КОПІЯ
Єдиний унікальний номер справи №678/930/21
Провадження №1-кп-678-4/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2024 року селищеЛетичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 липня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021243300000131, про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, одруженого, на утриманні одна малолітня дитина, інвалідність відсутня, непрацюючого, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України,
встановив:
На розгляді Летичівського районного суду Хмельницької області перебуває кримінальне провадження №12021243300000131 від 23 липня 2021 року по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України.
В судові засідання, призначені на 25 березня 2024 року на 14 год. 00 хв., 24 квітня 2024 року на 14 год. 00 хв., свідок ОСОБА_6 за здійсненим відповідно до ст.ст. 134-137 КПК України викликом, будучи повідомленим належним чином, не з`явився без поважних причин, будь-яких заяв або клопотань на адресу суду не надходило, про причини неявки суд не повідомив.
Прокурор під час проведення судового засідання заявив клопотання про здійснення приводу свідка ОСОБА_6 , оскільки його неявка призводить до затягування розгляду справи.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 не заперечують проти відкладення розгляду справи та застосування приводу.
Заслухавши думку та пояснення прокурора, інших учасників процесу, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.318 КПК України судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку. Судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КПК України, якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1 ст. 327 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбачених главами 11 та 12 цього Кодексу.
Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум з 01 січня 2024 року на одну особу працездатного віку в розрахунку на місяць становить 3028 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 140 КПК України, привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, осіб з інвалідністю першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей з інвалідністю, а також осіб, які згідно із цим Кодексом не можуть бути допитані як свідки.
Згідно з ч. 1 ст. 138 КПК України, поважними причинами неприбуття особи на виклик є: 1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання; 2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення; 3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини); 4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо; 5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров`я у зв`язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад; 6) смерть близьких родичів, членів сім`ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю; 7) несвоєчасне одержання повістки про виклик; 8) інші обставини, які об`єктивно унеможливлюють з`явлення особи на виклик.
Тобто, даною нормою визначено вичерпний перелік поважних причин неприбуття особи на виклик до суду.
Враховуючи, що свідок ОСОБА_6 за судовими викликами не з`явився у судове засідання,про причинисвоєї неявкита неможливістьприбути усудове засіданняне повідомив,при цьому показання свідка мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, у зв`язку із чим слухання справи відкладено на іншу дату, що призводить до затягування розгляду справи, суд вважає за необхідне застосувати до нього грошове стягнення та привід.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст.110, 139, 140,143, 144, 146, 147, 318, 323 КПК України, суд,
постановив:
Судовий розгляд відкласти на 14 год. 00 хв. 03 червня 2024 року.
Доручити відділу поліції №3 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області здійснити привід на зазначену час та дату свідка ОСОБА_6 , жителя АДРЕСА_2 .
Накласти на свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_2 , грошове стягнення в розмірі 1 (одного) прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.
Копію ухвали для виконання в частині накладення грошового стягнення на свідків направити у Летичівський відділ державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Київ) (вул. Савіцького Юрія, 14, селище Летичів, Хмельницького району Хмельницької області, 31500).
Копію ухвали для відома надіслати свідку ОСОБА_6 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на процесуального прокурора Летичівської окружної прокуратури.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Особа, на яку було накладено грошове стягнення та яка не була присутня під час розгляду цього питання судом, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї грошового стягнення. Клопотання подається суду, який виніс ухвалу про накладення грошового стягнення.
Суддя підпис ОСОБА_1
Суддя ОСОБА_1
Суд | Летичівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118625163 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Лазаренко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні