Справа № 504/1786/24
Номер провадження 2-н/504/216/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.04.2024смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області А.Ф. Сафарова, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Алмас» про видачу судового наказу про стягнення ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово комунальних послуг та витрат по сплаті судового збору,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до Комінтернівського районного суду Одеської області в інтересах ТОВ «Управляюча компанія «Алмас» із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги централізованого водопостачання в розмірі 12 791,83 грн. та витрат по сплаті судового збору в розмірі 302,80 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Згідност. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ч. 3ст. 19 ЦПК Українинаказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Таким чином, в порядку наказного провадження проводиться розгляд справ, з обставин яких вбачається відсутність спору.
Разом із цим, згідно п.4 ч.3 ст.163ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються, зокрема, інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
На підтвердження підстав звернення до суду із заявою про видачу судового наказу заявником долучено копії договорів, укладених ТОВ «Управляюча компанія «Алмас» в особі ОСОБА_3 з постачальниками житлово комунальних послуг. Однак, з аналізу змісту наданих документів не вбачається безспірність заявлених вимог, оскільки не підтверджено, що боржник ОСОБА_1 являється користувачем житлово комунальних послуг, за якими виникла заборгованість.
Частиною 1 статті 60ЦПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч.4 ст.62ЦПК України повноваженняадвоката якпредставника підтверджуютьсяодним зтаких документів: 1)довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно доЗакону України"Проадвокатуру таадвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України"Про безоплатну правничу допомогу".
Адвокат Клименко А.А. на підтвердження своїх повноважень в інтересах ТОВ «УК «Алмас» до справи долучено довіреність на справу у порядку передоручення від 16.04.2024, сформовану в системі «Електронний суд» заявником по справі.
Разом із цим, наданий документ за своєю формою не відповідає приписам норм цивільно процесуального законодавства, зокрема ч.3 ст. 62 ЦПК України, згідно якої довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (кваліфікованим електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Водночас статтею 163 ЦПК Українивизначено обов`язкові вимоги до форми і змісту заяви про видачу судового наказу.
Зокрема, відповідно до п.2 ч.3 ст. 163 ЦПК України, до заяви про видачу судового наказу додається документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.165ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно ч.1ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 ч.1ст. 165 цьогоКодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.161,163,165,166,260,261,353,354 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Алмас» про видачу судового наказу про стягнення ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово комунальних послуг та витрат по сплаті судового збору відмовити.
Роз`яснити заявнику про можливість повторного звернення до суду з такою самою заявою в порядку, встановленому Розділом ІІ Цивільного процесуального кодексу України, після усунення її недоліків.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Сафарова А. Ф.
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118637762 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Сафарова А. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні