Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 2/733/263/24
Єдиний унікальний №733/921/24
Ухвала
26 квітня 2024 року м. Ічня Суддя Ічнянського районного суду Чернігівської області Т.В. Карапиш, розглянувши матеріалипозовної заяви, які надійшли від ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог Ічнянська районна державна нотаріальна контора Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) провизнання спадковиммайном та збільшення спадкової долі,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог Ічнянська районна державна нотаріальна контора Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) провизнання спадковиммайном та збільшення спадкової долі.
Відповідно ст. 187 ЦПК Українисуд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
За правилами цивільного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України.
Але вивчивши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що відповідно до ст. 185 ЦПК України, дану позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст. 175 ЦПК України,позовна заява має містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
4. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
5. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
6. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Позивачкою в позовній заяві зазначена ціна позову, однак на підтвердження оцінки житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 надано технічний паспорт Ічнянського РБТІ від 21.07.2009, в якому зазначено вартість вказаного житлового будинку станом на 21.07.2009 року. Крім того, на підтвердження оцінки майна не подано документу суб`єкта оціночної діяльності, який би підтверджував дійсну вартість нерухомого майна, що підлягає спадкуванню (тканих виробів; посуду; електроприладів; меблів; інструментів; електричних інструментів; пристосувань для сільськогосподарських робіт та приладів переробки врожаю, паркану, дерев; пасіки; ємностей; рухомого майна і т.д.) та відсутні докази на підтвердження наявності такого майна у відповідачки ОСОБА_2 , що не дає можливості визначити дійсну вартість вказаного майна та визначити дійсний розмір судового збору.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України,позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з положеннями ч. 6статті 14 ЦПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Усупереч викладеному, позовна заява ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_3 не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у представника позивачки.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті175ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч.1ст.185 ЦПК України).
За таких обставин, позовну заяву відповідно до ст. 185 ЦПК України необхідно залишити без руху і надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання нею копії ухвали. Одночасно повідомити останню, що у разі усунення недоліків у встановлений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачці.
Напідставі наведеного,керуючись ст.ст.175,185ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог Ічнянська районна державна нотаріальна контора Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) провизнання спадковиммайном та збільшення спадкової долі, залишити без руху.
Надати позивачці строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачці, що у разі усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається останній.
Ухвала негайно набирає законної сили і не може бути оскаржена у апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя Т. В. Карапиш
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118653548 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Карапиш Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні