до порядку денного загальних зборів учасників, а також представник позивача та інші учасники не надавали згоди на розгляд такого питання.

Узагальнені доводи та заперечення інших учасників справи

Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу заперечує доводи апеляційної скарги. Вказує на те, що позивачем не оспорюється факт належного та завчасного повідомлення про скликання річних загальних зборів. Завляє, що на зборах були присутні всі учасники товариства, які володіють 100 % статутного капіталу товариства та їх представники, що свідчить про належне скликання загальних зборів, а відтак збори буди визнані правомочними. Звертає увагу суду на те, що під час затвердження питань порядку денного загальних зборів учасників товариства позивач при голосуванні не висловив свою позицію «за» чи «проти», а «утримався». Зазначає, що рішення про затвердження питань порядку денного прийнято з дотриманням законодавства та положень статуту. Заявляє, що по п`ятому питанню порядку денного загальних зборів зауважень, як під час розгляду та голосування, а також в подальшому не надходило від жодного з учасників загальних зборів. Відповідач заявляє, що жодних змін питання порядку денного не відбувалось. Від позивача не надходило жодних пропозицій з приводу майна, на яке пропонується надати згоду на відчуження. Відповідач зазначає, що ним повністю дотримано вимоги щодо скликання загальних зборів учасників товариства та забезпечено доступ для ознайомлення з необхідною документацією. Відповідно до цього, просить рішення місцевого господарського суду залишити без змін, апеляційну скаргу - без задоволення.

В судовому засіданні представник позивача просив апеляційну скаргу задовольнити, рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Представник відповідача просив залишити без змін оскаржене рішення суду першої інстанції, апеляційну скаргу - без задоволення.

Обставини справи

ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" створено рішенням загальних зборів засновників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" від 01.03.2007 року, яке оформлено протоколом № 1.

Вказаним рішенням затверджено Статут ТзОВ "Чернівці поліхімбуд", згідно пункту 2.1., якого учасниками Товариства є: ОСОБА_1 ; ОСОБА_2 ; ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 ; Товариство з обмеженою відповідальністю "Мальва і Ко"</a>.

Пунктом 8.1.1. вказаного Статуту (в новій редакції) визначено, що для забезпечення діяльності Товариства, за рахунок вкладів учасників утворюється статутний фонд в розмірі 28685004 (двадцять вісім мільйонів шістсот вісімдесят п`ять тисяч чотири) гривні. Частки учасників у статутному фонді Товариства становлять ОСОБА_1 - 5019875,7 (п`ять мільйонів дев`ятнадцять тисяч вісімсот сімдесят п`ять гривень сімдесят копійок) гривень, що становить 17,5 % статутного капіталу; ОСОБА_2 - 10039751,4 (десять мільйонів тридцять дев`ять тисяч сімсот п`ятдесят одна гривня сорок копійок) гривень, що становить 35 % статутного капіталу; ОСОБА_3 - 5019875,7 (п`ять мільйонів дев`ятнадцять тисяч вісімсот сімдесят п`ять гривень сімдесят копійок), що становить 17,5 % статутного капіталу; Товариство з обмеженою відповідальністю "Мальва і Ко"</a> - 8605501,20 (вісім мільйонів шістсот п`ять тисяч п`ятсот одна гривня двадцять копійок) гривень, що становить 30 % статутного капіталу.

13.05.2021 року ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" повідомило учасників товариства, шляхом надсилання листа вих. № 7 - Повідомлення про скликання річних загальних зборів, які відбудуться 18.06.2021 року об 11-30 годині, за адресою: АДРЕСА_1 , кабінет "Бухгалтерія".

Відповідно до вищевказаного повідомлення до порядку денного річних загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" включено наступні питання:

1.Прийняття рішення з питань порядку проведення річних загальних зборів, обрання робочих органів зборів.

2.Затвердження результатів діяльності Товариства за 2020 рік.

3.Про розподіл чистого прибутку Товариства та дивідендів

4.Про затвердження нової редакції Статуту Товариства.

5.Визначення основних напрямків діяльності Товариства на 2020 рік.

6.Про зловживання учасником товариства своїми правами.

7.Про надання згоди на відчуження майна Товариства.

Окрім того, вказаним листом, відповідач повідомив, що під час підготовки до зборів, товариство надає можливість ознайомитись з документами, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного. Учасники можуть ознайомитись з матеріалами зборів до 17.06.2021 року включно: за адресою: АДРЕСА_1 , кабінет "Бухгалтерія".

14.06.2021 року ТзОВ "Мальва і Ко" звернувся до ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" з листом (вих.№ 1), згідно змісту якого вважає, що питання порядку денного щодо надання згоди на відчуження майна товариства не містить чіткого формулювання щодо якого саме майна учасникам товариства належить прийняти рішення про надання відповідної згоди. Відтак, ТзОВ "Мальва і Ко" вважає, що питання порядку денного щодо надання згоди на відчуження майна товариства носить формалізований (невизначений) характер, що не дає змоги судити про те, які конкретно питання та з приводу яких об`єктів і осіб передбачається розглянути, та відповідно не дає змоги належним чином дослідити (вивчити) обставини, які пов`язані з питаннями, що можуть бути винесені на голосування учасниками таких загальних зборів.

В матеріалах судової справи наявна копія листа ТзОВ "Мальва і Ко" від 16.06.2021 вих.№ 2, адресованого ТзОВ "Чернівці поліхімбуд", в якому заявник просив належним чином забезпечити можливість представника ознайомитись з документами та інформацією, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного, копія опису вкладення в цінний лист та копія фіскального чека АТ «Укрпошта» від 16.06.2021 року.

18.06.2021 року відбулись загальні збори учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" з таким порядком денним:

1. Прийняття рішення з питань порядку проведення річних Загальних зборів, обрання робочих органів зборів.

2. Затвердження результатів діяльності Товариства за 2020 рік.

3. Про розподіл чистого прибутку товариства та дивіденди.

4. Про зловживання учасником Товариства своїми правами.

5. Про надання згоди на відчуження майна Товариства.

По-першому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Провести загальні збори учасників. 2. Обрати головою зборів ОСОБА_3 , секретарем зборів ОСОБА_5 . 3. Уповноважити Голову та секретаря Зборів підписати Протокол загальних зборів учасників. Результат голосування "за" - одностайно.

По-другому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Затвердити результати діяльності Товариства за 2020 рік. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко".

По-третьому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Чистий прибуток Товариства за 2020 рік направити на утримання (ремонт) основних засобів, а виплату дивідендів за 2020 рік не здійснювати. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко".

По-четвертому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Взяти інформацію про зловживання учасником ТОВ "Мальва і Ко" правами Товариства до відома. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко".

По-п`ятому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Надати згоду генеральному директору ТОВ "Чернівці поліхімбуд" на відчуження у будь-який не заборонений чинним законодавством спосіб, нерухомого майна ТОВ "Чернівці поліхімбуд", а саме: будівлю фарбувально-оздоблювального цеху літ. Т, загальною площею 6529,60 кв.м., за адресою: АДРЕСА_2 , за ціною не нижче ринкової. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко".

Рішення Загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" оформлене протоколом Загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" № 3 від 18.06.2021 року, копія якого наявна в матеріалах справи № 926/3051/22.

Позивач не погоджується з рішенням загальних зборів ТзОВ "Чернівці поліхімбуд", що стало підставою для звернення до господарського суду з даним позовом.

Норми права та мотиви, якими керується суд апеляційної інстанції при прийнятті постанови та висновки суду за результатами розгляду апеляційної скарги

Згідно статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно з статтею 113 Цивільного кодексу України господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками. Господарські товариства можуть бути створені у формі повного товариства, командитного товариства, товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю, акціонерного товариства.

17.06.2018 року набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Отже, станом на 18.06.2021 року - дату проведення загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд", на яких було прийнято спірне рішення, був чинний Закон України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", положення якого підлягають застосуванню до спірних правовідносин у цій справі та відповідно до якого мали бути проведені зазначені загальні збори учасників товариства.

У відповідності до частини 1 статті 5 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» учасники товариства мають такі права: брати участь в управлінні товариством у порядку, передбаченому цим Законом та статутом товариства; отримувати інформацію про господарську діяльність товариства; брати участь у розподілі прибутку товариства; отримати у разі ліквідації товариства частину майна, що залишилася після розрахунків з кредиторами, або його вартість.

Згідно з статтею 29 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» загальні збори учасників є вищим органом товариства. Кожен учасник товариства має право бути присутнім на загальних зборах учасників, брати участь в обговоренні питань порядку денного і голосувати з питань порядку денного загальних зборів учасників. Кожен учасник товариства на загальних зборах учасників має кількість голосів, пропорційну до розміру його частки у статутному капіталі товариства, якщо інше не передбачено статутом.

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (у редакції, чинній на момент проведення загальних зборів) загальні збори учасників скликаються у випадках, передбачених цим Законом або статутом товариства, а також: з ініціативи виконавчого органу товариства; на вимогу наглядової ради товариства; на вимогу учасника або учасників товариства, які на день подання вимоги в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу товариства.

Згідно частини 1-3 статті 32 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства. Статутом товариства може бути визначений інший орган, уповноважений на скликання загальних зборів учасників. Виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства. Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений статутом товариства.

Частиною 5 статті 32 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» встановлено, що у повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запропонованих змін.

Відповідно до частини 7 статті 32 «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (у редакції, чинній на момент проведення загальних зборів) пропозиції учасника або учасників товариства, які в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу товариства, підлягають обов`язковому включенню до порядку денного загальних зборів учасників. У такому разі таке питання вважається автоматично включеним до порядку денного загальних зборів учасників.

Згідно з частиною 11 статті 32 «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» виконавчий орган товариства зобов`язаний надати учасникам товариства можливість ознайомитися з документами та інформацією, необхідними для розгляду питань порядку денного на загальних зборах учасників. Виконавчий орган товариства забезпечує належні умови для ознайомлення з такими документами та інформацією за місцезнаходженням товариства у робочий час, якщо інший порядок не передбачений статутом товариства.

За обставинами цієї справи, 18.06.2021 року відбулись загальні збори учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" з таким порядком денним: 1. Прийняття рішення з питань порядку проведення річних Загальних зборів, обрання робочих органів зборів. 2. Затвердження результатів діяльності Товариства за 2020 рік. 3. Про розподіл чистого прибутку товариства та дивіденди. 4. Про зловживання учасником Товариства своїми правами. 5. Про надання згоди на відчуження майна Товариства.

Як зазначено вище, по-першому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Провести загальні збори учасників. 2. Обрати головою зборів ОСОБА_3 , секретарем зборів ОСОБА_5 . 3. Уповноважити Голову та секретаря Зборів підписати Протокол загальних зборів учасників. Результат голосування "за" - одностайно. По-другому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Затвердити результати діяльності Товариства за 2020 рік. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко". По-третьому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Чистий прибуток Товариства за 2020 рік направити на утримання (ремонт) основних засобів, а виплату дивідендів за 2020 рік не здійснювати. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко". По-четвертому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Взяти інформацію про зловживання учасником ТОВ "Мальва і Ко" правами Товариства до відома. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко". По-п`ятому питанню порядку денного збори учасників ухвалили: 1. Надати згоду генеральному директору ТОВ "Чернівці поліхімбуд" на відчуження у будь-який не заборонений чинним законодавством спосіб, нерухомого майна ТОВ "Чернівці поліхімбуд", а саме: будівлю фарбувально-оздоблювального цеху літ. Т, загальною площею 6529,60 кв.м., за адресою: АДРЕСА_2 , за ціною не нижче ринкової. Результат голосування "за" - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , "проти" - немає, "утримались" - ТзОВ "Мальва і Ко".

Позивач не оспорює процедури проведення зборів учасників (наявність кворуму, правомочність). Вказаних порушень не було виявлено і судом під час розгляду даної справи.

В листі від 14.06.2021 вих. № 1 щодо переліку питань порядку денного зборів позивач висловив зауваження, зокрема, про те, що питання порядку денного стосовно надання згоди на відчуження майна Товариства не містить чіткого формулювання щодо якого саме майна учасникам Товариства належить прийняти рішення про надання відповідної згоди.

Водночас, судом встановлено, що по-першому питанню порядку денного Загальних зборів учасників ТзОВ "Чернівці поліхімбуд", а саме прийняття рішення з питань порядку проведення річних Загальних зборів, обрання робочих органів зборів, результатом голосування було: "за" - одностайно, а відтак, з огляду на те, що в таких загальних зборах учасників взяли участь всі учасники товариства та всі вони надали згоду на розгляд таких питань - в тому числі й позивач, суд першої інстанції правильно виснував, що загальні збори учасників могли прийняти рішення з питань включених до порядку денного, і таке рішення є правомірним, оскільки розгляд вказаних питань підтримано всіма учасниками, у тому числі самим позивачем.

У даній судовій справі відсутні докази про вчинення позивачем дій щодо внесення до протоколу зборів учасників відомостей про неможливість ознайомитись із документами, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного.

Вищеописаним спростовуються доводи апеляційної скарги про те, що надання згоди на відчуження нерухомого майна товариства взагалі не входило до порядку денного загальних зборів учасників, а також про те, що представник позивача та інші учасники не надавали згоди на розгляд такого питання.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов правомірного до висновку про те, що ТзОВ "Чернівці поліхімбуд" провело загальні збори учасників товариства з дотриманням вимог законодавства та положень статуту.

За наслідками апеляційного перегляду оскарженого судового рішення судова колегія констатує, що доводи апелянта не знайшли свого підтвердження в ході розгляду апеляційної скарги. Ці доводи не спростовують висновків, наведених в рішенні Господарського суду Чернівецької області від 05.02.2024 року у справі № 926/3051/22.

За приписами частин 2, 4 статті 269 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Відповідно до статті 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч. 1-5 статті 236 Господарського процесуального кодексу України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, у рішеннях судів та органів, що вирішують спори, має бути належним чином викладено підстави, на яких вони ґрунтуються. Обсяг цього обов`язку щодо обґрунтовування рішення може бути різним залежно від характеру самого рішення і має визначатись з урахуванням обставин відповідної справи. Пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент.

Підсумовуючи вищевказане, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції вірно встановив обставини, що мають значення для справи, надав належну оцінку дослідженим доказам, прийняв законне обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального і процесуального права, тому його необхідно залишити без змін, апеляційну скаргу - без задоволення.

Судові витрати

З огляду на те, що суд залишає апеляційну скаргу без задоволення, судові витрати, пов`язані з розглядом справи у суді апеляційної інстанції, покладаються на скаржника відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись, ст. ст. 86, 197, 269, 270, 275, 276, 282 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Мальва і Ко"</a> б/н від 06.03.2024 року (вх. № 01-05/678/24 від 07.03.2024 року) залишити без задоволення, рішення господарського суду Чернівецької області від 05.02.2024 року у справі №926/3051/22 - без змін.

Судові витрати за розгляд апеляційної скарги покласти на скаржника.

Справу повернути в господарський суд Чернівецької області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Строки та порядок оскарження постанов (ухвал) апеляційного господарського суду визначені в § 1 глави 2 Розділу IV ГПК України.

Веб-адреса судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http//reyestr.court.gov.ua.

Головуючий суддя О.В. Зварич

Суддя В.М. Гриців

Суддя І.Б. Малех

СудЗахідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення15.04.2024
Оприлюднено26.04.2024
Номер документу118616404
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/3051/22

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кібенко О. Р.

Ухвала від 26.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Ухвала від 25.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Ухвала від 18.09.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Проскурняк Олег Георгійович

Ухвала від 24.07.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кібенко О. Р.

Ухвала від 22.07.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кібенко О. Р.

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кібенко О. Р.

Постанова від 15.04.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Зварич Оксана Володимирівна

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Зварич Оксана Володимирівна

Ухвала від 27.03.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Зварич Оксана Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні