Ухвала
від 26.04.2024 по справі 712/5198/24
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа № 712/5198/24

Провадження №1- кс/712/2274/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про тимчасовийдоступ доречей тадокументів

26 квітня 2024 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м.Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянуву відкритомусудовому засіданнів залісуду м.Черкаси винесенев кримінальномупровадженні №42023252010000023від 17.03.2023 за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ст.356,ч.2ст.364 КК України, слідчого слідчоговідділу Черкаськогорайонного управлінняполіції Головногоуправління Національноїполіції вЧеркаській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 та погоджено прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся слідчий слідчого відділу Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенант поліції ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивуєтим,що СВЧеркаського районногоуправління поліціїГУНП вЧеркаській областіперебуває кримінальнепровадження №42023252010000023від 17.03.2023року заознаками кримінальнихправопорушень,передбачених ст.356,ч.2ст.364КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на замовлення структурних підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_1 в період з 2016 по 2018 рік проводились роботи з капітального ремонту внутрішньо-квартального проїзду між АДРЕСА_1 . Загальна вартість робіт становила близько 950 тис. грн.

У подальшому, рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.12.2021 № 16-26 включено до переліку земельних ділянок, право оренди яких пропонується для продажу на земельних торгах, земельну ділянку площею 0,5700 га (кадастровий номер 7110136400:01:005:0031) по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури (код КВЦПЗ- 02.10).

15.09.2022 між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (переможець земельних торгів) укладено договір оренди на земельну ділянку площею 0,5700 га (кадастровий номер 7110136400:01:005:0031).

Відповідно до п. 23 зазначеного договору передбачено, що на вищезазначену земельну ділянку наявні застереження: освоєння території потребує перенесення сформованого внутрішньо-квартального проїзду на місце вздовж протипожежного проходу будинку АДРЕСА_2 , а також узгоджене перенесення контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів.

Однак, відповідно до п. 2.4 містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва по АДРЕСА_1 затверджених Наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 № 871 від 09.11.2022 освоєння території потребує перенесення сформованого внутрішньо-квартального проїзду на місце вздовж протипожежного проходу будинку АДРЕСА_3 .

Разом з тим, на сьогоднішній день земельна ділянка площею 0,5700 га (кадастровий номер 7110136400:01:005;0031) повністю огороджена, а новий внутрішньо - квартальний проїзд не прокладено, що порушує права та законні інтереси суміжних землекористувачів.

Водночас, отримані дані, свідчать про неможливість перенесення зазначеного внутрішньо-квартального проїзду у зв`язку із містобудівними та технічними обмеженнями, які наявні в зоні розташування вказаної земельної ділянки.

Крім того, договором оренди від 15.09.2022 не передбачено компенсацію вартості будівництва проїзду, що свідчить про можливе завдання місцевому бюджету збитків у сумі близько 950 тис. грн.

У ході огляду земельної ділянки від 22.03.2023 встановлено, що на земельній ділянці площею 0,5700 га (кадастровий номер 7110136400:01:005:0031) по АДРЕСА_1 , яка огороджена дерев`яним парканом, наявна асфальтобетонна дорога в`їзд до якої обмежено через проведення будівельних робіт на ній.

Між будинком № 81 та огородженою вказаною вище земельною ділянкою наявна тротуарна дорога, проїзд якою обмежений через встановлення бетонних блоків з боку в`їзду та виїзду.

Окрім того, встановлений містобудівними умовами проїзд біля будинку АДРЕСА_3 , неможливий у зв`язку з будівництвом дитячого садочку між будинками АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 .

Зі сторони будинку АДРЕСА_4 між указаним будинком та огородженою земельною ділянкою проїзд відсутній.

Таким чином, всупереч вимогам договору оренди земельної ділянки та містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва по АДРЕСА_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не забезпечено перенесення сформованого внутрішньо-квартального проїзду, чим порушено права та законні інтереси суміжних землекористувачів.

У ході повторного огляду земельної ділянки від 11.04.2023 встановлено, що на даний час на ній проводяться будівельні роботи, доступ до міжквартального проїзду обмежено парканом, а новий проїзд не прокладено.

Допитані як свідки місцеві жителі показали, що на даний час не мають можливості користуватися міжквартальним проїздом, яким раніше користувалися постійно, оскільки він огороджений парканом, чим обмежено можливість проїзду по даній ділянці дороги.

Уході досудового розслідування встановлено, що 29.06.2016 року між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ПП « ОСОБА_5 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) укладено договір №90 про роботи з капітального ремонту між квартального проїзду від АДРЕСА_4 , ціна договору 1 469 650,89 гривень.

У зв`язку з викладеним, для забезпечення всебічності та об`єктивності досудового розслідування, необхідно дослідити документи, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_5

Вказані документи мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у них, можуть бути доказами під час судового розгляду.

В судове засідання слідчий не з`явився, в клопотанні просив про розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно ч.2 ст.163 КПК України клопотання розглядається без повідомлення особи у володінні якої перебувають вище зазначені документи.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст.132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Таким чином, слідчий суддя зобов`язаний перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.

Як свідчать матеріали клопотання, досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації, без застосування такого заходу його забезпечення, як розкриття інформації, яка охороняється законом.

Слідчим суддею враховується, що в інший спосіб одержати відомості, які містять таємницю, в межах досудового розслідування неможливо.

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

В клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 , самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, окрім того, відомості, що містяться в речах і документах, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні.

Тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст. 163-165, 369-372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_5 , з можливістюознайомлення таотримання належнимчином завіренихкопій документів, а саме: інформацію про найманих працівників (з зазначенням прізвища, імені, по батькові, ІПН) ПП « ОСОБА_5 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) в період з 2016 року по 2017 рік та сум нарахованих доходів за період з 2016 року по 2017 рік.

Виконання ухвали доручити слідчому слідчого відділу Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 .

Строк виконання даної ухвали 30 діб з моменту її проголошення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_6

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення26.04.2024
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу118644165
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —712/5198/24

Ухвала від 26.04.2024

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні