Рішення
від 25.04.2024 по справі 910/2516/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

25.04.2024Справа № 910/2516/24 Господарський суд міста Києва у складі судді Алєєвої І.В., розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження

за позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «БМЛ Груп»

про стягнення 784 715, 95 грн.

Без виклику представників сторін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «БМЛ Груп» про стягнення 784 715, 95 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем зобов`язань, які виникли на підставі Договору будівельного підряду № 30/10055833/1 від 01.11.2022, внаслідок чого у відповідача перед позивачем виникла заборгованість у розмірі 784 715, 95 грн.

Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.03.2024 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв`язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу - для подання відповіді на відзив. Ухвалу суду відповідач не отримав, у зв`язку з відсутністю адресата.

За приписами частини 1 статті 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд даної справи, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду була направлена судом рекомендованими листами з повідомленнями про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Згідно частини 2 статті 2 Закону України «Про доступ до судових рішень» усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

За змістом частин 1, 2 статті 3 Закону України «Про доступ до судових рішень» для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України «Про доступ до судових рішень»).

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись із вищевказаними ухвалами у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Отже, судом вчинені всі необхідні дії для належного повідомлення відповідача

Відповідач не подав до суду відзив на позов, тобто не скористався наданим їм процесуальним правом, передбаченим статтею 178 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи до уваги, що відповідач не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданим їм процесуальним правом, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому, оскільки до суду не надходило клопотань учасників справи або одного з них в порядку частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін, з огляду на відсутність у суду підстав для виклику сторін з власної ініціативи, господарський суд розглядає справу без проведення судового засідання.

У частині 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва,

УСТАНОВИВ:

01.11.2022 між позивачем (замовник) та відповідачем (підрядник) укладено Договір будівельного підряду № 30/10055833/1, за яким підрядник зобов`язується власними силами та на свій ризик виконати повний комплекс підрядних робіт на об`єктах, а замовник має прийняти та оплатити виконані підрядні роботи (п. 1.1. Договору).

Відповідно до п. 1.2. Договору склад та обсяг підрядних робіт, адреса об`єкту, строки виконання та тверда договірна ціна підрядних робіт, що підлягають виконанню підрядником за цим договором, а також, вартість матеріалів та інші умови, необхідні для виконання підрядних робіт зазначаються в додатку, який укладається сторонами для погодження умов виконання підрядних робіт на кожному окремому об`єкту. Додатки з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін становлять невід`ємну частину даного договору.

Відповідно до пунктів 3.1 - 3.4 Договору, усі розрахунки за цим договором здійснюються замовником у національній валюті України у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок підрядника, зазначений у цьому договорі виключно на підставі та після укладання/підписання сторонами відповідного додатку (пакету документів).

Зобов`язання щодо фінансування замовником підрядника на виконання підрядних робіт за кожним окремим додатком здійснюється в наступному порядку:

- фінансування на придбання необхідних для виконання підрядних робіт матеріалів та обладнання за відповідним додатком здійснюється замовником шляхом сплати авансових платежів (до 70 % від вартості підрядних робіт) на підставі виставлених підрядником рахунків на авансові платежі в терміни та в розмірах згідно графіку фінансування (Доповненні № 3 до відповідного Додатку).

- розрахунок за виконані протягом відповідного місяця підрядні роботи за відповідним додатком здійснюються після підписання сторонами відповідного щомісячного Акту виконаних робіт в порядку, визначеному розділом 11 цього договору та з урахуванням умов п. 3.4. Договору.

- остаточний розрахунок за виконані протягом останнього місяця підрядні роботи за відповідним додатком та доплата за використані та не профінансовані матеріали здійснюються після підписання сторонами відповідного Акту виконаних робіт в порядку, визначеному розділом 11 Договору та з урахуванням умов п.3.4. та 5.3. Договору.

Підставою для проведення розрахунків за договором є рахунок-фактура, виставлений підрядником не пізніше ніж за три банківських дні до закінчення відповідного строку оплати. В разі, якщо відповідний рахунок-фактура своєчасно не одержаний замовником, строк проведення розрахунку продовжується на відповідну кількість днів затримки надання такого рахунку-фактури підрядником.

Оплата вартості фактично виконаних підрядних робіт за додатком здійснюється замовником протягом 10 (десяти) банківських днів, наступних за днем підписання замовником відповідних Актів виконаних робіт, що підтверджують виконання підрядником підрядних робіт, шляхом перерахування на зазначений у розділі 21 цього договору поточний рахунок підрядника коштів, з урахуванням вартості матеріалів та обладнання, що зазначені в поданому Акті виконаних робіт, придбання яких було профінансоване замовником відповідно до п. 3.2. Договору. Розрахунки за виконані підрядні роботи з субпідрядниками здійснюються підрядником самостійно.

До Договору підряду між сторони були укладені наступні Додатки:

- Додаток № 3 від 19.06.2023 за умовами якого об`єктом щодо якого виконуються підрядні роботи є приміщення Голосіївського відділення № 9 АТ «Райффайзен Банк» загальною площею 192, 28 кв.м за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 116-118. Підрядник взяв на себе зобов`язання провести поточний ремонт приміщень.

Тверда договірна ціна (загальна вартість) підрядних робіт згідно доповнення № 1 до Додатку № 3 складає - 632 694, 86 грн. Строк виконання - згідно Графіку виконання робіт (Доповнення 3 до Додатку № 3 - 11.08.2023, але не більше 40 робочих днів з дати підписання цього Додатку.

- Додаток № 5 від 20.07.2023 за умовами якого об`єктом щодо якого виконуються підрядні роботи є примішення Деснянського відділення АТ «Райффайзен Банк» загальною площею 122, 3 кв.м за адресою: м. Київ, вул. Теодора Драйзера, 6. Підрядник взяв на себе зобов`язання провести поточний ремонт приміщень.

Тверда договірна ціна (загальна вартість) підрядних робіт згідно доповнення № 1 до Додатку № 5) складає - 228 104, 21 грн. Строк виконання - згідно Графіку виконання робіт (Доповнення 3 до Додатку № 5) - 15.08.2023, але не більше 40 робочих днів з дати підписання цього Додатку.

- Додаток № 6 від 28.07.2023 за умовами якого об`єктом щодо якого виконуються підрядні роботи є приміщення Голосіївського районного віддідення АТ «Райффайзен Банк» загальною площею 192, 28 кв.м за адресою м. Київ, вул. Антоновича, 37/13. Підрядник взяв на себе зобов`язання провести поточний ремонт приміщень.

Тверда договірна ціна (загальна вартість) підрядних робіт - 260 223, 79 грн. Строк виконання - згідно Графіку виконання робіт (доповнення № 3 до Додатку № 6) - до 30.08.2023, але не більше 40 робочих днів з дати підписання Додатку.

Як вже зазначалось п. 3.2. Договору та Доповнень 3 до Додатків № 3, 5, 6 (Графіку фінансування) передбачає наступний порядок фінансування замовником підрядника на виконання підрядних робіт за кожним Додатком/об`єктом:

- авансовий платіж на придбання матеріалів, необхідних для виконання підрядних робіт на об`єкті (70 % від загальної вартості підрядних робіт, визначеної відповідним Додатком) на підставі виставлених підрядником рахунків на авансові платежів в терміни та в розмірах згідно графіку фінансування;

- остаточний розрахунок за виконані підрядні роботи протягом 10 банківських днів наступних за днем підписання після підписання сторонами Акту виконаних робіт (КБ-2в та КБ-3).

Банк, на виконання графіків фінансування підрядних робіт (Доповнення 3 до Додатку № 3 від 19.06.2023, Додатку № 5 від 20.07.2023, Додатку № 6 від 28.07.2023 до Договору) на підставі виставлених підрядником рахунків, у період з 21.06.2023 по 03.08.2023 перерахував підряднику авансові платежі необхідні для виконання підрядних робіт на трьох об`єктах на загальну суму 784 715, 95 грн, що підтверджується відповідними платіжних дорученнями, а саме:

- за Додатком № 3 від 19.06.2023 на підставі рахунку № 20 від 20.06.2023 позивач платіжним дорученням № 735482 від 21.06.2023 сплатив відповідачу 442 886, 40 грн;

- за Додатком № 5 від 20.07.2023 на підставі рахунку № 23 від 21.07.2023 позивач платіжним дорученням № 747320 від 25.07.2023 сплатив відповідачу 159 672, 95 грн;

- за Додатком № 6 від 28.07.2023 на підставі рахунку № 25 від 01.08.2023 позивач платіжним дорученням № 750340 від 03.08.2023 сплатив 182 156, 65 грн.

Всього за умовами договору позивач сплатив відповідачу авансові платежі на придбання матеріалів на загальну суму 784 715, 95 грн.

Відповідно до п 4.4. Договору підрядник зобов`язаний протягом 10 робочих днів (якщо інший строк не буде письмово погоджений сторонами у Додатку) з дати отримання авансового платежу придбати матеріали та обладнання, що необхідні підряднику для виконання відповідного етапу підрядних робіт на відповідному об`єкті, за яких отримано авансовий платіж. Про придбання таких матеріалів та обладнання підрядник зобов`язаний повідомляти замовника письмово з переліком таких матеріалів.

Позивач вказує, що в порушення вказаного пункту договору, позивач станом на 22.02.2024 не отримав від відповідача/підрядника жодного письмового повідомлення про придбання матеріалів з їх переліком. Підрядник також не надав позивачу жодного Акту виконаних робіт за Договором підряду та самостійно без узгодження із замовником звільнив всі 3 (три) будівельні майданчики чим порушив пункти 4.4., 5.3, 5.4., 5.5. Договору.

У зв`язку з невиконанням відповідачем умов договору, позивач 06.02.2024 звернувся до відповідача з листом-повідомленням про відмову від договору та повернення невикористаної суми авансу на придбання матеріалів сплачених позивачем відповідачу у розмірі 784 715, 95 грн, який задоволений не був, що і стало підставою для звернення до господарського суду з даним позовом.

Згідно із ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ст. 626 ЦК України).

Статтею 627 ЦК України встановлено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

У відповідності до ст. 509 ЦК України та ст. 173 ГК України в силу господарського зобов`язання, яке виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Частина 1 ст. 193 ГК України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 ст. 193 ГК України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Відповідно до статей 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір є обов`язковим до виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Відповідно до ст. 837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Згідно ст. 875 ЦК України, за договором будівельного підряду підрядник зобов`язується збудувати і здати у встановлений строк об`єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов`язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов`язок не покладається на підрядника, прийняти об`єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.

Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов`язаних з місцезнаходженням об`єкта.

Відповідно до ч. 1 ст. 846 ЦК України строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.

За приписами ст. 849 ЦК України замовник має право у будь-який час перевірити хід і якість роботи, не втручаючись у діяльність підрядника. Якщо підрядник своєчасно не розпочав роботу або виконує її настільки повільно, що закінчення її у строк стає явно неможливим, замовник має право відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків. Якщо під час виконання роботи стане очевидним, що вона не буде виконана належним чином, замовник має право призначити підрядникові строк для усунення недоліків, а в разі невиконання підрядником цієї вимоги - відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення роботи іншій особі за рахунок підрядника. Замовник має право у будь-який час до закінчення роботи відмовитися від договору підряду, виплативши підрядникові плату за виконану частину роботи та відшкодувавши йому збитки, завдані розірванням договору.

За приписами п. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Господарським судом встановлено порушення підрядником своїх зобов`язань за укладеним між сторонами Договором підряду, а саме: не виконання профінансованих замовником робіт у встановлені строки чим порушено графік виконання підрядних робіт визначеного умовами Договору, не надання замовнику в установленому договором порядку інформацію про придбання профінансованих ним матеріалів та обладнання, а також ненадання жодного акта виконання підрядних робіт, з огляду на, що відповідач безпідставно користується коштами позивача у розмірі 784 715, 95 грн.

Відповідачем відзиву на позовну заяву, контррозрахунку суми позовних вимог та будь-яких заперечень по суті позовних вимог не подано, доводів позивача у встановленому законом порядку не спростовано, матеріали справи протилежного не містять.

Враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів повернення сплачених позивачем відповідачу авансових платежів, вимога позивача про стягнення з відповідача 784 715, 95 грн авансових платежів, визнається судом обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, оскільки саме цей спосіб захисту відновить порушена право позивача.

Відповідно до ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ст. 74 ГПК України, обов`язок доказування і подання доказів віднесено на сторони. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 73 ГПК України, встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Відповідно до п. 81 Постанови Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 № 129/1033/13-ц, принцип змагальності забезпечує повноту дослідження обставин справи та покладає тягар доказування на сторони. Водночас цей принцип не створює для суду обов`язок вважати доведеною та встановленою обставину, про яку стверджує сторона. Таку обставину треба доказувати таким чином, аби реалізувати стандарт більшої переконливості, за яким висновок про існування стверджуваної обставини з урахуванням поданих доказів видається вірогіднішим, ніж протилежний.

Згідно ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідачем не надано суду жодних доказів на спростування доводів позивача.

За таких обставин суд, оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати позивача по сплаті судового збору відповідно до положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 129, 236-238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БМЛ ГРУП» (02660, місто Київ, ВУЛИЦЯ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА, будинок 4А, офіс 412, ідентифікаційний код 37415250) на користь АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» (01011, місто Київ, вул. Алмазова Генерала, будинок 4А, ідентифікаційний код 14305909) заборгованість у розмірі 784 715 (сімсот вісімдесят чотири тисячі сімсот п`ятнадцять) грн 95 коп. та витрати зі сплати судового збору у розмірі 9416 (дев`ять тисяч чотириста шістнадцять) грн 60 коп.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.В. Алєєва

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.04.2024
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу118624983
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду

Судовий реєстр по справі —910/2516/24

Рішення від 25.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Алєєва І.В.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Алєєва І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні