ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"26" квітня 2024 р.м. Одеса № 916/1740/24Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,
дослідивши матеріали заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Верхньосірогозький ОПЗ" арбітражного керуючого Ляшко Олександра Віталійовича про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями банкрута у справі №923/1351/21
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.06.2023р. суддею Лепехою Г.А. прийнято справу №923/1351/21 до свого провадження.
Постановою Господарського суду Одеської області від 10.08.2023р. припинено процедуру розпорядження майном ТОВ "Верхньосірогозький ОПЗ" та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Ляшка О.В.; визнано банкрутом ТОВ "Верхньосірогозький ОПЗ"; відкрито строком на дванадцять місяців ліквідаційну процедуру ТОВ "Верхньосірогозький ОПЗ", передбачену Розділом IV Кодексу України з процедур банкрутства; призначено ліквідатором ТОВ "Верхньосірогозький ОПЗ" арбітражного керуючого Ляшка О.В.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 05.02.2024р. суддею Грабован Л.І. справу №923/1351/21 прийнято до свого провадження
Ліквідатор ТОВ "Верхньосірогозький ОПЗ" арбітражний керуючий Ляшко О.В. звернувся із заявою, сформованою в системі «Електронний суд» 20.04.2024р. (вх. №1788/24 від 22.04.2024р.), про покладення на Приватне сільськогосподарське підприємство «Каїсса» субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями ТОВ «Верхньосірогозький ОПЗ» у зв`язку з доведенням його до банкрутства в розмірі 1 916 200,15 грн., що є незадоволеними вимогами кредиторів у справі № 923/1351/21; стягнення з Приватного сільськогосподарського підприємства «Каїсса» на користь ТОВ «Верхньосірогозький ОПЗ» грошових коштів в сумі 1 916 200,15 грн. в якості субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями ТОВ «Верхньосірогозький ОПЗ» перед кредиторами у справі про банкрутство № 923/1351/21.
Ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Ч. 2 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що під час здійснення своїх повноважень ліквідатор, кредитор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов`язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов`язаннями.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Згідно ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
З урахуванням наведених норм, заява ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на осіб, винних у доведенні до банкрутства боржника, розглядається за правилами ГПК України в межах справи про банкрутство в порядку, визначеному ст. 7 КУзПБ (такого ж висновку дотримується Верховний Суд у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у постанові від 20.10.2022р. у справі №911/3554/17 (911/401/21)), у справі №910/4685/20 від 22.11.2023р.).
Ч.ч. 1, 2 ст. 161 ГПК України встановлено, що при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, зокрема, у позовній заяві.
Позовна заява повинна бути подана з додержанням вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 ГПК України.
Господарським судом встановлено, що заява ліквідатора ТОВ "Верхньосірогозький ОПЗ" арбітражного керуючого Ляшко О.В. про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями банкрута у справі №923/1351/21 вищезазначеним вимогам не відповідає, у зв`язку із чим, відповідно до положень ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
1.Залишити без руху заяву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Верхньосірогозький ОПЗ" арбітражного керуючого Ляшко Олександра Віталійовича про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями банкрута.
2.Зобов`язати ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Верхньосірогозький ОПЗ" арбітражного керуючого Ляшко Олександра Віталійовича надати у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху заяву про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями банкрута, оформлену у відповідності до вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 26 квітня 2024р. у відповідності до ч.2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.
Копію ухвали надіслати на електронну адресу арбітражного керуючого Ляшко О.В. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118650234 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні