Ухвала
від 26.04.2024 по справі 120/5262/24
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 квітня 2024 р.м. ВінницяСправа № 120/5262/24

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.

Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України та код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) .

Як видно із позовної заяви, реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача вказано " НОМЕР_1 ", в той час, як згідно довіреності та відомостей з Державного реєстру фізичних -осіб - платників податків ОСОБА_1 присвоєно РНОКПП " НОМЕР_2 ".

Також позивачем не вказано код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Відтак, слід уточнити реєстраційний номер облікової картки платника податків - позивача та вказати код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Стосовно заяви позивача про звільнення від сплати судового збору, то тут вказую наступне.

Згідно частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Водночас, за змістом положень частини першої статті 8 статті Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

З процитованих норм видно, що єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору є майновий стан заявника. При цьому , однією із підстав для звільнення від сплати судового збору є те, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Так, позивач вказує на відсутність доходів, в підтвердження чого надає відомості з Державного реєстру фізичних осіб за 1 квартала 2022 року по 1 квартал 2023 р., які, на його думку, підтверджують важкий майновий стан.

З такими доводами не погоджуюсь, оскільки позивачем не надано доказів, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за весь попередній календарний рік, що передує року звернення до суду, тобто за весь 2023 р.

Окрім того, позивачем не надано доказів, що він протягом в 2023 р. не отримував, серед іншого, пенсію, інші соціальні виплати, адже пенсія не підлягає оподаткуванню, відповідно, відомості про неї можуть не відображатись в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податку.

Відтак, слід надати довідку із пенсійного органу, що підтверджує не отримання позивачем пенсії чи інших соціальних виплат та відомості з Державного реєстру фізичних осіб за весь 2023 р.

За правилами визначеними частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у 10- денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, уточнити реєстраційний номер облікової картки платника податків -позивача та вказати код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, подавши заяву у відповідності до ст. 160 КАС України, надати довідку із пенсійного органу, що підтверджує не отримання позивачем пенсії чи інших соціальних виплат та відомості з Державного реєстру фізичних осіб за весь 2023 р.

3. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

СуддяВоробйова Інна Анатоліївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.04.2024
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу118656274
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів

Судовий реєстр по справі —120/5262/24

Ухвала від 10.06.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 20.05.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

Ухвала від 26.04.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Воробйова Інна Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні